שליטי הרחבה

03/02/2018 20:26 | מאת: נוי שני

כמה אכזרי הוא משחק הכדורגל. קריית שמונה הוליכה 0-1 בדקה ה-54, אך תצוגת שיא של דני עמוס שהציל ארבעה שערים, כולל שלושה בטוחים, השאירו את נתניה במשחק. מיד לאחר שהשוער הנתנייתי הסיט פצצה של איסמעיל ריאן למשקוף בדקה ה-70, ערן לוי מצא את דיא סבע שבמהלך אישי מצוין ירה לקורה ופנימה. נגמר? תצחיקו את לוי שבחלוף עשר דקות שלח מסירה סטייל פוטבול מקו החמש היישר לסבע ששעט לעבר השער ובקור רוח וניצח לנתניה את המשחק.

מכבי נתניה פתחה עם הרכב זהה לזה שפתח בניצחון 1-2 על בית"ר ירושלים ביום שני האחרון: דני עמוס בשער, ויקי כחלון כמגן ימני, הויבך ותירם בעמדת הבלמים וגולדנברג כמגן שמאלי. בקישור: דן גלזר, ניקו אולסק, אביב אברהם ודיא סבע ובחוד ערן לוי ודידייה קוגבניה.

קריית שמונה ידעה שניצחון וסילבס וחניכיו יצמקו את הפער מנתניה ובני יהודה והפלייאוף העליון עד לכדי שלוש נקודות בלבד. סילבס פתח עם: מהדי זועבי, אמיר נסאר, איאד אבו עביד, קרלוס קוויאר, מילוש ראדיבוייביץ’, דידייה ברוסו, אפונסו טיירה, עומר לקאו, שגיב יחזקאל, מוחמד שכר ונייג’ל האסלביינק.


מחצית ראשונה:

כבר בדקה השנייה מצב אדיר לנתניה. אביב אברהם בעט מקצה הרחבה חזק בסיבוב, הכדור קיפץ על הקרקע ועשה דרכו פנימה, אך מהדי זועבי שמקבל את הקרדיט בשערה של קריית שמונה עקב פציעתו של איתמר ניצן, מתח את איביריו והציל שער בטוח.

בחלוף דקה, מצב מהצד השני, כאשר מילוש ראדיבוייביץ’ בועט בעיטה מפתיעה מ-20 מ' לרשת החיצונית.

הקצב המצוין נמשך ובדקה השישית נתניה זוכה בכדור חופשי - ערן לוי שולח את קוגבניה באגף בתרגיל יפה, קוגבניה מטעה את לקאו ומרים טוב, הויבך נוגח ממצב טוב החוצה.

עוצרים? לא ממש. בחלוף דקה בלבד, שוב מצב בצד השני כאשר הסלביינק משתחרר לבעיטה מחוץ לרחבה תחת שמירה ובועט היישר לידיו של עמוס.
 


בדקה ה-15 דיא סבע מוכשל אחרי חדירה יפה לאמצע, ערן לוי יורה את הכדור החופשי מ-22 מ' מעל לשער.

בדקה ה-18 רגע של מחלוקת: האסלביינק מרים כדור קרן, עמוס יוצא לא טוב, הכדור ננגח על ידי שחקן של קריית שמונה בצורה קשתית ופוגע בזרוע של טים הויבך ומשם בחזרה לידיו של עמוס. השופט מסמן להמשיך.

בדקה ה-24 מצב אדיר לקריית שמונה: נסאר פורץ באגף ומרים מצוין, עמוס תופס אוויר ושגיב יחזקאל שמגיע לפניו נוגח את הכדור על פי השער ונתניה נחלצת ממבוכה.

נתניה יוצאת למתפרת מצוינת בדקה ה-27, ערן לוי שולח בנגיעה את דיא סבע שמנסה תחת שמירה להקפיץ מעל זועבי אבל ההגבהה חלשה וזועבי קולט בקלות.

בדקה ה-34 דיא סבע מטעה שחקן בלבן ובועט שטוח וחזק מ-20 מ', אך למרכז השער וזועבי מוכן וקולט.
 


בדקה ה-40 שגיב יחזקאל מפרפר את כחלון באגף, חודר לרחבה ודני עמוס יוצא מצוין ובולם עם גופו שער בטוח לקרן.

