0-2 גדול לנתניה על הפועל חיפה

04/11/2017 18:28 | מאת: נוי שני

לעיני 11,500 צופים מכבי נתניה הנחילה הערב (שבת) להפועל חיפה את הפסדה הראשון העונה לאחר משחק של נחישות ואגרסיביות באיצטדיון היהלום. ערן לוי חזר להרכב אחרי פציעה וכבש מהנקודה הלבנה בדקה ה-39 לאחר הכשלה גבולית על דיא סבע, לא לפני שקייטה ולוי רבו מי מביניהם יבעט את הפנדל. הריב עלה לקייטה בחילוף בברק בדש במחצית, נתניה החמיצה והחמיצה ואז כדור רוחב מצוין של ויקי כחלון מצא את אביב אברהם שדחק מקרוב לרשת. בהמשך הצגה של גולן אלקסלסי עלתה לעדן בן בסט בצהוב שני ואדום, ובסיום נתניה ירדה עם ידה על העליונה עם 0-2 מצוין לפני הפגרה.

סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה החליטו לפתוח עם ערן לוי שחזר מפציעה, על חשבונו של דידייה קוגבנייה. דן גלזר המתין על הספסל לאחר שעלי מוחמד שהיה חולה בזמן האימון המסכם בשישי פתח לבסוף במשחק. גולן אלקסלסי, השוער המחליף פתח לראשונה העונה בהרכב עקב ההרחקה של דני עמוס בשבוע שעבר מול סכנין.

נתניה פתחה עם: גולן אלקסלסי, ויקי כחלון, טים הויבך, ברנקו ורגוץ', בן צעירי, ניקו אולסק, עלי מוחמד, אביב אברהם, דיא סבע ערן לוי ואלחסן קייטה.

הפועל חיפה הגיעה למשחק מהמקום הראשון בטבלה העונה ושמונה נקודות מעל נתניה. לחיפה ערב המשחק ההגנה הטובה בליגה, הרבה בזכותו של גבריאל תמאש הרומני הבינלאומי לשעבר שרשם בעברו 45 הופעות במדי ווסט ברומיץ' אלביון מהליגה האנגלית. עדן בן בסט שלא היה כשיר במאת האחוזים פתח על הספסל.

ניר קלינגר פתח עם: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שמואל שיימן, רסמוס שסטט, רוסלן ברסקי, מקסים פלקושצ'נקו , חנן ממן, ראדו גינסארי ואלון תורג'מן.מחצית ראשונה

כבר לאחר ארבעים שניות מצב ראשון לנתניה: ערן לוי מוציא כדור חוץ ארוך, דיא סבע מנסה מספרת שנהדפת בידו הלא מושטת של שמואל שיימן, נתניה דרשה פנדל, השופט התעלם.

בדקה ה-15 הויבך שוגה בכיסוי, גינסרי מכניס כדור לתורג'מן לתוך הרחבה, אך אלקסלסי עירני ובולם את הסכנה לקרן.

בדקה ה-17 שטקוס, שוערה של הפועל חיפה מגיב באיטיות לכדור שהוחזר לעברו מההגנה החיפאית, דיא סבע מגיע בגלישה ושטקוס בשנייה האחרונה מצליח להרחיק לקרן ולמנוע שער מביך.בדקה ה-21 מצב טוב לנתניה: בן צעירי השתחרר להרמה לרחבה, הגביה ומצא את ראשו של קייטה שהגיע לא מספיק טוב לכדור ונגח מעל לשער.

המשחק התחמם בדקות אלה ובדקה ה-28 ערן לוי וגבריאל תמאש ראו שניהם את הכרטיס הצהוב לאחר חילופי ויכוחים ודחיפות.

בדקה ה-38 דיא סבע עשה דריבל וחדר לרחבה, סיוסטד שם עליו את היד וסבע נופל, השופט מורה על הנקודה הלבנה בהחלטה גבולית. אלחסן קייטה רצה לקחת על עצמו את הבעיטה והחל לריב על כך עם ערן לוי, הבועט הקבוע של הקבוצה, ויכוח שבסיומו ערן לוי ניגש לבעוט ושלח כדור חזק לפינה הימנית של שטקוס שליטף את הכדור בדרך לרשת: 0-1 לנתניה!אלקסלסי עוד עצר כדור רוחב מסוכן של הפועל חיפה, לפני שממש בדקה הראשונה של תוספת הזמן של המחצית, ערן לוי שאט קדימה יחידו עם דיא סבע ואלחסן קייטה, חתך למרכז והימר על בעיטה לשער, אך לרוע מזלה של נתניה הטיל של לוי מצא את שטקוס מוכן ונגיעה קטנה של השוער הליטאי הדפה את הכדור לקרן עם השריקה למחצית. 0-1 לצהובים.

מחצית שנייה

דראפיץ' וברדה לא אהבו את ההתנהגות של קייטה לפני הפנדל, וברק בדש שהחל להתחמם עוד לפני שנתניה ליתרון נכנס במקום החלוץ הגינאי עם פתיחת המחצית.

בדקה ה-51 בדש היה חייב לכבוש את השני של נתניה: הגנת הפועל חיפה הרחיקה לא טוב, עלי מוחמד (שוב במשחק מצוין) השתלט על הכדור והשאיר את בדש לבד מול השער, אך בדש בעט חלש ואיפשר לשטקוס לעצור.

