חצי חצי

08/04/2018 22:17 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה סיימה הערב בתיקו 1-1 בסמי עופר מול הפועל חיפה. שתי הקבוצות יכולות לצאת טיפה מאוכזבות, אך בעיקר הצהובים שהיו טובים במחצית השנייה ולא היו רחוקים מלהכריע את המשחק. דידייה קוגבניה עלה כמחליף בפתיחת המחצית השנייה וכבש כעבור שתי דקות מבישול גאוני של דיא סבע, לאחר שניסו קפילוטו העלה את המארחים שהיו טובים יותר במחצית הראשונה ליתרון מוצדק.

מכבי נתניה הגיעה למשחק ללא ברנקו ורגוץ' שייעדר ארבעה שבועות. קובי מור שנכנס במקומו של ורגוץ' במחצית השנייה בניצחון על מכבי ת"א פתח כמגן שמאלי, בעוד חגי גולדנברג פתח לצידו של דודי תירם כבלם. טים הויבך חזר אחרי פציעה ופתח על הספסל.

דראפיץ' וברדה פתחו עם: דני עמוס, ויקי כחלון, דודי תירם, חגי גולדנברג, קובי מור, דן גלזר, ניקולס אולסק, אביב אברהם, דיא סבע, ערן לוי ורמזי ספורי.

הפועל חיפה חסרה את גבריאל תמאש המצוין שהורחק במשחק ההפסד של ניר קלינגר וחניכיו לבני יהודה. ניר קלינגר פתח עם: ארנסטס שטקוס, דור מלול, ריסטו מיטרבסקי, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רסמוס שסטט, מקסים פלקושצ'נקו, גילי ורמוט, ראדו גינסארי, עדן בן בסט, ואלון תורג'מן. 

 
מחצית ראשונה:

המשחק נפתח בקצב טוב. לאחר כמה חצאי מצבים, בדקה העשירית גילי ורמוט ניצל איבוד כדור לא אופיני של דן גלזר, דהר לעבר השער, אבל למזלה של נתניה שלח בעיטה ממצב חופשי מ-15 מ' החוצה.

בדקה ה-29 נתניה התעוררה והייתה חייבה לעלות על לוח התוצאות. דיא סבע שולח נפלא את ויקי כחלון שחודר לרחבה ותחת לחץ בועט משבעה מטרים לרגליו של שטקוס שמונע שער בטוח!

בדקה ה-30 שיימן מרים טוב, גינסארי נכנס טוב ומגיע לכדור, אך אביב אברהם מפריע לו והכדור מתגלגל חלש לידיים של דני עמוס.

בדקה ה-33 אביב אברהם משתלט יפה על כדור ומוצא את דיא סבע שבועט מ-22 מ', שטקוס יורד טוב והודף.

בדקה ה-40 הפועל חיפה זוכה בכדור חופשי מהאגף. גילי ורמוט מרים נפלא היישר לראשו של ניסו קפילוטו שמתגבר על גלזר ונוגח חזק ופנימה, לעמוס אין סיכוי. 0-1 לאדומים, יתרון שנשמר עד לשריקה למחצית.
 

מחצית שנייה:

עם פתיחת המחצית דראפיץ' וברדה מבצעים חילוף התקפי כאשר הם מכניסים את דידיה קוגבנייה במקומו של ניקולס אולסק.

דקה וחצי על השעון, קוגבניה מתחיל מהלך, הכדור מגיע לסבע ששולח כדור גדול שחותך בין ארבעה שחקנים של הפועל חיפה, מגיע מצוין לקוגבניה שמבצע חדירה גדולה לרחבה, והשחקן הטוגולזי של נתניה לא מתבלבל ובועט לקורה ופנימה: 1-1 והצהובים חוזרים למשחק בדקה ה-47.

בחלוף דקה גינסארי מוצא עצמו במצב חופשי ויורה מ-18 מ' כדור חזק, מחוץ למסגרת.

בדקה ה-52 הרחקה לא טובה של ההגנה הצהובה הגיעה עד למקסים פלקושצ'נקו שטיווח את השער בוולה אדיר שחלף במעט מעל המשקוף.

