מסכמים עונה סדירה

11/03/2018 18:25 | מאת: צווות האתר

מכבי נתניה סיימה ביום שבת, את העונה הסדירה, נגד בני יהודה בחוץ בניצחון 1-0, משער בכורה של רמזי ספורי (16) ובכך סיימה את העונה הסדירה שהיא במקום החמישי רחוקה שבע נקודות מהפועל חיפה. מכבי נתניה הציגה עונה חלומית שכמובן עוד לא הסתיימה ויש עוד פלייאוף שלם לפנינו. צוות האתר, מביא את הסיכום שלו על העונה הסדירה שהסתיימה.
צילום: ניר אנשר

שלמה לוי , כתב ואיש סטטיסטיקה : 

בשתי מילים : דיא סבע . 

בארבע מילים : דיא סבע וערן לוי

שני השחקנים דיא סבע וערן לוי יוצרים את אחת מההתקפות החזקות בליגה! כל זה כמובן לא יכל להיות ללא שאר חלקי הקבוצה. שלישיית קישור, שהשתנתה במשך העונה בגלל סיבות כאלו ואחרות, כל שלישייה שהייתה, עשתה את העבודה על הצד הטוב ביותר. במרכז ההגנה שני בלמים זרים , חכמים וחסונים, ששומרים על מרכז ההגנה ומופקדים עליה. בצדדים מגנים שהולכים ומתקדמים ממשחק למשחק, למרות טעויות כאלו ואחרות הסיוע שלהם להגנה ולהתקפה היה רב. בשער דני עמוס, עם הניסיון הרב שיש לו, אחד השוערים הותיקים בליגה אם לא הותיק ביותר שבהרכב. 
מלבד המשחק עם הפועל באר שבע, בסיבוב השני עם דידייה קוגבניה , לא היה שחקן שנכנס למשחק והביא שינוי. השחקנים שפתחו, סיפקו את הסחורה, אבל במחליפים אנו לוקים בחסר.

משחק שיא : הניצחון 1-0 על הפועל באר שבע במחזור ה14

משחק שפל : הפסד 4-1 לבית"ר ירושלים בטדי.

רועי אלגרבלי , כתב :

מכבי נתניה העונה היא פשוט ח ל ו ם, גם כשמפסידים אנחנו נהנים - בתחילת העונה, דיברו על קבוצה שתתחבר לקהל וקבוצה שהקהל ייהנה -  המטרה הזאת הושגה ובגדול.
ארצה להתמקד במשחק אחד ושחקן אחד בסיכומי: המשחק הוא המשחק נגד הפועל באר שבע במחזור ה14,  במשחק הזה ראינו לחימה ורצון מטורף וניצחנו את " אלופת המדינה ". השחקן שארצה להתמקד בו, הוא בראנקו ורגוץ' , בתחילת העונה, רובנו הרמנו גבה על ההחלטה להציב אותו במרכז ההגנה. אך ההחלטה הזאת היא עוד בינגו של הצוות המקצועי, עוד בתחילת עונה שעברה הרבה אמרו שהוא לא מתאים , שהוא איטי, אבל הוא גרם לכולם לאכול את הכובע לגביו והוא פשוט קיר בהגנה, קשה לעבור אותו, פשוט שחקן מצויין

מצטיין העונה הסדירה שלי : ערן לוי

נוי שני , מנהל האתר : 

עונה טובה לכל הדיעות ומעבר למצופה. כבר ממשחקי גביע הטוטו,למרות שלקח טיפה זמן , ראו שהקבוצה באה לשחק כדורגל חיובי ולהחזיר את האוהדים למגרשים. כן , עם האוכל בא התיאבון ונכון היו כמה תוצאות תיקו מעצבנות נגד סכנין,אשדוד ורעננה בבית והנאיביות בטדי , אבל מצד שני אף אחד לא חלם שננצח 12 מ26 משחקים. עלי מוחמד מבחינתי הוא התגלית. למרות שידענו שהוא מצויין עוד בלאומית , הוא המשיך ואפילו שדרג את היכולת שלו עד לפציעה במחזור ה13 הוא חזר מהפציעה לא באותה חדות אבל לאט לאט אני בטוח שייחזור לעצמו .

עלי הוא לא היחיד שהציג יכולת מעבר למצופה - גם ערן לוי ודיא סבע הלא נגמרים הציתו לנו את הדמיון בכל מחזור יחד עם צספר משחקים גדולים של דני עמוס,ניקו אולסק ואחרים השגנו תוצאות טובות ואף אתגרנו את חבורת הצמרת.אני מצפה מהקבוצה אף להעלות את רמת המחוייבות בפלייאוף העליון ויחד עם זאת להתחיל לבנות את העונה הבאה - חובה להביא מגן שמאלי וחלוץ.

