"כל הליגה מודעת לעוצמות שיש לקפטן נתניה ברגליים"

06/04/2018 16:20 | מאת: סשה רוזנבלט

אחרי תצוגת השיא מול מכבי תל אביב, שחקניו של דראפיץ' את ברדה, יוצאים ביום ראשון ל"סמי עופר", במסגרת המחזור ה29 של העונה, כאשר בנתניה יודעים שניצחון יביא את הקבוצה מרחק של ארבע נקודות בלבד, מהמקום הרביעי שעשוי להוביל לאירופה בסוף העונה. לא פעם אומרים ש"הרכב מנצח לא מחליפים" אך לאור פציעתו של ורגוץ', שייעדר מספר שבועות וכנראה סיים את העונה צריך לעשות לפחות שינוי אחד בהרכב. שני משחקי הליגה בין שתי הקבוצות הסתיימו בניצחון 0-2 לזכות הקבוצה המארחת, תיקו כנראה לא יהיה במשחק הזה ואם שחקני נתניה רוצים לשמור על הסיכוי לאירופה, הם ירצו לשנות את הסטטיסטיקה הזו.

שוער : דני עמוס 

דני עמוס מציג לאחרונה רצף של משחקים טובים, כאשר מול מכבי תל אביב, עשה את הפעולות הנכונות, כדי לסייע לקבוצה ולאחר מכן להגדיל את היתרון. עמוס הוא אחד השחקנים המנוסים בסגל, על כן, מלבד העובדה שאני מקווה שימשיך במשחקו האחראי גם ביום ראשון אני מקווה יסייע לצוות המקצועי להוריד את השחקנים לקרקע אחרי תצוגת התכלית מול סגנית האלופה מכבי תל אביב. 

הגנה :

למרות העדרות של טים הויבך מההרכב והשינוי הכפוי תוך כדי המשחק בגלל הפציעה של ורגוץ', נתניה הציגה משחק הגנה טוב מול מכבי תל אביב וספגה שער בודד שגם הוא ממצב נייח. הויבך צפוי להיות כשיר למשחק ויחליף את ורגוץ', אשר ייעדר מהמגרשים למספר שבועות וכנראה סיים את העונה, לצידו צריך לפתוח דודי תירם אשר הוכיח בכל הזדמנות שקיבל שיש על מי לסמוך בין אם הוא פותח בהרכב או עולה לכר הדשא תוך כדי המשחק. ויקי כחלון עם הבישול הרביעי שלו העונה, מעמדת המגן הימני מוכיח שוב עד כמה הוא חשוב לנו בפן ההתקפי של הקבוצה והוא כמובן צריך להמשיך בהרכב. מבחינתי, חגי גולדנברג הוא הפתעה, אני יודע שהוא שחקן ותיק בליגה אך הוא מפתיע אותי לטובה בכל משחק שהוא נוטל בו חלק, כמובן שהוא צריך להמשיך בעמדת המגן השמאלי מול הקבוצה האדומה מהכרמל, אם יוכל לתמוך במשחק ההתקפי באגף שלו כמו שויקי כחלון עושה באגף שלו אז זה ישדרג את תמורתו עוד יותר.

קישור:

שחקני הקישור האחורי של נתניה מוכיחים שהם מצליחים להסתדר לא רע בכלל בהעדרו של עלי מוחמד. השילוב של גלזר ואולסק בקישור האחורי מראה תוצאות ובמשחק מול סגנית האלופה הקישור המקומי שלט ברוב הדקות, שניהם צריכים לשדרג את המשחק שלהם בכך שיתמכו יותר במשחק ההתקפה של הקבוצה ויבעטו מדי פעם אל השער. אביב אברהם צריך להשלים את הטריו של הקישור ולהיות החוליה שבין הקישור ההגנתי להתקפה, במשחק באמצע השבוע הוא כמעט ולא תמך בהתקפה אלא התרכז יותר בסיוע הגנתי.בכל מקרה אביב חייב לשמור על ריכוז גבוה יותר עם הכדור ואני מקווה שביום ראשון יינסה לאיים קצת על שער היריבה, מספר בעיטות שלו מחוץ לרחבה העונה פגעו במשקוף, אביב חייב להמשיך לבעוט כי בסופו של דבר זה ייכנס. כמובן שאת הקישור הקדמי צריכים להשלים הצמד דיא סבע וערן לוי, הבישול של הקפטן לספורי היה העשירי שלו העונה והוא ממשיך להוביל את טבלת המבשלים של הליגה. החצי השני של הצמד גם מוביל טבלה סטטיסטית אך במקרה שלו זו כמובן טבלת כובשים, השלושער מול סגנית האלופה העלה את מאזנו ל21 שערים והוא ממשיך להוכיח שהוא אחד השחקנים הטובים בליגה העונה.

התקפה : 

רמזי ספורי הציג משחק נהדר מול מכבי תל אביב, עבור השחקן שגדל בהפועל תל אביב זה היה סוג של דרבי. מלבד השער והבישול במשחק, הוא גם לחץ ללא הפסק על הגנת מכבי תל אביב והוכיח שחולצת ההרכב ניתנה לו בצדק ולכן הוא מבחינתי ממשיך בהרכב גם מול הפועל חיפה.

מאצ' אפ : ערן לוי מול ארנסט שטקוס :

השוער הליטאי של הפועל חיפה הוכיח את עצמו בהמלך לא מעט משחקים העונה והוא נחשב לאחד השוערים הטוב בליגה. במשחק ביום ראשון יחסר השוער המארח את הבלם הקבוע שלו, לאחר שגבריאל תמאש הורחק מול בני יהודה. ערן לוי חייב לנצל את ההעדרות של הבלם ולנסות לבעוט כמה שיותר לשער של חיפה, כל הליגה מודעת לעוצמות שיש לקפטן מכבי נתניה ברגליים והוא צריך להעמיד את השוער החיפאי במבחן מתחילת המשחק.

יאללה נתניה!!!
צילום: ניר אנשר