בדקה ה-43 ערן לוי מאבד סמוך לרחבה של קריית שמונה והצפוניים יוצאים למתפרצת מסחררת, שגיב יחזקאל לא נופל למרות שאולסק תופס אותו בחולצה, מצליח לשחרר למוחמד שכר שמרים נפלא והאסלביינק בועט בנגיעה מהאוויר וסוחט הדיפה אדירה נוספת של עמוס. אולסק רואה צהוב בסיום ההתקפה. 0-0 במחצית, הרבה תודות לשוער הצהוב.
 


מחצית שנייה:

בדקה ה-54 הלחץ של קריית שמונה נושא פרי: בלאגן ברחבת נתניה לאחר כדור חופשי של המארחים מאפשר לשגיב יחזקאל לבעוט לקורה תחת אין שמירה של כחלון, קוגבניה והויבך חולמים וקרלוס קוויאר מגיע ראשון לריבאונד ובועט חזק פנימה: 0-1 מוצדק לקריית שמונה.

בדקה ה-58 חילוף ראשון בנתניה, דן גלזר יוצא ורמזי ספורי נכנס להופעת בכורה בצהוב. בדקה ה-62 ויקי כחלון שנפצע ולא יכל להמשיך מוחלף ובמקומו נכנס קובי מור, חגי גולדנברג עובר לאגף הימני.

איסמעיל ריאן נכנס כמחליף בקריית שמונה בדקה ה-67 וכעבור שתי דקות שלח טיל אדיר מ-25 מ' לעבר השער, עמוס הדף בקצות האצבעות למשקוף והציל את נתניה בפעם השלישית במשחק! נתניה יוצאת למתפרצת מיד לאחר מכן, דיא סבע משאיר לערן לוי, שמחזיר בחזרה באמנות למלך השערים שבועט בעיטה אדירה לקורה ופנימה! 1-1 בקריית שמונה בניגוד למהלך המשחק.
 


בדקה ה-72 סבע מקבל כדור באגף ועל סף הרחבה יורה כדור אדיר נוסף, הפעם לרשת החיצונית.

בדקה ה-76 חילוף אחרון בנתניה: ג'ייק רוזנסקי נכנס במקומו של אביב אברהם.

בדקה ה-80 ערן לוי את דיא סבע היממו את קריית שמונה בשנית: לוי הוציא כדור חמש סטייל פוטבול מעל כל הגנת קריית שמונה לעברו של דיא סבע שעצר פעם אחת ומול זועבי גילגל פנימה: 1-2 לנתניה!
 


סילבס הכניס למשחק את שון וייסמן, אקס נתניה ושובל גוזלן. בדקה ה-84 האסלביינק שומר נפלא על הכדור בתוך הרחבה, מחדיר לוייסמן מצויין ודני עמוס בולם מצב נוסף לכיבוש עם רגלו עם עוד יציאה גדולה.

קריית שמונה המשיכה לחפש את השיוויון, אך נתניה לא נתנה הפעם מתנות ובתום חמש דקות תוספת זמן, דניאל בר-נתן שרק לסיום: 1-2 לנתניה שמתבססת בפלייאוף העליון חמישה מחזורים לסיום העונה הסדירה.

במחזור הבא תארח נתניה את בני סכנין ביום ראשון, ה-11 בפברואר בשעה 19:00 ללא ערן לוי, דן גלזר ודודי תירם שלכולם חמישה כרטיסים צהובים.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

עירוני ק"ש - מכבי נתניה 2-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 21

תאריך ושעה: 03/02/2018 18:15

האיצטדיון: קריית שמונה; צופים: 1500

שופט: דניאל בר נתן

שערים לנתניה

דיא סבע70' [ערן לוי]
דיא סבע80' [ערן לוי]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס8
N
ויקי כחלון3.5
N
קובי מור 62, 5.5
N
טים הויבך 5.5
N
דודי תירם5.5
N
חגי גולדנברג 6
N
דן גלזר6
N
רמזי ספורי 58, 5.5
N
ניקולס אולסק5
N
אביב אברהם5.5
N
ג'ייק רוזנסקי 76, -
N
דיא סבע7.5
N
ערן לוי7
N
דידייה קוגבניה4

השחקן המצטיין

דני עמוס | ציונו: 8