קטגוריה: כללי

"אנחנו צריכים לשפר את רמת המשחק"

המאמן שי ברדה התראיין בסיום ה 0-3 על נס ציונה ואמר לכתבינו סשה רוזנבלט: "מכבי נתניה לא שיחקה טוב היום ואנחנו צריכים לשאוף ולשפר את רמת המשחק שלנו, למרות התוצאה". (תמונה ראשית: סשה רוזנבלט, גלריית המשחק: ניר אנשר).

ברדה נשאל גם לגבי מדוע המגן השמאלי הספרדי בורחה הררה נשאר פעם נוספת על הספסל ואמר: "יש שני מגנים ואנחנו מחליטים לפי האימונים של השבוע מי עולה, פשוט מאוד".

בנוגע לניקולס אולסק שלא ראה הרבה דקות עד כה (כולל גביע הטוטו) אמר ברדה "אלמוג כהן על המשבצת של ניקו. ניקו הוא פתח מול חיפה אז אם הוא לא היה בתוכניות הוא לא היה פותח אז".

כשנשאל לגבי האם הקבוצה תתחזק בזר שישי הרחיב ברדה ואמר: "זה לא בתוכניות שלנו כי זר שישי יפגיע בדקות של שחקנים כמו יונס (מלדה) וקורין ואנחנו רוצים לתת להם לשחק".

פנקו אותנו בשיתופים ולייקים 🙂

גבריאל המבשל

מחזור 2: גבי קניקובסקי בעוד משחק מצוין בישל את כל שלושת השערים של היהלומים שגברו 0-3 בבית על נס ציונה מצמד של פאטוס בצ'יראי ושער בכורה של רועי קהת. (צילום: ניר אנשר)

« 1 של 4 »

גבי קניקובסקי שהיה אחד מנקודת האור ב 0-0 החלש מול הפועל ת"א התפוצץ הערב על העולה החדשה מנס ציונה. בניצוחו היהלומים ניצחו 0-3 כאשר קניקובסקי אמון על בישול כל שלושת השערים. בצ'יראי החטיא שני מצבים קורצים נוספים והתוצאה יכלה להיות גבוהה עוד יותר, אך חשוב לציין כי למרות זאת נתניה לא יכולה להיות מרוצה מרמת ושטף המשחק שהיה בינוני ומטה בדקות רבות.

ויקי כחלון מצא עצמו על הספסל שבוע נוסף, כאשר בשל הכרטיס האדום שספג גיא מלמד בבלומפילד רועי קהת ואביב אברהם פתחו בקישור, כשפאטוס בצ'יראי חלוץ בודד.

המשחק החל בחדירה יפה של נס ציונה לרחבה, אבל כבר בדקה השלישית כדור עומק מצוין של קניקובסקי מוצא את בצ'יראי שמקדים את עוזרי ומשחיל לגלזר לרשת – שער ראשון להילומים העונה.

שגיאה של רומן גולובארט שקיבל צהוב כבר בפתיחה מאפשרת לטורה להגיע למצב טוב שעמוס מונע בדקה ה-14. בצ'יראי מנגד יורה טיל מ-30 מ' מעל השער בחלוף חצי שעה על השעון. כעבור ארבע דקות נתניה מכפילה: גלזר מוסר בשלומיאליות לשחקן הגנה שמאבד לבצ'יראי, הכדור מגיע לקניקובסקי שמרים כדור חד לרחבה ורועי קהת מגיע ראשון לפני גלזר ונוגח פנימה שער שמשחרר הרבה לחץ – האם זה תחילת הקאמבק של קהת? עם הירידה למחצית קניקובסקי משתחרר ומנסה בעיטה אבל שולח אותה רק לידיים של גלזר. 0-2 מבטיח לנתניה בהפסקה.

בדקה ה-53 רז נחמיאס מפתיע בבעיטה חזקה, דני עמוס יורד טוב והודף. בדקה ה-64 אביב אברהם מחלץ כדור, משאיר למי אם לא קניקובסקי ששולח עומק נוסף אדיר לבצ'יראי שמקדים את עוזרי בשנית ומגלגל פנימה: צמד למונטנגרי ו 0-3 לנתניה.

יונס מלדה החליף את רועי קהת לתשואות האוהדים בדקה ה-69 וסתיו פיניש נכנס במקומו של אביב אברהם (טוב) בדקה ה-76, ממש אחרי שאלמוג כהן מחמיץ שער בטוח מחמישה מטרים אחרי שמצא עצמו חופשי ברחבה בשל שגיאה קשה של הגנת נס ציונה, אך שלח את הכדור מעל לשער.

