תוקעים יתד

29/12/2018 21:05 | מאת: נוי שני

ליגת העל, מחזור 16: שער נגיחה גדול של פאטוס בצ'יראי בדקה ה-18 הספיק למכבי נתניה לניצחון 0-1 קשה על הפועל ק"ש, ניצחון אותו הציגו הצהובים בעשרה שחקנים לאחר הרחקתו של ג'ונתן ברנשטיין בצהוב שני בדקה ה-57. נתניה במקום הרביעי לפחות זמנית.

ברנקו ורגוץ' חזר להרכב הפותח של הצהובים לאחר זמן רב, כאשר ג'ונתן ברנשטיין הועדף בעמדת המגן השמאלי ואילו גולן אלקסלסי קיבל את המושכות בשער משחק שלישי ברציפות. נתניה פתחה עם: אלקסלסי, כחלון, ורגוץ', תירם, ברנשטיין, אולסק, מוחמד, אברהם, קניקובסקי, מלמד ובצ'יראי.

המחצית הראשונה התנהלה תחת גשם שוטף ב"יהלום" ומשחק יחסית מפוזר ואגרסיבי של שתי הקבוצות. קריית שמונה החלה את המשחק טוב ויותר והגיעה למצב של סמואל בראון לאחר 22 שניות, אך הקשר בעט החוצה. בדקה ה-17 עומר לקאו השתחרר וירה מ-17 מ', אלקסלסי הדף היטב בקצות האצבעות לקרן. כעבור דקה נתניה הלמה באורחים בניסיון הראשון של הצהובים למסגרת: עלי מוחמד שלח את מלמד מצוין באגף, מלמד התגבר על מגבו, הרים במדויק למרכז ופאטוס בצ'יראי נגח נפלא פנימה: 0-1 לצהובים ושער חמישי למונטנגרי העונה. בצ'יראי המשיך לעשות חיים קשים להגנה של קריית שמונה ובדקה ה-38 הוא השתחרר שוב מאורי מגבו וירה ממצב קורץ מ-18 מ' ליד העמוד. היתרון ליהלומים בהפסקה.

בדקה ה-50 כדור חופשי של קריית שמונה - איעד אבועביד יורה כדיר אדיר מ-30 מ', אלקסלסי עירני והודף מצוין לקרן. חיים סילבס שלח למערכה את ואלון אחמדי האלבני בדקה ה-57. גו'נתן ברנשטיין שלו היה כבר צהוב תפס שחקן בצורה מיותרת בחולצה בהתקפה הבאה וראה את הצהוב השני והאדום מהשופט שניר לוי - נתניה בעשרה שחקנים. מיד בהתקפה לאחר מכן שחקן של קריית שמונה ביצע עבירה דומה אך למורת רוחם של שחקני נתניה ובצ'יראי שמחו לא ראה צהוב. מי שכן ראה צהוב זה המונטנגרי של נתניה, הרביעי שלו העונה.

בדקה ה-63 חילופים בשתי הקבוצות: סילבס הכניס את איסמעיל ריאן (חלוץ נוסף) ואילו שי ברדה הוציא את גיא מלמד והכניס את דודי טוויטו כדי לחזק את האגף השמאלי בהגנה.

אלקסלסי היה שוב מוכן ועצר בעיטה גדולה של לוי גרסיה מחוץ לרחבה בהדיפה נפלאה בדקה ה-72. המשחק המצוין של השוער הצעיר עוד לא נגמר והייתה לו גם עבודה בדקה ה-73 לאחר טוויטו ביצע עבירה על סף הרחבה מזווית אלכסונית. ואלון אחמדי לקח את הבעיטה על עצמו וסובב כדור מצוין לפינה הקרובה, ואלקסלסי, כבר אמרנו, הצליח להציל בקצות אצבעותיו בשנייה האחרונה מקו השער למרות מחאתם של שחקני האורחת שטענו שהכדור עבר את הקו.

סתיו פיניש נכנס במקומו של אביב אברהם בדקה ה-76 ואילו סילבס ביצע עוד חילוף התקפי כעבור דקה כשהוציא את חגי גולדנברג והכניס חלוץ נוסף: רותם חטואל. קריית שמונה הניעה כדור ונתניה התרכזה בעיקר בהגנה ולנסות לעקוץ ללא תכלית. בדקה ה-89 איסמעיל ריאן הכניס טוב לחתואל לרחבה אבל סגירה טובה של ורגוץ' בתוספת יציאה מתוזמנת של אלקסלסי בילבלה את החלוץ הצעיר של האורחים שאיבד בסופו של דבר את הכדור. בדקה ה-92 גבי קניקובסקי יצא ובמקומו נכנס דולב אזולאי לדקות האחרונות (שש דקות תוספת זמן). בדקה ה-95 מתפרצת של נתניה, בצי'ראי מניע כדור והיה יכול למצוא שחקן אחר בצהוב במרכז אך התמהמה, הצליח בסופו של דבר להשאיר לסתיו פיניש שירה כדור אדיר מ-20 מ' וברטקוס הדף נפלא לקרן, המהלך האחרון של המשחק.

0-1 לנתניה בסיום - היהלומים העפילו לפחות זמנית למקום הרביעי בטבלה ויתמודדו במחזור הבא ב-7 בינואר במשחק "חוץ" מול מכבי ת"א ב"יהלום".

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - עירוני ק"ש 0-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 16

תאריך ושעה: 29/12/2018 18:00

האיצטדיון: היהלום; צופים: 3400

שופט: שניר לוי

שערים לנתניה

פאטוס בצ'יראי18' [גיא מלמד]

ציוני השחקנים

N
גולן אלקסלסי7
N
ויקי כחלון5.5
N
ברנקו ורגוץ'6.5
N
דודי תירם6
N
ג'ונתן בורנשטיין4.5
N
ניקולס אולסק5.5
N
עלי מוחמד6.5
N
אביב אברהם5.5
N
סתיו פיניש 76, -
N
גבי קניקובסקי5.5
N
דולב אזולאי 92, -
N
גיא מלמד6
N
דודי טויטו 63, 5.5
N
פאטוס בצ'יראי7

השחקן המצטיין

פאטוס בצ'יראי | ציונו: 7