"כדי לבנות שוער שני מספיק טוב צריך לתת לו דקות משחק"

14/05/2018 17:44 | מאת: יאיר קטש

"מאמן למשחק אחד": ביום רביעי מכבי נתניה תערוך את משחק הבית האחרון שלה לעונת 18\2017. הקבוצה מגיעה לאחר הניצחון הדרמטי על הפועל חיפה ובידיעה שלא תוכל להגיע השנה לאירופה.

לדעתי הגיע הזמן של כמה שחקנים שלא קיבלו דקות להוכיח את עצמם. נתניה תחסר שלושה שחקני הרכב משמעותיים: טים הויבך, דן גלזר ודודי תירם.

ההרכב שלי:

בשער:

גולן אלקסלסי - בשביל לבנות שחקן הוא חייב לקבל דקות משחק, הכלל הזה חל גם על שוערים. וכדי לבנות שוער שני מספיק טוב צריך לתת לו דקות בכל הזדמנות אפשרית, אני רואה את המשחק הקרוב כהזדמנות מצויינת עבור השוער שגדל במחלקת הנוער של הקבוצה להוכיח את עצמו.

הגנה:

דין מימוני - הבלם שהגיע מקריית שמונה בינואר האחרון, לא הרשים בלשון המעטה, מבחינתי הוא לא יחסר עונה הבאה, אך אם ירשים אולי כדאי להשאירו לעוד עונה.

חגי גולדנברג - מפאת חוסר הבלמים הייתי נותן לגולנברג לפתוח, המגן ששיחק כמה משחקים במרכז ההגנה אולי לא מושלם לתפקיד אך אפשר לסמוך עליו בכל הקשור למשחק הרגל שלו.

ויקי כחלון - המגן שרק משתפר ממשחק למשחק הפך העונה לאחד השחקנים הבכירים בקבוצה בעיקר בגלל השילוב הנהדר עם ערן לוי הייתי שמח לראות אותו ממשיך ללבוש את המדים הצהובים כמה שיותר.

עיסאם עיאשה - מחלקת הנוער שלנו חוותה עונה מצויינת, אמנם ללא זכייה באליפות, אך הצליחו לייצר לקבוצה הבוגרת כמה שחקנים לעתיד כמו עיאשה. המגן השמאלי פתח נגד הפועל חיפה בהרכב והראה ניצוצות. תוך כדי החיפוש אחר מגן שמאלי לעונה הבאה, אולי הוא יוכיח שאפשר לסמוך עליו בעמדה הזו.

קישור

ניקו אולסק - עם כל הדיבורים על מעבר אפשרי של ניקו, כמעט שכחנו איזה שחקן הוא, אמנם דן גלזר בתקופה נהדרת אך אני חושב שאפשר לסמוך על ניקו ב100% שיחזור להיות המנוע של הקבוצה גם בחסרונו של דן.

אביב אברהם - אולי השחקן שהכי כיף לראות על המגרש מבחינת אוהדי מכבי נתניה, אביב נותן כל משחק 200% מעצמו ולא יפסיק לרוץ עד סופו. אביב אברהם הוא אחד השחקנים החשובים במערך של נתניה, כזה שעושה גם את העבודה השחורה, וגם רץ לקבל כדורים ברחבה. בנוסף אביב נמצא בכושר אולי הכי טוב שלו העונה.

דידייה קוגבניה - ואם כבר מדברים על שחקנים שנמצאים בכושר, הטוגולזי שלנו נראה כאילו משחק עדיין מול הגנות מהליגה הלאומית, כשדידייה נמצא במומנטום טוב אף אחד לא יכול לעצור אותו, ראינו הוכחה טובה לזה במשחק נגד בית"ר ירושלים. אחד הכשרונות הגדולים בקבוצה.

דיא סבע - מבחינתי, שחקן העונה ללא צל של ספק, עם 7 בישולים ו-23 שערים אני לא חושב על שחקן אחר שיכול להתחרות בעונה הנהדרת של דיא. הצוות המקצועי, השחקנים, והאוהדים הבינו כבר שדיא כנראה לא יישאר בקבוצה, אז אני חושב שצריך להנות ממנו כמה שיותר.
 

התקפה

יונס מלדה - ליונס עדיין לא מלאו 19 והוא כבר עם שער ובישול בליגת העל. כמו עם גולן, אני מאמין שצריך לתת העונה ליונאס כמה שיותר דקות משחק בכדי להכין אותו לעונה הבאה. כישרון הוא כבר הוכיח שיש לו, אני חושב שאפשר לבנות עליו לעונה הבאה.

ערן לוי - קפטן הקבוצה מגיע לאחר משחק נהדר מול הפועל חיפה, וינסה להמשיך את המומנטום גם במשחק הקרוב. אני מקווה, שערן אכן ימשיך בנתניה כמה שיותר זמן, מבחינה מקצועית הוא אולי השחקן החשוב ביותר בנתניה, כאשר כל התקפה חייבת לעבור דרכו, ובחדר ההלבשה ערן דמות מפתח ועוזר למקד את הקבוצה על המגרש.

מאץ' אפ: מאוויס צ'יבוטה-ויקי כחלון

צ'יבוטה ידוע בפריצות המהירות והמסוכנות שלו בהתקפות מעבר, ויקי חייב לשים עין עליו, משום שרק ויקי יכול להתמודד מולו במהירות.

צילום: ניר אנשר.