עניין של דקה

12/05/2018 20:07 | מאת: סשה רוזנבלט

מחזור 34: הפועל חיפה כבשה בדקה הראשונה של המשחק מרגלי אראל, ערן לוי קבע 1:1 בדקה ה-63, דיא סבע קבע מהפך בדקה האחרונה של הזמן החוקי (90) והביא לנתניה את הניצחון עם שערו ה-23 העונה!

מכבי נתניה חזרה ל"יהלום" לאחר משחק החוץ מוקדם יותר השבוע מול מכבי תל אביב, מול החניכים של דראפיץ' וברדה התייצבו חניכיו של קלינגר אשר זכו באמצע השבוע בגביע המדינה, לאחר 120 דקות של משחק מאמן הפועל חיפה העלה הרכב שונה טיפה מן הרגיל. כחלון לא נכלל בסגל של נתניה, גולדנברג בפתח במקומו באגף ימין מה שהביא את חולצת ההרכב לעיסאם עיאשה הצעיר, יונס מלדה פתח גם הוא בהרכב. רמת השיפוט של בר-נתן לא תאמה רמת המשחק ומעמד הפלייאוף העליון, חוסר אחידות אשר באה לידי ביטוי בכך שהקבוצה האורחת ראתה כרטיס צהוב ראשון בדקה ה 93.
 

הרכב מכבי נתניה: עמוס, גולדנברג, תירם, הויבך, עיאשה, גלזר, אברהם, קוגבניה, לוי, מלדה, סבע.

מחצית ראשונה

דקה 1 – המסך הענק במגרש לא הספיק להשלים דקה של וגל אראל מעלה את הקבוצה האורחת ליתרון מהיר אחרי כ 50 שניות של משחק באחד מהשערים המהירים העונה, 1:0 להפועל חיפה!
 


דקה 9 - דיא סבע מוסר כדור עומק אל דידייה קוגבניה אשר נכנס לרחבה מצד שמאל ומנסה לבעוט מזוית לא קלה, אך הקוון בכל מקרה מרים דגל לנבדל.

דקה 10 - ערן לוי מאבד את הכדור סמוך לרחבת הפועל חיפה, הוא עוצר את שחקן חיפה על מנת למנוע התקפה מתפרצת ורואה צהוב מוצדק.

דקה 12 - ערן לוי מקפיץ כדור מאגף שמאל אל עבר דיא סבע, מלך שערי הליגה עוצר על החזה ומשחרר ברגל שמאל בעיטת יעף אדירה מ 18 מטרים אל המשקוף של הפועל חיפה.
 


דקה 15 – דיא סבע עובר מספר שחקנים ובועט אל השער ממפתן הרחבה, שוער חיפה הודף לצד שמאל של הרחבה שלו ושם מגיע אל הכדור אביב אברהם אשר בועט אלכסונית בלי לעצור מעל השער.

דקה 17 – דיא סבע בועט כדור חזק מ 17 מטרים אל מרכז השער, קדוש לא מצליח להשתלט על הכדור ומשמיט אותו, קוגבנייה מנסה להגיע אל הכדור וספק נעצר על ידי השוער האורח אך אין תגובה של השופט.
 


דקה 19 – שופט המשחק מראה את הכרטיס הצהוב לדידיה קוגבניה.

דקה 27 – דודי תירם מבצע תיקול נקי כ 40 מטרים משער נתניה, אך גם הפעם השופט מחליט אחרת ומראה לבלם המארח כרטיס צהוב.

דקה 34 – ערן לוי בוחן את ערנותו של שוער חיפה ובועט כדור חזק מ 22 מטרים, אך הכדור חולף סמוך לקורה השמאלית של השוער האורח.

דקה 38 – מזל גדול לנתניה, מאמון קשוע מנצל טעות של דודי תירם סמוך לרחבת נתניה אך במצב של אחד על אחד עם עמוס הוא בועט סמוך לקורה השמאלית של שוער נתניה.
 


מחצית שנייה

דקה 60 - חילוף ראשון בנתניה כאשר רמזי ספורי מחליף את יונס מלדה.

