גם מתנות צריך לדעת לקחת

13/01/2018 18:28 | מאת: נוי שני

אחרי תצוגת השיפוט הגרועה נגד מכבי נתניה במשחק ההפסד 3-0 מול מכבי ת"א, נתניה אירחה היום את מ.ס אשדוד באיצטדיון היהלום ושוב היו הם השופטים שגנבו את ההצגה, הפעם לטובת נתניה כאשר נתנו לנתניה שני פנדלים שלא היו, את שניהם החמיץ ערן לוי, הרחיקו את ויקטור גנב בלם אשדוד, לא שרקו לפנדל של אשדוד אחרי הכשלה על דור ג'אן ולקינוח אישרו שער שיוויון של נתניה מנבדל בדקה ה-87. גם מתנות צריך לדעת לקחת.

נתניה עלתה ללא אביב אברהם שמחוץ לסגל עקב חמישה צהובים, ברנקו ורגוץ' שעדיין סובל מהשבר ביד. קובי מור המורחק ועלי מוחמד שעדיין פצוע מחוץ לסגל גם כן. ג'ייק רוזנסקי שחתם השבוע עדיין לא קיבל את השיחרור הבינלאומי שלו ולא נמצא בסגל.

אשדוד החתימה לאחרונה מספר שחקנים כולל איגור פיליפנקה שהגיע ממכבי ת"א. יצחק אספה חוזר לסגל לאחר שריצה עונש הרחקה במשחק הקודם.

סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה פתחו עם: דני עמוס, ויקי כחלון, טים הויבך, דודי תירם, חגי גולדנברג, דן גלזר, ניקו אולסק, דידייה קוגבניה, דיא סבע, ערן לוי ואלחסן קייטה.

מ.ס אשדוד פתחה עם: יואב ג'רפי, טום בן זקן, ויקטור גנב, איגור פיליפנקה, קרלו ברוצ'יץ', בן אל אדרי, יצחק אספה, גדי קינדה, בנצי מושל, בלסינג אלקה ומאוריסיו קרודיירו.
 


מחצית ראשונה:

בדקה הרביעית אולסק שלח טוב את סבע שהשאיר לויקי כחלון באגף, כחלון הרים למרכז וקוגבנייה נוגח טוב, אבל רק לידיו של ג'רפי.

בדקה ה-18 נתניה זכתה בכדור חופשי אחרי עבירה של ויקטור גנב (שקיבל צהוב) על ערן לוי. לוי מצא בכדור חכם את סבע שניסה בעיטה ממצב קשה בתוך הרחבה ונבלם ע"י הגנת אשדוד.

המשחק התאפיין בחוסר דיוק בדקות אלו, במיוחד של נתניה. ניקו אולסק הרבה לאבד כדורים ולמזלה של נתניה אשדוד לא ניצלה את זה עד כה. דן גלזר ראה צהוב שלא היה ולא נברא בדקה ה-24.

בדקה ה-33 קינדה מוצא את בנצי מושל באגף, הגנת נתניה לא מוכנה ומושל שולח רוחב אדיר למאוריציו, מלך שערי הקבוצה, שנותר חופשי לאחר כיסוי גרוע של דודי תירם ולמזלה של נתניה שולח כדור חלש לידיים של עמוס. ההחמצה הכי גדולה עד כה במשחק. ערן לוי בועט חלש כעבור דקה (34) לידיים של ג'ראפי.
 


בדקה ה-37 עוד מצב גדול לאשדוד. קינדה עושה מה שהוא רוצה ומנער מעליו את אולסק, משאיר לאספה שמרים נפלא ומאוריציו השתחרר מהויבך ונגח מחמישה מטרים החוצה.

בדקה ה-43 ערן לוי מנסה בעיטה ממרחק לשער, הכדור הולך היישר לידיו של ג'ראפי המוכן.

נתניה פתאום התעוררה. ריצה מצוינת של ערן לוי חילצה כדור סמוך לקו החוץ והוציאה את דיא סבע להתקפה. סבע לא עצר את הכדור היטב אבל הצליח להרים, קייטה הוריד בנגיחה, מצא קוגבניה באגף בתוך הרחבה, הטוגולזי של נתניה ביצע הטעיה אחת על שחקן אשדודי ושלח בעיטה לעבר הפינה הרחוקה ששרקה ליד הקורה. המצב הטוב ביותר של נתניה במשחק.

השופט הורה על דקה אחת תוספת. נתניה יצאה להתקפה מצוינת - קוגבניה התחיל את המהלך, השאיר לאולסק שמצא טוב את דיא סבע. סבע עצר מצוין ומצא בנגיעה את ערן לוי ששלח לתוך הרחבה בנגיעה את קוגבניה שהגיח מאחור ובעט שטוח לפינה השמאלית, ג'ראפי רק נגע והכדור נשק לרשת! במחצית: 0-1 לנתניה למרות יכולת לא טובה.
 


