צמאים ל-3 נקודות

11/01/2018 19:47 | מאת: יוסי נח

מכבי נתניה מהמקום ה-5 מגיעה למחזור ה-18 בליגת העל כאשר היא מארחת את מ.ס אשדוד מהמקום ה-13. נתניה מגיעה למשחק לאחר הפסד 3-0 למכבי ת"א כאשר ישנם הרבה שחקנים פצועים או מורחקים בינהם שחקני הרכב משמעותיים לכן הצבת הרכב מתאים היא קריטית כאשר הקבוצה צמאה ל-3 נקודות.

בעמדת השוער לא הייתי עורך שינויים, דני עמוס הוא שוער ליגה טוב אף על פי שנתניה ספגה 3 שערים במשחק האחרון עמוס הציג יכולת טובה ואף עצר פנדל. בעמדת המגנים היתי מציב את ויקי בצד ימין ואת חגי מצד שמאל. כחלון במשחק כזה כשעומדת מולו ההתקפה הגרועה בליגה חייב להציג יכולת טובה הגנתי ובעיקר התקפית. לכחלון יש פריצות לאגף שהוא חייב לנצל אותם כדי לנפק הגבהות מדויקות שההתקפה יכולה ליצור מהם הזדמנויות לגול. מהצד השני גולדנברג חייב להיות בהרכב ולא משנה באיזה עמדה. חגי נותן את הנשמה שלו בכל פעם שהוא עולה לשחק ונמצא בין המצטיינים במגרש. בנוסף עם העדרותו של מור והיכולת החלשה של צעירי, חגי צריך לפתוח בעמדת המגן השמאלי גם אם זו לא העמדה הטבעית שלו. 
צמד הבלמים שצריך לפתוח הם תירם והויבך. כאשר הבלם הבכיר פצוע ועוד בלם לא כשיר מתחילת העונה אין כל כך ברירה אלא להציב את שניהם בהרכב הפותח. הויבך מגלה יותר אחריות כאשר ורגוץ' לא בהרכב ותירם צריך להיות מרוכז במשך 90 דק' מבלי לתפתות לעשות שטויות.
גם בקישור ישנם חסרונות משמעותיים של מוחמד (פצוע) ואביב (מורחק) ולכן הייתי מציב את גלזר וניקו, שאמורים לתת את הפאן ההגנתי יותר בקישור, ואת קוגבנייה וסבע אשר צריכים לחשוב יותר התקפית. קוגבנייה חייב לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים ולהציג יכולת גבוה ביחוד שאביב (אחד המצטיינים העונה) חסר. קוגבנייה בהרבה משחקים עולה למשחק באדישות די מעצבנת דבר שהוא צריך לשנות כדי לראות דקות משמעותיות יותר בהמשך העונה ביחוד שעומס המשחקים עכשיו גדל.

בהתקפה צריכים לפתוח ערן וקייטה כאשר קייטה חייב לחזור לעניינים. הייתי ממליץ בעיקר לסבע וערן לנסות לחפש את קייטה בכל מצב כדי לשבור את בצורת הכיבושים שלו. קייטה עושה תנועה טובה כאשר הכדור נמצא ברגלייהם של שחקני ההתקפה האחרים אך משום מה הכדורים לא מגיעים אליו וחלוץ בסגנונו של קייטה חייב לקבל לפחות 3-4 הזמנויות/מצבים כדי לנצל אותם לשער דבר שכמעט ולא קורה במהלך המשחקים האחרונים.

ההרכב שלי: עמוס, ויקי, הויבך, תירם, חגי, גלזר, ניקו, קוגבנייה, סבע, ערן וקייטה.