יאיר קטש , כתב :

התאריך : 28/4/17 מכבי נתניה מנצחת בבית את בית"ר ת"א רמלה ומבטיחה את עלייתה לליגת העל לאחר עונה אחת בלבד, בעונה שהתחילה עם מינוס 9 נקודות. בתחילת העונה הנוכחית, הצהיר הבעלים אייל סגל  "בעונה הקרובה תהיה לנו קבוצה מרגשת" . לא רק שאייל עמד בהבטחתו והעמיד לנו, ביחד עם סלובו ושי, את הקבוצה הכי מרגשת בליגת העל. הוא הצליח להביא אותה למקום שאף אחד לא דמיין שתגיע. מהמשחק הראשון העונה בטרנר ועד המשחק בשבת נגד בני יהודה ראינו קבוצה צעירה,תוססת שלא מפחדת לצאת קדימה ולתקוף. ראינו שחקנים שיורקים דם בשביל הסמל אין דבר שיותר מרגש אוהד, מאשר לראות את השחקנים שבורים וכואבים אחרי הפסד, או לחלופין שמחים ונהנים אחרי ניצחון , זו קבוצה מרגשת שקל להתחבר אליה וזאת - מכבי נתניה מודל 2017/18 .

יניב איבגי , כתב בכיר :

בתחילת העונה , עוד הרבה לפני שאנשים הבינו שבאמת תהיה לנו עונה גדולה . אני רשמתי בכל הזדמנות שתהיה לנו קבוצה מלהיבה , את סיכום העונה הרחב שלי אשמור לסוף העונה . אבל היום כבר אפשר להגיד שני דברים בולטים : 

1) ב30 שנה שאני אוהד הקבוצה זאת העונה הכי מרגשת בחיי , מלבד עונת 98/99 שאותה לעולם לא אשכח. 
2) העונה הזאת נותנת לי חותמת, כל עוד אייל סגל פה, נעלם הפחד הקבוע שלי לשנים הקרובות שנתניה עלולה להיאבק בתחתית. עם סגירת חוזים בינואר, לכל השחקנים החשובים והחשיבה איך להשתפר , דגש עצום במחלקת הנוער. מכבי נתניה בשנים הקרובות תהיה לדעתי קבוצת צמרת בקביעות.
והדובדבן שבקצפת : לדעתי, נתניה הולכת לפלייאוף שיגרום לכל המדינה להתשתגע סופית על מכבי נתניה ( ולא אני לא מתכוון לאליפות ) . במילה אחת נתניה הולכת לתת בפלייאוף "הצגה"

גלעד שפריר , כתב בכיר : 

פתיחה מסחררת של העונה , הצלחה מעבר למצופה שיצרה רף ציפיות גבוה מהקבוצה ואף ביקוש רב לשחקנים הבכירים של הקבוצה כגון : ערן לוי,דיא סבע ועלי מוחמד. פגרת החורף יצרה נפילת מתח טבעית במועדון ומס' משחקים לא טובים של הקבוצה. כשהשיא היה ההפסד בגביע לאשדוד . תחילתו של המשבר היה משחק הבית נגד מכבי חיפה במחזור העשירי. מצד אחד ברוב המשחקים משחק אופי ענק של הקבוצה , חדר הלבשה מאוחד ומגובש. אבל מצד שני המשחק בנוי יותר מדי על ערן ודיא - שני המוציאים לפועל העיקריים בקבוצה , העדרות של שניים או אחד מהם הופכת את התקפת הקבוצה לאנמית מדי.

בולט היעדר מגן שמאלי ברמה גבוהה, אילתורים רבים לעמדת מגן שמאלי בשל נפילה בעמדה. במשחקים רבים מוצב חגי גולדנברג בצד שמאל כשהוא עצמו בכלל ימני. בעמדת החלוץ אלחסן קייטה הגיע בקול תרועה , התחיל טוב מאוד ויצר אשליה שמדובר בחיזוק אדיר להתקפת הקבוצה ואחרי חמישה משחקים החלה ההתדרדרות, שאחד השיאים הוא עימות הפנדל עם ערן לוי ודיא סבע . מה הלאה ? לסיים בצורה מכובדת את הפלייאוף העליון שאין לי ספק בכלל שזה יקרה, לנסות לשמר את הסגל לעונה הבאה ולחזק את נקודות התורפה.

אבי חכמון , כתב בכיר - מנהל אדמיסרטיבי ושיווק :

שמכבי נתניה עלתה ליגה , כל מה שרציתי היה להישאר בליגה. אבל עם הזמן ראינו קבוצה שמשחקת כדורגל חיובי והתקפי וככה עם האוכל בא התיאבון וכולנו חשבנו וחלמנו שאולי נפתיע בגביע. אז כאן אני אומר : אנחנו הפתענו בלי גביע ובלי אליפות, התקשורת סופרת אותנו היום , קבוצות מפחדות לשחק נגדנו , חזרנו להיות קבוצת צמרת לכל דבר. אני מעריך שנסיים את העונה במקומות 3-4 ואם נהיה חכמים ונחזק את הקבוצה במקומות שצריך ונשמור על לפחות 70% מהסגל הקיים , אנחנו נרוץ לאליפות כבר בעונה הבאה. סוף כל סוף יש לנו גם צמד מאמנים שרוצים לזכות בתואר.

יאללה נתניה !!