מחצית שנייה:

בדקה ה-50 נתניה זוכה בכדור עונשין מ-11 מ' שלא בצדק לאחר שדיע סבע בעט מ-14 מ' על ידו של אספה שגם ראה את הצהוב. ערן לוי בעט את הפנדל לעמוד והחוצה! החמצה לא אופיינית של הקפטן מהנקודה.

בדקה ה-57 הויבך ומאוריציו גולשים לכדור והשופט שוגה כאשר הוא שורק לעבירה של מאוריציו וצהוב לחלוץ של אשדוד שהיה יכול להשאיר את אשדוד במצב מול השער.

בדקה ה-60 שיוויון: אולסק מאבד, מבצע עבירה ורואה צהוב חמישי שלו העונה, אשדוד מרימה כדור חופשי, תירם נוגח גרוע ויעקובוביץ' שנכנס בדיוק ארבע דקות קודם לכן מגיע מאחור, יורה שטוח, מאוריציו עומד בנבדל ומפריע לעמוס ברחבת החמש והכדור חודר פנימה: 1-1 משער לא חוקי של האורחים.

בדקה ה-61 זה כבר מהפך: מאוריציו מקבל כדור טוב מקינדה, הופך ומכניס את קינדה שבא בריצה מאחור, מנצל חולמנות של תירם, הויבך, גלזר ואולסק ומול עמוס, חופשי באין מפריע בועט פנימה: 1-2 לאשדוד שהופכת את התוצאה עם מהלך גדול.
 


בדקה ה-66 חילוף ראשון בנתניה: ריביירו מחליף את אולסק (חלש מאוד היום).

בדקה ה-72 טעות גדולה של השופט: ויקי כחלון הכשיל את דור ג'אן ברחבה סמוך לקו הקרן, אך ריינשרייבר הורה רק על קרן.

בחלוף דקה ערן לוי ניסה טיל אלכסוני מ-22 מ', הכדור הלך היישר לידיו של ג'ראפי שעוצר בקלות.

בדקה ה-75 ויקטור גנב דחף את הויבך ברחבה בזמן קרן של נתניה, ראה צהוב שני ונתניה זכתה בפנדל שני במשחק. ערן לוי שהחמיץ את הפנדל הראשון לקח על עצמו את הבעיטה, שיגר כדור חזק וג'ראפי הדף נפלא לקרן תוך כדי שהוא מותח את אבריו ונפגע. מתי בפעם האחרונה ראיתם את לוי מחמיץ פעמיים מהנקודה באותו משחק?
 


לוי מוחלף כפוי ראש בדקה ה-77 בעדן שרם.

נתניה מתחילה להפעיל יותר ויותר לחץ בניסיון למצוא את השיוויון. ליאונרדו רייברו מתחיל לעשות יותר ויותר בעיות לאשדודים באגף. בדקה ה-85 חילוף התקפי מובהק של נתניה כאשר הויבך יוצא וברק בדש שחזר מפציעה נכנס.

בדקה ה-87 דיא סבע פורץ באגף, מכניס לקוגבניה שהיה בנבדל ברור, הקוון לא הרים את הדגל וקוגבניה בעט נפלא לרשת: 2-2.

בדקה ה-89 מצב גדול לנתניה לנצח את המשחק. דיא סבע מתעתע בשחקני אשדוד באגף, אך במקום למסור רוחב מנסה לבעוט מזווית קשה, הכדור מגיע לברק בדש שגולש ושולח את הכדור החוצה, אך הפעם הקוון הרים את הדגל בצדק ואמנם הכדור של סבע היה עושה דרכו החוצה בכל אופן.

בסיום: 2-2 לנתניה שהפעם חייבת תודה לשופט ולקוון למרות שתי ההחמצות מהנקודה הלבנה. במחזור הבא תשחק נתניה בחוץ ביום ראשון ה-21 לינואר ב 19:00 בחוץ נגד מכבי פ"ת שיחדיו עם בני סכנין צימקה את הפער בין נתניה שבמקום השישי למקום השביעי לשש נקודות בלבד. נתניה ואשדוד ייפגשו פעם נוספת בעוד שבוע וחצי בשמינית גמר גביע המדינה, הפעם באיצטדיון הי"א.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - מ.ס אשדוד 2-2

מסגרת: ליגת העל - מחזור 18

תאריך ושעה: 13/01/2018 18:15

האיצטדיון: היהלום; צופים: 4600

שופט: רועי ריינשרייבר

שערים לנתניה

דידייה קוגבניה1+45' [ערן לוי]
דידייה קוגבניה87' [דיא סבע]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5.5
N
ויקי כחלון4.5
N
טים הויבך 5
N
דודי תירם4
N
חגי גולדנברג 5
N
דן גלזר5
N
ניקולס אולסק3
N
ליאונרדו ריביירו 66, 6
N
דידייה קוגבניה7
N
דיא סבע6
N
ערן לוי5
N
עדן שרם 77, -
N
אלחסן קייטה4.5
N
ברק בדש 85, -

השחקן המצטיין

דידייה קוגבניה | ציונו: 7