בדקה ה-55 כדור מצוין של ערן לוי ביום לא טוב נשלח לעברו של קוגבניה שניסה לכבוש בגלישה מתוך הרחבה אך פספס את הכדור.

בדקה ה-61 לוי משחזר את המהלך הקודם והפעם מכניס לקוגבניה, אך גם הוא לא מגיע לכדור וההזדמנות חומקת לה.

המשחק הקצבי נמשך, עוד איבוד של גלזר במרכז המגרש (חלש היום) הביא להתקפה של האדומים בסיומה בן בסט פרץ באגף ושלח רוחב לא מדויק בניסיון לחפש את תורג'מן במרכז הרחבה.

בדקה ה-65 חילוף שני אצל הצהובים כאשר יונס מלדה נכנס במקומו של רמזי ספורי.

בדקה ה-68 קובי מור מוצא עצמו חופשי מול השער ויורה לא מדויק מ-30 מ' מעל למסגרת.

בדקה ה-70 מצב גדול לנתניה להפוך את התוצאה. אביב אברהם שולח הגבהה מצוינת לעברו של יונס מלדה המחליף שסוחט הדיפה משטקוס שנאלץ למתוח את איבריו.

ניר קלינגר שלח את רוסלן ברסקי ויוסיפ איבנצ'יץ' אצל האדומים במקומם של גינסאי ו-ורמוט, אבל נתניה הייתה זאת שכמעט שוב עלתה ליתרון, אבל שוב רק כמעט, דיא סבע ניסה להגביה, הכדור ניתז מראשו של שיימן ועשה עברו לשער, אבל שטקוס היה ערני ובהדיפה מצוינת מנע שער עצמי אומלל.

קלינגר שלח גם את גל אראל במקומו של סיוסטד בניסיון להעיר את חניכיו בדקה ה-78. בחלוף שתי דקות תורג'מן שלח מצוין לבן בסט שנותר לבדו מול עמוס אבל השוער הנתנייתי היה עירני ויצא לפני שבן בסט הצליח להשתלט על הכדור.

טים הויבך נכנס לאחר שחזר מפציעה והחליף את קובי מור בדקה ה-85. בדקה ה-86 יונס מלדה קיבל כדור לרחבה בזווית קשה, היה חייב למסור רוחב אבל ניסה לפלס מקום בין שני אדומים כדי להגיע למצב כיבוש, נפל, והשופט הורה בצדק להמשיך, אין עבירה ואין פנדל.

בדקה ה-89 נתניה יצאה למתפרצת, דיא סבע דהר לעבר השער והוכשל על ידי שמואל שיימן שראה צהוב שני ואדום. הפועל חיפה נותרה בעשרה שחקנים לדקות האחרונות בהן נתניה חיפשה את הניצחון, אך לא הייתה מספיק מדויקת, סיפורו של כל המשחק בעצם. בסיום: 1-1. נתניה שש נקודות מהמקום הרביעי זמנית לפחות עד משחקה של מכבי ת"א מחר מול ב"ש, ושבע נקודות מהפועל חיפה שהעפילה למקום השלישי. במחזור הבא תתארח נתניה במושבה אצל בני יהודה (שבת, 18:45).

סטטיסטיקה וציונים

נגד

הפועל חיפה - מכבי נתניה 1-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 29

תאריך ושעה: 08/04/2018 20:00

האיצטדיון: סמי עופר; צופים: 4100

שופט: גל ליבוביץ'

שערים לנתניה

דידייה קוגבניה47' [דיא סבע]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5
N
ויקי כחלון6
N
דודי תירם5.5
N
חגי גולדנברג 5.5
N
קובי מור5.5
N
טים הויבך 85, -
N
דן גלזר5
N
ניקולס אולסק5
N
דידייה קוגבניה 46, 6
N
אביב אברהם6
N
דיא סבע6
N
ערן לוי4.5
N
רמזי ספורי5
N
יונס מלדה 65, 5.5

השחקן המצטיין

דיא סבע | ציונו: 6