דקות הסיום היו בשליטה מוחלטת של הצהובים שהגיעו ללא פחות משלושה מצבים נוספים. זה התחיל עם היקה שירה לפינה בדקה ה-82 ומצא את גלזר מוכן, כדור הקרן הגיע לבצ'יראי שניסה מספרת מרהיבה וזה היה שוב גלזר שהציל מה שהיה יכול להיות שער העונה כבר במחזור השני.

רוי קורין נכנס לחמש הדקות האחרונות במקומו של אלמוג כהן. קניקובסקי מיד לאחר מכן הכניס כדור גדול נוסף למלדה ששלח למרכז ובצ'יראי הגיע מאחור וירה באין מפריע מעל לשער – המונטנגרי יכל לסיים עם רביעייה אבל יסתפק גם בשניים. 0-3 לצהובים בסיום.

לאחר פגרת הנבחרת תצא נתניה לבלומיפלד (שוב) למשחק מול מול בני יהודה ביום ראשון ה 15/9 ב 19:00.

פנקו אותנו בשיתופים ולייקים 🙂

המעקב – שלמה לוי

המעקב 2019-2020 יוצא לדרך. העונה החלטנו לבצע מעקב אחרי שלושה שחקנים חדשים-ישני שהגיעו לקבוצה ומשחקים בעמדות המפתח באמצע המגרש בהגנה בקישור ובחלק ההתקפי. השלושה שנבחרו לאחר התלבטויות רבות להיות חלק מהמעקב שלנו כאן באתר הקופסא הם רומן גולוברט הבלם, אלמוג כהן ורועי קהת. (צילום: ניר אנשר)

רומן גולוברט הגיע על תקן המחליף של ברנקו ורגוץ'. גולוברט מגיע עם רזומה טוב והביא הרבה תקוות לתחילת העונה ולחיזוק ההגנה של הקבוצה.

אלמוג כהן הגיע על תקן הקפטן שחוזר הבייתה , לאחר שנים רבות בגרמניה אלמוג כהן החליט לחזור לארץ ולהגיע למכבי נתניה חזרה וגם קיבל את סרט הקפטן.

רועי קהת מגיע למכבי נתניה ומקווה שכמו שחקנים רבים אשר הגיעו למכבי נתניה והתליחו לחזור לעצמם כמו ערן לוי, דיא סבע ואחרים גם הוא יצליח לשקם את הקריירה שלו ולהביא מעצמו לטובת הקבוצה.

במעקב שלנו אנחנו נעקוב אחרי הישגי השחקנים מבחינת מדדים שלדעתנו חשובים לתפקיד שאותו משחק השחקן וכן קצת על דעתנו האישית מבחינת השחקן באותו משחק.

ונתחיל עם המחזור הראשו. רומן גולוברט שהיה אמור להיות חלק מצמד בלמים זרים קיבל במחזור הראשון את דולב אזולאי הצעיר במקומו של הויברט הפצוע והצמד עשה את שלו והצליח ביחד עם דני עמוס לשמור על שער נקי.

מבחינת נתונים גולוברט מסר 48 מסירות מתוכם 42 הגיעו ליעדיהן, במאבקי אוויר הצליח ב 2 מתוך 2 ובמאבקי קרקע ניצח ב-6 מאבקים מתוך 8. 

גולוברט לא מרבה לתקל אבל הצליח ב-2 מתוך 3 תיקולים שביצע וחילץ 6 כדורים כולם בחלק ההגנתי של הקבוצה , גולוברט איבד 3 כדורים מתוכם 2 בחצי ההגנתי וגם קיבל כרטיס צהוב.

מבחינה התקפית גם ראינו את גולוברט מאיים פעמיים לשער כולל בעיטה חופשית אחת אך שתי הבעיטות הלכו מחוץ למסגרת. בסך הכל משחק טוב של גולוברט שהיה שקט ועשה את המוטל עליו.

אלמוג כהן שהגיע לאחר שנפצע מעט בגביע הטוטו החל את המשחק טוב וראו שהמשחק עובר דרכו ולראיה הוא מסר 34 מסירות ב-66 דקות הכי הרבה מלבד שחקני ההגנה וגבי קניקובסקי שמסר 47 מסירות ב-99 דקות . אלמוג כהן גם דייק ב-31 מסירות ולדעתי השלוש שלא הצליח היו נסיונות מסירה פנימה וקדימה.

אלמוג כהן איים פעמים מחוץ לרחבה וביצע 11 מאבקי קרקע (8 מוצלחים) ו-2 מאבקי אוויר (0 מוצלחים), 6 תיקולים (5 מוצלחים) ו-2 חילוצי כדור. אלמוג גם איבד 3 כדורים.

