גברים. שחור

09/01/2018 23:03 | מאת: סשה רוזנבלט

מחזור 17: טעות קשה של צוות השיפוט בראשותם של אוראל גרינפלד ומנשה משיח שפסקו על פנדל שלא היה (עבירה מחוץ לרחבה) ואדום שלא היה לקובי מור בדקה ה-11 גמרה את המשחק מוקדם. עמוס הציל את הפנדל של קיארטנסון, נתניה עמדה יפה עד הדקה ה-75, אבל אז שער של המחליף ברק יצחקי שבר את הקרח בדרך ל 0-3 קליל.

מכבי נתניה הגיעה הערב למשחק חוץ ב"יהלום" מול מכבי תל אביב במסגרת המחזור ה-17 של העונה, השחקנים של דראפיץ' וברדה הגיעו למשחק לאחר 120 דקות ודו קרב פנדלים מול הפועל חדרה ביום שישי האחרון במסגרת סיבוב ח' של גביע המדינה. מכבי נתניה סיימה במחזור הקודם בתיקו 2:2 ביתי מאכזב מול הפועל רעננה ואילו מכבי תל אביב ניצחה בחוץ את בני סכנין בתוצאה 0:1.


מכבי נתניה פתחה עם: עמוס, גולדנברג, הויבך, תירם, מור, אולסק, גלזר, אברהם, לוי, סבע וקייטה.

מחצית ראשונה:

דקה 3 - צהוב מוקדם מאוד נשלף לחובתו של דן גלזר.

דקה 11 - קובי מור ספק נתקל בוידאר קיארטאנסון סמוך לרחבת נתניה, השופט אוראל גרינפלד מסמן להמשיך במשחק אך מקבל איתות משופט הרחבה כי הייתה עבירה. גרינפלד מחליט להעניק למכבי תל אביב בעיטת עונשין מ 11 מטרים שלא בצדק כי ההתקלות הייתה מחוץ לרחבה, בנוסף השופט מעניש את נתניה גם בהרחקה של קובי מור שלא בצדק. במהלך ויכוח עם השופט על ההרחקה של מור, כרטיס צהוב נשלף לחובתו של חגי גולדנברג. 

דקה 13 - וידאר קיארטאנסון בועט את בעיטת העונשין, עמוס קופץ ימינה אך הודף ברגליו את הכדור שהלך למרכז השער. לפני שהחלוץ האורח מגיע לכדור, דודי תירם גולש לכדור ומרחיק לקרן.
 


דקה 22 - אולסק מאבד את הכדור סמוך לדגל הקרן הימני של של ההגנה האורחת, הכדור מגיע לקיארטאנסון אשר בועט מ-8 מטרים אלכסונית, עמוס במקום וקולט את הכדור בבטחה. 

דקה 32 - חילופי מסירות באגף שמאל של התקפת מכבי תל אביב, הכדור מגיע לגולסה שבועט מ 17 מטרים סמוך לקורה הימנית של עמוס.

דקה 34 - אביב אברהם בועט מ 25 מטרים, הכדור עושה את דרכו החוצה אך ראיקוביץ' הודף את הכדור לקרן שלא נוצלה.
 דקה 39 - אבי ריקן מכניס כדור לרחבה של נתניה מאגף שמאל של התקפת תל אביב, הויבך במקום ומרחיק את הסכנה לחוץ.

דקה 43 - התקפה מסוכנת לטובה של מכבי תל אביב באגף שמאל, הכדור מגיע לבלקמן אשר למזלה של נתניה בועט החוצה ממצב קורץ.

דקה 44 - הוצאת כדור נמהרת ולא מדויקת של דני עמוס מביאה לאיבוד כדור סמוך לרחבה של נתניה, אך למזלו של עמוס מכבי תל אביב לא ניצלה את ההזדמנות.מחצית שנייה:

דקה 46 - ויקי כחלון מחליף את דן גלזר.

