מפגן ראווה

14/04/2018 21:19 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה חזרה הערב מפיגור מוקדם ב"מושבה" מול בני יהודה וגברה על בני יהודה 1-3 בזכות צמד של ערן לוי, אחד מהנקודה הלבנה, והשני בטיל אדיר מ-30 מטרים, כאשר אולסק שעלה כמחליף הוסיף שער וירטואוזי סמוך לסיום.

טים הויבך חזר להרכב הפותח לצידו של דודי תירם, בעוד דידייה קוגבנייה שכבש ב 1-1 מול הפועל חיפה לאחר שעלה מחליף, פתח הפעם בהרכב על חשבונו של ניקו אולסק. נתניה פתחה עם: דני עמוס, ויקי כחלון, טים הויבך, דודי תירם, חגי גולדנברג, דן גלזר, אביב אברהם, דידייה קוגבניה, ערן לוי, דיא סבע ורמזי ספורי.

בני יהודה ויוסי אבוקסיס שהפסידו בבית לנתניה רק לפני חודש (1-0) פתחו עם: אמיליוס זובאס, מאור קנדיל, עאיד חבשי, איציק עזוז, בן תורג’מן, רועי גורדנה, סתיו פיניש, יובל אשכנזי, מתן חוזז, מאוויס צ’יבוטה ונריוס ולאסקיס.
 

מחצית ראשונה:

כבר בדקה השנייה חור גדול של גולדנברג עולה לנתניה ביוקר. סתיו פיניש שולח כדור חופשי מצוין לעברו של מתן חוזז, שמגיע לפני גולדנברג, עוצר נפלא ובועט מול עמוס בקלות פנימה. 0-1 מוקדם לכתומים.

בדקה השמינית התקפה יפה של נתניה כאשר אביב אברהם מצא את דיא סבע באגף, מלך השערים שלח רוחב טוב למרכז, ספורי הגיע טוב, אך שחרר בעיטה חלשה וזובאס הדף את הכדור לקורה.

בדקה ה-13 נתניה השיגה שיוויון: קוגבניה העביר מצוין למרכז, דיא סבע טיווח את השער בסיבוב בלי לעצור, אעיד חבשי הציל עם ידו והשופט רועי ריינשרייבר הורה בצדק על כדור עונשין מ-11 מטרים. ערן לוי בעט בקור רוח פנימה וקבע 1-1, וכל זה שאנחנו בדקה ה-13 בלבד.
 


בדקה ה-15 עוד חור באגף השמאלי של נתניה, חוזז מעביר מצוין למרכז ו-ולאסקיס מגלגל בנס את הכדור מעשרה מטרים סמוך לעמוד והחוצה.

המשחק המהיר נמשך. בדקה ה-22 דודי תירם הכשיל את צ'יבוטה על קו ה-16 וראה צהוב. כעבור שלוש דקות רמזי ספורי נכנס לפנקס גם הוא לאחר עבירה 30 מטרים מהשער.

בדקה ה-26 ניקוי טוב של הויבך עם הראש מגיע לערן לוי שמקפיץ נפלא לספורי, החלוץ מוצא עצמו במצב אחד על אחד כאשר יכל לבעוט או לפינה הקרובה או לרחוקה, אבל שלח כדור לא טוב ולא מדויק מחוץ למסגרת.

חוזז ממשיך לעשות חיים קשים לגולדנברג שמכשיל את חוזז על קו הרחבה באגף בדקה ה-29 ורואה צהוב. חוזז מסובב את הבעיטה לפינה הקרובה, עמוס עירני והודף.

בדקה ה-31 בלאגן ברחבת נתניה מסתיים בכדור טועה שמגיע לצ'יבוטה מגב של שחקן בכתום, עמוס יוצא והודף לא טוב היישר למתן חוזז שבועט מול ריק חשוף מעל לשער.

בדקה ה-40 התקפה יפה של בני יהודה - קנדיל מוסר אחרונית לאשכנזי שבועט שטוח וסוחט הדיפה יפה מעמוס. נתניה יוצאת למתפרצת, ספורי מתנער ומשחקן אחד בכתום, מנסה לעבור את השני ולא מצליח, איזו הזדמנות הלכה פה לנתניה. 1-1 במחצית.
 מחצית שנייה:

סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה לר אהבו את מה שהם ראו במחצית הראשונה וביצעו חילוף ראשון עם פתיחת המחצית: ניקו אולסק נכנס במקומו של אביב אברהם. נתניה עלתה יותר טוב לחצי השנה, אבל נראה ששתי הקבוצות האטו את הקצב ומתקשות להגיע למצבים.