בסיכומו של דבר אלמוג כהן שהוביל את הקבוצה בחצי הראשון הטוב יותר של הקבוצה קיבל מכה בברך והוחלף במחצית השניה כאשר כבר מתחילת המחצית ראינו שתמיד יש שחקן שנמצא קרוב אליו כשהכדור אצל ההתקפה של מכבי נתניה.

האחרון שאנו נבצע עליו את המעקב הוא רועי קהת. קהת הגיע בקול תרועה רמה ביחד עם אלמוג כהן והציפיות ממנו הן גבוהות, אך החלטת הצוות המקצועי שלא לשתפו במשחק הראשון היא המשך ישיר ליכולת הפחות טובה שלו במשחקי גביע הטוטו. נקווה שבהמשך רועי יביא את היכולות שלו ויצליח לקדם את עצמו ואת הקבוצה בהמשך העונה.

פנקו אותנו בשיתופים ולייקים 🙂

גם אפס אפס זה סיפור – שלמה לוי

מחזור ראשון, 0-0 ראשון… זוהי הפעם התשיעית בהיסטוריה של מכבי נתניה בליגה הראשונה שהיא מסיימת את משחק הפתיחה בתיקו 0-0 . בכתבה הבאה נעשה סקירה קטנה של אותן עונות ואיפה סיימה הקבוצה את העונה. (צילום: ניר אנשר)

הפעם הראשונה בה סיימה הקבוצה משחק פתיחה בתיקו 0-0 הייתה בעונת 1956-57 במשחק בית מול הפועל פתח תקווה , באותה עונה סיימה הקבוצה במקום השביעי מתוך 10 קבוצות עם 14 נקודות מ-18 משחקים .

בעונת 1969-1970 הייתה הפעם השנייה שבה פתחה מכבי נתניה בתיקו 0-0 , הפעם במשחק היה בחוץ מול הפועל באר שבע , את אותה עונה סיימה מכבי נתניה במקום ה-11 מתוך 16 קבוצות כשהפועל באר שבע סיימה אחרונה וירדה ליגה .

בעונת 1976-77 תיקו 0-0 בחוץ מול הכח רמת גן , עונה שהסתיימה במקום ה-5 עם 33 נקודות מ-30 משחקים כמו בית"ר ירושלים שסיימה במקום השלישי ובית"ר תל אביב שסיימה רביעית .

עונת 1978-79 עונה אחרי עונת הדאבל של הקבוצה פתחה מכבי נתניה שוב בתיקו 0-0 בחוץ הפעם מול בני יהודה תל אביב . מכבי נתניה סיימה את העונה במקום השלישי עם 36 נקודות מ-30 משחקים כשבני יהודה סיימה מיד אחריה במקום הרביעי .

עונת 1980-81 שוב אחרי עונת אליפות ושוב תיקו 0-0 בחוץ הפעם מול אחת הקבוצות הידועות והמזוהות עם התוצאה הפועל יהוד . מכבי נתניה סיימה במקום ה-10 מתוך 16 קבוצות עם 30 נקודות כשהמקום הראשון בו הייתה הפועל תל אביב סיים עם 38 נקודות [עדיין 2 נקודות לניצחון] .

התיקו 0-0 הבא במחזור פתיחה היה רק בעונת 1992-93 מול פהועל חיפה בבית , הפועל חיפה בדיוק עלתה ליגה ומכבי נתניה סיימה את העונה עם 39 נקודות [3 נקודות לניצחון] מ-33 משחקים ובמקום השמיני מתוך 12 קבוצות .

15 שנים מתוכם 5 עונות בליגה השנייה עד פתיחת העונה עם 0-0 הפועל בעונת 2007-08 מול הפועל תל אביב בתקופת דניאל יאמר בבית . מכבי נתניה סיימה את העונה במקום השני במרחק של 9 נקודות מהמקום הראשון והעפלה שנייה ברציפות לגביע אופ"א דאז .

עונת 2012-13 הייתה הפעם האחרונה עד יום שני האחרון שבו פתחה מכבי נתניה את העונה בתיקו 0-0 בליגה הראשונה , אז זה היה מול הפועל חיפה בחוץ . אותה עונה הסתיימה עם ירידת ליגה שלא ציפו לה במכבי נתניה עם הפסד בית במחזור האחרון מול הפועל באר שבע ועם האיצטדיון החדש , איצטדיון היהלום .