דקה 47 - דיא סבע משתלט על הכדור סמוך למרכז המגרש ויוצא להתקפה, הוא מוסר כדור עומק אל קייטה אך שוער מכבי תל אביב מספיק להקדים את קייטה ובועט את הכדור על החלוץ הנתנייתי אבל השופט מעניק קרן לזכות נתניה מצד שמאל.

דקה 48 - ערן לוי מרים את הקרן לרחבה, הכדור נהדף אליו והוא מעביר כדור רוחב שטוח וחד אל מרכז הרחבה של תל אביב, אביב אברהם גולש אל הכדור אך לא מצליח להגיע אליו.
 


דקה 54 - אבי ריקן מרים כדור מאגף שמאל אל תוך מרכז הרחבה של נתניה, קיארטאנסון האיסלנדי נוגח מ 6 מטרים החוצה, מזל גדול לנתניה. 

דקה 60 - דידייה קוגבניה מחליף את אלחסן קייטה. 

דקה 62 - חילופי מסירות בן בלקמן ודסה באגף הימני, קוגבנייה חוסם את בלקמן והשופט מורה על כדור חופשי לטובה הקבוצה המארחת 25 מטרים אלכסונית מצד ימין, כמו כן צהוב נשלף לחובתו של דידייה קוגבנייה. 

דקה 63 - אבי ריקן בועט כדור חופשי אדיר אל הפינה השמאלית העליונה של עמוס, השוער הנתנייתי ערני והודף את הסכנה לקרן.
 


דקה 73 - הכדור נמסר לעבר ערן לוי ברחבה, לפני שהקפטן של נתניה בועט לשער הקפטן המארח שירן ייני מספיק להרחיק את הכדור לקרן.

דקה 75 - ברק יצחקי שנמצא על המגרש בדיוק עשר דקות, מקבל כדור עומק מאייל גולסה כאשר הוא לא נמצא בנבדל, מכניע את דני עמוס מ 12 מטרים ומעלה את מכבי תל אביב ליתרון 0:1.

דקה 81 - ערן לוי בועט מ 18 מטרים מעל השער של ראיקוביץ'.

דקה 81 - עדן שרם מחליף את ערן לוי.
 


דקה 82 – איבוד כדור מיותר של אביב אברהם סמוך למחצית המגרש, הכדור מגיע אל אלי דסה אשר נותן כדור עומק אל קיארטאנסון שמכניע מקרוב את עמוס ומעלה את קבוצתו של קרויף ליתרון של 0:2.

דקה 91 – ערבובייה בהגנת נתניה בסיומה הכדור מגיע אל קיארטאנסון אשר דוחק מקרוב פנימה, משלים צמד פרטי ומעלה את תל אביב ליתרון של 0:3.

אחרי 3 דקות של תוספת זמן אוראל גרינפלד מסיים את המשחק, מכבי נתניה מובסת בתוצאה של 0:3 אשר לא משקפת את המשחק. לשחקנים של דראפיץ' וברדה לא יהיה הרבה זמן להתאושש לפני המשחק הבא, ביום שבת מכבי נתניה תארח את מ.ס אשדוד בתקווה לחזור למסלול הניצחונות כדי לשמור על מקומה בתוך הפלייאוף העליון.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי ת"א - מכבי נתניה 0-3

מסגרת: ליגת העל - מחזור 17

תאריך ושעה: 09/01/2018 21:00

האיצטדיון: היהלום; צופים: 10000

שופט: אוראל גרינפלד

שערים לנתניה

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5
N
חגי גולדנברג 5.5
N
טים הויבך 6
N
דודי תירם5.5
N
קובי מור-
N
ניקולס אולסק5
N
דן גלזר5
N
ויקי כחלון 46, 5
N
אביב אברהם5
N
ערן לוי5
N
עדן שרם 81, -
N
דיא סבע5
N
אלחסן קייטה5
N
דידייה קוגבניה 60, 5

השחקן המצטיין

טים הויבך | ציונו: 6