"הקהל שלנו צריך להתאים את עצמו למצב. הוא כבר לא קהל סובל ומזוכיסט"

11/05/2018 09:36 | מאת: נוי שני

דביר אללי, אוטוטו בן 18 אוהד את הקבוצה מילדות. בראיון מיוחד ל"הקופסא הדור הבא" הוא מספר על איך הכל התחיל, ממה הוא הכי נהנה העונה ואיך אנחנו כקהל יכולים רק להשתפר.

אביו של דביר נולד וגדל בנתניה והאהדה ליהלומים זה משהו שעבר לדביר בגנים. "המשחק הראשון שלי היה משחק בית נגד בני יהודה בעונת הירידה ב 2012/13. הפסדנו במשחק, זאת הייתה עונה שחורה מאוד", הוא נזכר.

בהמשך היו שלושה משחקים שנצרבו לדביר בזיכרון: "כמובן גמר הגביע והאחרים הם ה 2-4 נגד באר שבע והתיקו 3-3 נגד מכבי תל אביב בתקופת קאיודה". אפרופו גמר הגביע...דביר מספר שהיו כמה דברים 'משוגעים' שהוא עשה בשנים האחרונות כדי לא להחמיץ משחקים. "היו כמה דברים מיוחדים או יוצאים מן הכלל שעשיתי כדי להגיע למשחק. המרכזיים שביניהם היו העונה ובעונת העליית ליגה וגמר הגביע - הראשון הוא להפסיד יומולדת של אחד החברים הכי טובים שלי כדי לקבל את המנוי שלי לאותה עונה במשחק בית נגד אחי נצרת השני היה להפסיד טקס חשוב בצופים טקס פתיחת שנה בשביל משחק. אבל הדברים הכי משוגעים היו לשכנע את כל המשפחה לנסוע לבקר את אחותי בבסיס בשביל שאני ואבא שלי ניסע למשחק חוץ בקריית שמונה ולהפסיד טיול שנתי של בית ספר בשביל גמר הגביע נגד קריית שמונה. אסכם במילה אחת: וואו".

מי השחקנים האהובים עליך כיום? ומי בעבר?

"השחקנים האהובים עלי היום הם כמובן הצמד ערן ודיא ובעבר השחקן האהוב עלי הוא כמובן עודד מכנס".
 


מאיזה משחק הכי נהנית העונה ומה לדעתך שער העונה?

"הרגע שהכי נהנהתי ממנו זה הרגע שהבנתי שנתניה תהיה בפלייאוף העליון והמשחק שהכי נהנהתי ממנו היה נגד ביתר בפלייאוף. אני יכול להגיד מה היה השער שהכי חיכיתי לו העונה וזה השער של הויבך בנגיחה. עונה שלמה חיכינו שינגח נכון, והנה נגח נכון וגול. חוץ מזה השערים הכי היפים העונה היו של דיא סבע כמובן".

מה אתה חושב על תפקוד הקבוצה במשחק האחרון מול מכבי ת"א בפרט ובפלייאוף בכלל?

"התפקוד במשחק האחרון מאוד אכזב אותי ואת יתר האוהדים, אבל שיקף בצורה הטובה ביותר את המציאות של אחרי דיא סבע ואת זה שצריך להביא עוד שחקנים שיהיו שחקני מפתח בהתקפה של נתניה. חוץ מזה אני מאוד מרוצה מהתפקוד בפלייאוף כיף לראות את השחקנים נהנים לשחק ולנצח (אם שמים בצד את התבוסה נגד באר שבע)".

איזה שחקן שמתאים למועדון ולתקציב היית רוצה לראות בעונה הבאה?

"הייתי רוצה לראות חזרה את שון וייסמן, שחקן שאני אישית מאוד אוהב. הוא מתאים לאופי של הקבוצה והיה כיף לראות אותו משחק בעונה הקודמת".

מה אתה חושב על הקהל העונה? איך אנחנו יכולים להשתפר?

"הקהל שלנו צריך להתאים את עצמו למצב. הוא כבר לא קהל סובל ומזוכיסט כמו לפני כמה עונות. הוא צריך להתאים את עצמו למצב כרגע חזרנו להיות קבוצת צמרת כמו בעבר וככאלה הקהל צריך לחזור לצמרת שזה אומר קצת להתבגר (כן, להפסיק לחיות בעבר ולשיר קללות על אוסידון). לדעתי גם הארגון צריך או לעבור לאמצע בעליון או לרדת ליציע תחתון ולדאוג שבכל משחק, לפחות בבית, מהגדולים עד לקטנים ביותר, תהיה תפאורה בין עם דגל פריסה בין עם פלקטים בלונים או דגלונים אבל הכי חשוב זה לגוון בסוגי התפאורות.

איפה אתה רואה את הקבוצה בעונה הבאה? איך תראה לדעתך העונה הבאה?

"עונה הבאה אני רואה את הקבוצה מגיעה לאירופה בודאות ממקום שני או שלישי בטבלה ואולי גם לוקחת את גביע המדינה".

על זה נאמר, אמן!