רמזי לבאות

10/03/2018 20:11 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה גברה 0-1 הערב על בני יהודה באיצטדיון "המושבה" משער של רמזי ספורי לאחר מהלך גדול של ערן לוי ודיא סבע, למרות יכולת לא טובה במחצית השנייה ותודות רבות לדני עמוס שהציל לפחות שלושה שערים. בעקבות הניצחון נתניה הבטיחה את המקום החמישי בתום העונה הסדירה ותפגוש למשחק חוץ את הקבוצה שתסיים במקום השני בתום המחזור.

מכבי נתניה הגיעה למשחק לאחר הניצחונות על מכבי חיפה והפועל אשקלון בעוד שבני יהודה סחטה 2-2 דרמטי במחזור הקודם מול בני סכנין.

יונס מלדה שהצטיין בשבוע שעבר ואף כבש שער נהדר לא נכלל בסגל לאחר שבנתניה העדיפו לתת לו לשחק עם קבוצת הנוער בשמינית גמר הגביע הבוקר, משחק אותו ניצחו הצהובים 1-2.

רמזי ספורי פתח במקומו של מלדה ואילו חגי גולדנברג חזר לעמדת המגן השמאלי על חשבונו של קובי מור. טים הויבך נפצע באימון המסכם ולא היה בסגל ומי שפתח במקומו בהגנה היה דין מימוני. אביב אברהם הועדף על פניו של דן גלזר.

נתניה פתחה עם: דני עמוס, ויקי כחלון, דין מימוני, ברנקו ורגוץ', חגי גולדנברג, ניקו אולסק, עלי מוחמד, אביב אברהם, דיא סבע, ערן לוי ורמזי ספורי.

יוסי אבוקסיס ובני יהודה פתחו עם: אמיליוס זובאס, מאור קנדיל, עאיד חבשי, דן מורי, בן תורג’מן, סתיו פיניש, יובל אשכנזי, מתן חוזז, מאוויס צ’יבוטה, יונתן כהן ונריוס ואלסקיס.

 

מחצית ראשונה:

בני יהודה נכנסה יותר טוב למשחק. כבר בדקה השלישית מאור קנדיל הרים טוב ומצא את ולאסקיס שנגח ליד העמוד. עוברת לה דקה ובני יהודה עם עוד התקפה מצוינת, הבעיטה האחרונה של מתן חוזז נהדפת בגופו של ברנקו ורגוץ' שמציל שער.

בדקה השישית מתן חוזז משאיר אחורנית וזהו שוב ולאסקיס שמנסה לדחוק מקרוב בגלישה ומחמיץ את המסגרת.

עשר דקות על השעון ועוד מצב למקומיים: שוב מתן חוזז הפעלתן מנסה לסובב מ-15 מ', הכדור חומק החוצה. חולפות כמה שניות, סבע שולח את ספורי נפלא, אך זובאס יוצא היטב ועוצר את הסכנה.

בדקה ה-15 יובל אשכנזי יורה כדור טועה מ-20 מ', עמוס מזנק מצוין והודף נפלא.

נתניה הגיעה למשחק בדקה ה-16, ועוד איזה הגעה - ערן לוי שלח כדור על 50 מ' לדיא סבע באגף, סבע הקפיץ נפלא מרכז הרחבה לרמזי ספורי שדחק מקרוב את שער הבכורה שלו במדים הצהובים: 0-1 לנתניה בניגוד למהלך המשחק.
 


נתניה התחילה להשתחרר ולהעז, אך הרדמות לא אופיינית של ברנקו ורגוץ' בדקה ה-22 אפשרה לאשכנזי לשלוח את מתן חוזז לבדו מול עמוס שסגר את הזווית מצוין וחוזז הצליח להקפיץ אך ורק החוצה. פעולה גדולה של עמוס במשחק מצוין שלו עד כה.

בדקה ה-24 אביב אברהם מתח את השריר והוחלף בדן גלזר - חילוף כפוי ומוקדם של דראפיץ'.

בדקה ה-29 קרן לנתניה - ערן לוי מסובב נפלא וזובאס הודף מהחיבור לקרן נוספת.

בדקה ה-30 התקפה מתפרצת נוספת לתפארת של הצהובים - ספורי שולח את סבע בנגיעה, סבע מתגבר על הגנת הכתומים, חותך נפלא לתוך הרחבה ומגלגל על פי השער החוצה! זה היה חייב להסתיים ברשת! הקצב המצוין נרגע עד לסיום המחצית לה יורדים הצהובים ביתרון 0-1 מזערי.
 

 

מחצית שנייה:

נתניה לא ממש בעניינים בחצי השני ומאפשרת לבני יהודה לשלוט בכדור, אך שחקניו של אבוקסיס מתקשים להגיע למצבים.

בדקה ה-66 כובש השער רמזי ספורי יוצא ובמקומו נכנס דידיה קוגבניה.

בדקה ה-72 זה היה חייב להיות השני של נתניה: סבע נשלח למצב מצוין בהתקפה מתפרצת, אך ניסה לכדרר ולעבור את כולם במקום למסור לקוגבניה, החליק ואיבד את הכדור.

בדקה ה-76 בני יהודה מגיעה למצב אדיר וגם כובשת, אך השער נפסל בטענת נבדל מוצדקת. צ'יבוטה ניצל ערבוביה ברחבה, סחט הדיפה מצוינת מעמוס ו-ולאסקיס המשיך מזווית קשה פנימה, אך החלוץ הליטאי למזלה של נתניה היה בעמדת נבדל.
 

בדקה ה-81 ג'ייק רוזנסקי נכנס במקומו של דיא סבע - החילוף השלישי והאחרון של דראפיץ' את ברדה.

בדקה ה-84 תרגיל של נתניה אחרי קרן מסתיים ברוחב של ערן לוי, דין מימוני דוחק על פי השער ו-ורגוץ' שהיה במצב מזהיר מול רשת חשופה לא הגיע לכדור שהתגלל לאיטו החוצה.

בני יהודה ניסתה לחפש את השיוויון, אלי חכמון הוסיף חמש דקות תוספת זמן ובדקה ה-93 כדור מסובב אדיר של יהונתן כהן לעבר החיבורים מצא את דני עמוס ששוב הציל את נתניה עם הדיפה ששווה שלוש נקודות! 0-1 בסיום לצהובים שחוגגים ניצחון שלישי ברציפות לראשונה העונה.

עקב התוצאה נתניה הבטיחה את המקום החמישי בתום העונה הסדירה ובמחזור הבא תשחק בחוץ מול הקבוצה שתסיים במקום השני בתום המחזור.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

בני יהודה - מכבי נתניה 1-0

מסגרת: ליגת העל - מחזור 26

תאריך ושעה: 10/03/2018 18:00

האיצטדיון: המושבה; צופים: 3400

שופט: אלי חכמון

שערים לנתניה

רמזי ספורי16' [דיא סבע]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס7.5
N
ויקי כחלון5
N
ברנקו ורגוץ'6
N
חגי גולדנברג 4.5
N
ניקולס אולסק5.5
N
עלי מוחמד5
N
אביב אברהם-
N
דן גלזר 24, 6
N
דיא סבע6
N
ג'ייק רוזנסקי 81, -
N
ערן לוי6
N
רמזי ספורי6
N
דידייה קוגבניה 66, -

השחקן המצטיין

דני עמוס | ציונו: 7.5