בדקה ה-56 עוד מצב מצוין לנתניה: כדור עומק אדיר של עלי מוחמד לדיא סבע שמשתלט טוב על הכדור, אך עושה צעד אחד יותר מידי ובמקום למסור לבדש, נעצר על קו הרחבה על ידי ההגנה החיפאית, שמרחיקה עד לערן לוי שבועט חלש לידיים של שטקוס.

עוברת לה דקה, ומוחמד, שוב אם לא הוא, מוצא הפעם את בדש, שמשאיר לסבע שמחזיר בחזרה לבדש לתוך הרחבה ומשאיר אותו מול שוער, אך הפעם בדש מתנהל בכבדות ומאפשר לשני שחקנים חיפאים להרחיק את הסכנה לאחר קושי רב, ועוד הדמנות גדולה חומקת לה לנתניה להגדלת התוצאה.

בדקה ה-58 ניר קלינגר שלח את עדן בן בסט למערכה במקומו של מקסים פלקושצ'נקו.

כעבור דקה, מהלך מצוין של נתניה: ויקי כחלון קיבל את הכדור באגף, מסר קטנה למרכז לדיא סבע ורץ לתוך הרחבה, סבע שלח לו בחזרה כדור מדוד שחתך את כל הגנת הפועל חיפה, כחלון העביר רוחב על פי השער ואביב אברהם היה זה שהגיע ראשון  ובגלישה לא פשוטה שלח את הכדור פנימה: 0-2 מוצדק לנתניה!

בדקה ה-63 חילוף כדור גדול של ברנקו ורגוץ' המצטיין בשדה מוציא את נתניה למתפרצת, בדש משאיר לסבע בנגיעה, סבע חודר לרחבה ובועט לא טוב מחוץ למסגרת למרות שיכל למצוא את לוי בצד השני של הרחבה.

בדקה ה-65 מאבק אוויר מוצלח של בדש מוציא את נתניה לעוד התקפה, דיע סבע משאיר לערן לוי שמוצא את אביב אברהם שמשתחרר לבעיטה מ-20 מ' וסוחט הדיפה טובה משטקוס. זה היה המהלך האחרון של אברהם, כובש השער השני שמוחלף בדן גלזר לקול תשואות הקהל.

בדקה ה-68 סבע מוציא את גלזר נפלא בתוך הרחבה, גלזר מחזיר לסבע שרץ לתוך הרחבה על-עיוור וסבע שולח את הכדור מעל לשער. איזו התקפה של נתניה ששוטפת את המגרש בדקות אלה.חולפת לה פחות מדקה והפועל חיפה מגיעה למצב גדול: הפעם גלזר מרחיק לא טוב, חנן ממן מכניס מצוין את אלון תורג'מן לרחבה ותורג'מן בועט שטוח ולא מדויק מחוץ למסגרת ממצב כיבוש ודאי בו יכל גם למצא את עדן בן בסט שהיה חופשי מול השער.

בדקה ה-74 ממן מתנער מהויבך, מוצא שוב את תורג'מן היטב, אך תורג'מן בועט חלש לידיים של אלקסלסי.

בדקה ה-75 אירוע מעורר מחלוקת: החזרת כדור של נתניה אחורנית, אלקסלסי גולש עם הרגל, עדן בן בסט גם הוא ונראה כי החלוץ החיפאי לא נוגע בשוער, אך הקוון מסמן שהייתה עבירה של משחק מסוכן ובן בסט, שלא בצדק רואה צהוב שני ואדום. הפועל חיפה בעשרה שחקנים.

בדקה ה-79 ברק בדש מבצע עבירה במרכז המגרש ורואה צהוב. עלי מוחמד שהיה בספק למשחק ונתן עוד משחק מצוין בסופו של דבר מוחלף באותה דקה ובמקומו נכנס דידייה קוגבנייה.בדקה ה-81 שגיאה של קוגבנייה שמחזיר כדור אחורנית לתוך הרחבה, מוצאת את ממן שהיה גם הוא מופתע מהכדור ושולח את הכדור מקרוב ליד הקורה, החמצה גדולה של הפועל חיפה.

נתניה הייתה עסוקה בעשר הדקות האחרונות + 4 דקות תוספת זמן בלהעביר את הכדור במרכז המגרש לכל תשואות הקהל. בתוספת הזמן חנן ממן ניסה להתיע את אלקסלסי עם בעיטה חופשית מהאגף לפינה הקרובה, אך השוער הצהוב היה במקום, ועם ההחמצה הזאת של האדומים הגיעה שריקת הסיום: 0-2 גדול לנתניה.במחזור הבא, לאחר פגרת פלייאוף המונדיאל ושזרוע החורף נתניה תארח למשחק בית נוסף את מכבי חיפה ביום שבת, ה-25 בנובמבר בשעה 20:30. עד אז, שבוע טוב!

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - הפועל חיפה 0-2

מסגרת: ליגת העל - מחזור 10

תאריך ושעה: 04/11/2017 18:15

האיצטדיון: היהלום; צופים: 11500

שופט: רועי ריינשרייבר

שערים לנתניה

ערן לוי39'
אביב אברהם59' [ויקי כחלון]

ציוני השחקנים

N
גולן אלקסלסי6
N
ויקי כחלון6.5
N
טים הויבך 6
N
ברנקו ורגוץ'7.5
N
ניקולס אולסק6.5
N
עלי מוחמד7.5
N
דידייה קוגבניה 79, -
N
אביב אברהם6.5
N
דן גלזר 65, -
N
דיא סבע6.5
N
ערן לוי6
N
אלחסן קייטה5
N
ברק בדש 46, 5
N
בן צעירי5

השחקן המצטיין

ברנקו ורגוץ' | ציונו: 7.5