ביום שני האחרון סיימה מכבי נתניה את משחק פתיחת העונה שלה לעונת 2019-20 בתיקו 0-0 בחוץ מול הפועל תל אביב , לאן זה יוביל את הקבוצה בהמשך נדע רק בסוף העונה…

פנקו אותנו בשיתופים ולייקים 🙂

לא אכפת לו? נהפוך הוא – יניב איבגי

בצ'יראי חוטף מהעונה שעברה בראש בגלל טענה עיקרית ש״לא איכפת לו״ ודווקא בזה אני חושב שיש טעות. יניב איבגי בטור דעה. (צילום: ניר אנשר)

בואו נשאל שאלה קריטית…

איזה חלוץ לא היה מגיע למצב תיסכול אם הוא היה משחק בקבוצה שאין לו ״מבשלים״ שנותנים לו כדור לרגל למצבי כיבוש?

בציראי הוא חלוץ סטייל אלון מזרחי. בימים הטובים שלו הוא היה מצליח ליצור לעצמו את המצבים. וזה לא אמור להיות ככה!

צריכים להיות שחקנים שגורמים לו לעבוד הרבה פחות קשה.

שאין לו את העזרה ושהוא לא מצליח לייצר לעצמו כמו פעם, התיסכול על הפנים שלו מקבל פרשנות של חוסר אכפתיות.

ההיפך הוא. אני רואה 10 טון של כאב אצל בציראי שהוא יודע שהקהל מאוכזב ממנו.

מכבי נתניה קבוצה מאומנת ביצירת משחק הלחץ! הקבוצה חוטפת כדור ואז מתגלה המחדל האמיתי.

נכון להיום אנחנו קבוצה לא מאומנת התקפית, מהרגע שאנחנו מתחילים לבנות התקפות, הקבוצה נמצאת במצב ״מוגבלות התקפית״.

ואז בציראי יורד בכוח למטה לגעת בכדור כי הוא צמא לו ,15 דקות אצל בציראי בלי לגעת בכדור זה כמו בלם שמרביץ לו משחק שלם.

ואז הוא עושה דברים שהם גדולים עליו! חלוץ כמו בציראי צריך להיות שפיץ כמו אלון מזרחי ואז נקבל ממנו הרבה גולים.

בקבוצה ״מוגבלת התקפית״ שהמגנים שלה לא יודעים להרים כדור, קשרים לא יודעים לתת בישול לגול בצ'יראי ומלמד עובדים קשה פי 5 מכל חלוץ בליגה על הלחם שלהם.

הכי קל זה להכנס בשחקן בתקופה לא טובה. הכי קשה זה למצוא דרך להרים אותו ולתת גב!

פנקו אותנו בשיתופים ולייקים 🙂

מוגבלות התקפית

מחזור 1: מכבי נתניה נפרדה בתיקו 0-0 מאכזב נגד הפועל ת"א בבלומפילד המחודש למרות שליטה במחצית הראשונה. רוי קורין בן ה-16 פתח בהרכב, גיא מלמד הורחק בתוספת הזמן. (צילום: ניר אנשר)

« 1 של 6 »

חניכת בלומפילד הייתה אמורה להיות חוויה מהנה, אבל המאורע הפך בעיקר לקרב עיקש שלא התעלה לרמה גבוהה. הסיפור הגדול בפתיחה, או ליתר דיוק, טרם הפתיחה היה ההרכב הפותח של דראפיץ' וברדה שהציבו את רוי קורין בן ה-16 בקישור לצידם של אלמוג כהן הקפטן שחזר מגלות בגרמניה, גבי קניקובסקי וימחיר היקה.

בהגנה גם מיני מהפך – טים הויבך הפצוע פינה את מקומו לדולב אזולאי, בצד ימין פתח מוחמד זבידאת ובצד שמאל בן תורג'מן. דני עמוס כמובן עלה בשער ובחוד מיודעינו גיא מלמד ופאטוס בצ'יראי.

ככל שהדקות חלפו במחצית הראשונה נתניה נכנסה יותר ויותר למשחק. בדקה ה-21 סוף סוף בעיטה לשער כשקניקובסקי בועט חזק ממרחק וסוחט הדיפה יפה מג'רפי. ניסו אביטן לא אהב את מה שהוא ראה מחניכיו באדום והכניס את אלטמן במקומו של גרופר כבר בדקה ה-27. כהן, בוזגלו וגולובארט מכדור חופשי ניסו אבל לא מצאו את המסגרת וממש עם השריקה (45'+2) קלאודימיר הרים לבוזגלו, עמוס הכשיל את הקשר האדום עם רגל גבוהה אבל נתניה ניצלה מפנדל ואדום לעמוס בשל העובדה שהייתה עבירה עוד קודם לכן של אלטמן על מלמד.