בדקה ה-59 ולאסקיס עוצר את הכדור בתוך רחבת החמש ותחת שמירה מוסר מצוין אחורנית, דן גלזר מגיע מצוין בגלישה ומציל שער.

בדקה ה-61 ערן לוי שלח את רמזי ספורי בכדור ארוך, ספורי בעט מהאוויר מחוץ למסגרת.

בדקה ה-68 קוגבניה משאיר לערן לוי החופשי שמניף את הרגל ויורה מהמקום כדור אדיר לחיבורים ופנימה! 1-2 לנתניה. שער תשיעי במספר למספר 99 העונה, ועוד איזה שער. מהפך במושבה.
 


בדקה ה-72 חילוף שני בנתניה: יונס מלדה נכנס במקומו של רמזי ספורי שהתעייף בחצי השנה

בדקה ה-73 דריבל גדול של קוגבניה שחדר לרחבה והיה יכול לכבוש באחד על אחד, העביר רוחב לערן לוי שניסה לבעוט מקרוב אבל נבלם בהגנה הכתומה.

בדקה ה-75 מלדה מוצא את לוי שמנסה להפתיע את זובאס בבעיטה שטוחה מ-18 מ' אבל בועט החוצה.

בדקה ה-81 ניקוי כדור גדול של הויבך הוציא את נתניה למתפרצת. הבלם הגרמני של נתניה דהר לעבר חצי המגרש של בני יהודה, מצא את דיא סבע מצוין, אך סבע במהלך לא אופייני בועט חלש לידיים של זובאס.

בדקה ה-83 כדור ארוך של דני עמוס מגיע לערן לוי שמנסה לטווח את השער מ-20 מ' ויורה הפעם החוצה. הקפטן היה לבדו מול זובאס שכבר יצא משערו והיה חייב לנסות להחזיק בכדור ולדהור לעבר השער.

בדקה ה-84 זובאס שוגה ומוסר היישר לניקו אולסק שדהר לעבר השער, סבסב את חבשי וזובאס בסללום אדיר וגלגל פנימה את שערו הראשון העונה, עוד שער מרהיב של היהלומים ו 1-3!

בדקה ה-85 חילוף אחרון בנתניה: קוגבניה שנתן עוד משחק טוב יוצא וג'ייק רוזנסקי נכנס במקומו.
 


בדקה ה-87 ערן לוי שלח את דיא סבע בכדור גדול, אך סבע הפעם סבל מיום יחסית חלש, לפחות מבחינת הסיומת וזובאס יצא טוב והצליח לבלום את הסכנה.

בדקה ה-89 דאבל פס מצוין של בני יהודה משאיר את מתן חוזז מול השער, דני עמוס יוצא והודף בעזרת פניו תוך כדי שהוא נפגע קלות אך מתאושש.

בסיום: 1-3 גדול לנתניה שהתקרבה עד כדי שלוש נקודות ממכבי ת"א שבמקום הרביעי עם משחק חסר. במחזור הבא תארח נתניה ביום ראשון, ה-22 לחודש את המוליכה הפועל ב"ש.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

בני יהודה - מכבי נתניה 3-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 30

תאריך ושעה: 14/04/2018 18:45

האיצטדיון: המושבה; צופים: 2700

שופט: רועי ריינשרייבר

שערים לנתניה

ערן לוי13'
ערן לוי68' [דידייה קוגבניה]
ניקולס אולסק84'

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6
N
ויקי כחלון6
N
טים הויבך 6
N
דודי תירם5
N
חגי גולדנברג 3.5
N
דן גלזר5.5
N
אביב אברהם5
N
ניקולס אולסק 46, 6.5
N
דידייה קוגבניה6.5
N
ג'ייק רוזנסקי 85, -
N
ערן לוי7
N
דיא סבע5
N
רמזי ספורי4.5
N
יונס מלדה 72, -

השחקן המצטיין

ערן לוי | ציונו: 7