דקה 62 - דיא סבע מרים כדור סמוך לדגל הקרן באגף ימין, הכדור מגיע לאביב אברהם אשר נמצא לבדו סמוך לרחבת החמש אך נוגח רק סמוך לקורה השמאלית של חיפה. 

דקה 63 - אברהם מוסר לספורי שנמצא באגף ימין, הוא מקפיץ את הכדור אל קוגבנייה אשר נמצא במרכז הרחבה של חיפה, האחרון מוריד את הכדור ימינה אל עבר לוי אשר מגיע ומשחרר כדור חד לפינה השמאלית התחתונה של קדוש וקובע 1:1! הקפטן של נתניה מגיע לדאבל-דאבל, מספר דו ספרתי של שערים ובישולים, 10 שערים ו 11 בישולים!
 


דקה 69 - דיא סבע מרים כדור בערך מאותו מקום אל עבר ערן לוי אשר בועט מן האוויר מ 18 מטרים כדור אדיר ברגלו השמאלית, קדוש מצליח רק להדוף את הכדור אך ספורי לא היה מספיק קרוב לכדור החוזר כדי לדחוק אותו לשער והגנת חיפה מרחיקה את הסכנה.

דקה 72 - מכבי נתניה ממשיכה ללחוץ, סבע בועט כדור חזק מ 10 מטרים, קדוש הודף את הכדור ימינה וקוגבנייה אשר מגיע בריצה בועט את הכדור החוצה מחמישה מטרים.

דקה 79 – מזל גדול לנתניה, כאשר הפועל חיפה יוצאת להתקפה מתפרצת אך הכדור פוגע בקורה הימנית של עמוס.

דקה 79 – חילוף שני בנתניה, כאשר ג'יק רוזנסקי מחליף את אביב אברהם.

דקה 80 – רוזנסקי אשר נמצא על המגרש בדיוק 35 שניות מקבל כדור עמוק אדיר מקוגבניה אך הכדור שלו עובר רק סמוך לקורה השמאלית של קדוש.

דקה 90 – נתניה יוצאת להתקפה, רוזנסקי מוכשל סמוך לעיגול האמצע והכדור מגיע אל סבע אשר דוהר על חצי מגרש ומוסר ימינה לספורי ורץ אל מרכז הרחבה, ספורי מחזיר את הכדור אל סבע אשר כובש מ 10 מטרים ומעלה את נתניה ליתרון 1:2 בשערו ה 23 העונה!!!
 


דקה 93 – ערן לוי מוחלף על ידי ניקולס אולסק.

ביום רביעי הקרוב מכבי נתניה תארח את בני יהודה במסגרת המחזור ה 35 של העונה, זה יהיה משחק הבית האחרון של הקבוצה בעונה המדהימה הזו ולאחר מכן ישאר רק משחק הנעילה מול הפועל באר שבע ב"טרנר". הכרטיסים הצהובים ששחקני נתניה ספגו הערב ומול מכבי תל אביב, ישפיעו על הסגל של היהלומים בשני המשחקים הנותרים, כאשר דודי תירם, טים הויבך ודן גלזר יעדרו מול בני יהודה וערן לוי יעדר מול הפועל באר שבע.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - הפועל חיפה 1-2

מסגרת: ליגת העל - מחזור 34

תאריך ושעה: 12/05/2018 18:00

האיצטדיון: היהלום; צופים: 4980

שופט: דניאל בר נתן

שערים לנתניה

ערן לוי63' [דידייה קוגבניה]
דיא סבע90' [רמזי ספורי]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6
N
חגי גולדנברג 6
N
דודי תירם5.5
N
טים הויבך 6
N
עיסאם עיאשה5
N
דן גלזר6.5
N
אביב אברהם5.5
N
ג'ייק רוזנסקי 79, -
N
דידייה קוגבניה7
N
ערן לוי6.5
N
ניקולס אולסק 93, -
N
יונס מלדה5
N
רמזי ספורי 60, 6
N
דיא סבע6.5

השחקן המצטיין

דידייה קוגבניה | ציונו: 7