דראפיץ' וברדה שלחו את יונס מלדה למערכה בדקה ה-53 במקומו של רוי קורין שהיה טוב להופעה ראשונה בליגת העל ואת אביב אברהם במקומו של אלמוג כהן שנפצע בדקה ה-61. המשחק החל לדעוך.

היקה עוד ניסה את מזלו מזווית קשה, פיניש החליף את בצ'יראי שגם נפצע בדקה ה-69, אבל כמעט שום דבר לא קרה בשדה חוץ מצלילה וצהוב של מלמד עד שהגיע מלדה ורשם את המצב הטוב ביותר של נתניה במשחק עם בעיטה שטוחה לאחר מהלך אישי יפה – ג'רפי קלקל והדף לקרן.

בדקה ה-77 דני עמוס שמט כדור גובה פשוט ותפס את הכדור בחזרה בשנייה האחרונה על קו השער, מזל גדול לצהובים שפשוט נעלמו מהמגרש בעשרים הדקות האחרונות. בדקה הרביעית של תוספת הזמן מלמד הדף במהלך טפשי את פירסמן וראה צהוב שני ואדום. בסיום 0-0 מאכזב.

כבר בשבת הקרובה יתקיים המחזור השני כשנתניה תארח את ס.כ נס ציונה העולה החדשה באיצטדיון "היהלום" ב 19:00.

פנקו אותנו בשיתופים ולייקים 🙂

יאללה לבלומפילד – רועי אלגרבלי

היהלומים מגיעים לאחר שלא הבריקו במשחקי ההכנה, סלובו וברדה מקווים לראות מכבי נתניה אחרת נגד הפועל תל אביב. (צילום: ניר אנשר)

גם בהרכב הפותח אנו צפויים לראות שינויים, כאשר הויבך הפצוע לא יפתח ובמקומו ישחק דולב אזולאי, בעמדות המגנים ישנה התלבטות אך דווקא נראה כי לפחות אחד מתורג'מן/זבידאת יקבל את הקרדיט במקום המגן הראשון. בקישור יחזור להרכב הקפטן אלמוג כהן, לידו ישנה התלבטות בין ארבעה שחקנים: רועי קהת, סתיו פיניש, אביב אברהם וניקו אולסק, שלכל הרביעייה סיכוי להיכנס להרכב. בחלק היותר קדמי ישחקו גבי קניקובסקי ויחמיר היקה, בחוד יפתחו פאטוס בצ'יראי, ולידו ככל הנראה ישחק גיא מלמד אם כי עדיין יש התלבטות בינו לבין מלאדה.

הרכב משוער: עמוס, זבידאת (כחלון), גולובארט, אזולאי, הררה (תורג'מן), כהן (ק), אברהם (קהת, פיניש), קניקובסקי, היקה, מלמד (מלאדה) ובצ'יראי.

פנקו אותנו בשיתופים ולייקים 🙂

שריקת הפתיחה – שמעון אלגרבלי

הסתיימה לה תקופת ההכנה וההרצה, הסגל כבר די סגור, ונשאר רק לחכות לשריקת הפתיחה. הצטרפו אלינו מספר שחקנים חדשים, אחרים עזבו, נערך מחנה אימון בפולין ובו שוחקו משחקי הכנה, וכמובן ההכנה האחרונה – גביע הטוטו. במשחקי ההכנה אנחנו ניצחנו, הפסדנו וגם עשינו תיקו פה ושם, אבל כעת הגיע הרגע לדבר האמיתי שכולנו חיכינו לו קיץ שלם. (צילום: ניר אנשר)

להערכתי יקח לקבוצה עוד קצת זמן על מנת להתחבר אחד לשני, ולשיטות המשחק החדשות של צוות המאמנים. על הנייר התחזקנו בחלק מהעמדות, צירופם של בורחה הררה ורומן גולובארט אמור לייצב את ההגנה. אלמוג, פיניש, אולסק (שבינתיים כאן) אמורים להוות קישור חזק ויציב.

בחלק הקדמי חזרתו של יונס מלאדה הכישרון הצעיר מפציעה, בנוסף לכישרון הצעיר רון אשכנזי שהגיע מרמת השרון אמורים להיות תחליף טוב מהספסל לבצ'אירי ומלמד. והנקודה המרכזית שכן שונתה היא העומק בספסל, וכרגע ישנה תחושה שכן יש קצת יותר עומק בספסל.

אז הפנים למשחק הראשון העונה, שיתקיים בבלומפילד/במושבה, ובתקווה שיהיה לנו עונה טובה ומוצלחת.

יאללה נתניה!

פנקו אותנו בשיתופים ולייקים 🙂