"לסיים בטעם טוב"

20/05/2018 13:01 | מאת: יוסי נח

המשחק האחרון לעונה יוצר לנו סגירת מעגל לעונה נפלאה שהתחילה אי שם באוגוסט במשחק חוץ נגד באר שבע וגם תסתיים בבאר שבע. נתניה מגיעה למשחק אחרי הפסד נוראי 5-0 בבית נגד בני יהודה כשרוב הקבוצה נראת ככזאת שחושבת על עונה הבאה אך צריכה לזכור שחשוב לסיים בטעם טוב את העונה הקסומה שהקבוצה הזו עברה.

ההרכב שלי למשחק:

שוער - דני עמוס חייב לחזור אל ההרכב הראשון למרות יכולת מצויינת של גולן אלקסלסי אך בגלל הגנה בעייתית בעיקר בגלל פציעות מרובות חייבים מנהיג בין הקורות שיכוון את ההגנה וישרה בטחון לשחקים. לצערינו מחזור שעבר שיחקנו עם הגנה מאולתרת כשכל הכוכבים בחלק הקדמי פותחים וראינו שללא הגנה נורמלית לקבוצה אין זכות קיום.

מגן ימין - חגי גולדנברג הכלבויניק המושלם צריך לשחק בעמדה הטבעית שלו במשחק הקרוב בעיקר בגלל הפציעה של כחלון אחרת היה צריך לפתוח באגף שמאל על חשבונו של עיישה.

בלמים - דודי תירם וטים הויבך צריכים לחזור להרכב לאחר ההרחקה עקב צהובים נגד בני יהודה. ראינו איך ההגנה תפקדה בגלל העדרויות של שניהם וכנראה במצב הנוכחי אין תחליף לשניים האלו במיוחד שורגוץ' פצוע. תירם חייב להיות מרוכז ולהפסיק לבצע טעויות קריטיות שעולות לנו הרבה פעמים בשער או בפנדל לא מחויב למציאות.

מגן שמאלי - עקב החסרונות הרבים ויכולת ירודה של עיישה שלצערינו עדיין לא מתאים בשביל לבנות עליו לעתיד הייתי מציב את דין מימוני לניסיון לעמדה הזו. עיישה עוד יכול להיות שחקן הרכב לגיטימי בנתניה אך הוא צריך לעבוד מאוד קשה בפגרה ואולי לצאת לשנה או שנתיים להשאלה בקבוצה בליגה לאומית שתכשל אותו בדיוק כמו שויקי עשה לפני שחזר אלינו. בנתיים דין מימוני מקבל אצלי את חולצת ההרכב בתקווה שיצליח לסתום את הבור שיש לנו כל העונה באגף שמאל. 

קשר אחורי - דן גלזר הגרזן והפתעת העונה מבחינתי היה חסר נגד בני יהודה ומקומו בהרכב הכרחי במשחק כזה מול ב"ש כאשר הוא חייב להיות קשוח ככל שניתן כדי לעצור ולהרוס את התקפות היריבה.

קשר ימין - ניקו אולסק מקבל אצלי את הקרדיט בהרכב למרות היכולת הירודה במחזורים האחרונים בעיקר בגלל ההתנהלות שלו והמחשבות שלו על חוזה לעונה הבאה. ניקו צריך לפתוח בעיקר בגלל החיסורים הרבים וגם בגלל שדן צריך עוד מישהו שיעזור לו בעבודה ההגנתית.

קשר שמאל - בלי ששמנו לב אביב אברהם נהפך להיות באנקר בהרכב ובצדק. שחקן צעיר רעב מאוד שחווה עונה מופלאה מבחינה אישית חייב לקבל את הקרדיט במחזור האחרון ואולי גם לסגור מעגל ולשים גול בדיוק כמו במחזור הראשון.

 קשר התקפי - כנראה משחקו האחרון של דיא במכבי נתניה. דיא צריך לשחק בלי לחץ ובלי לנסות לחשוב יותר מידי על שיפור המספרים שלו. דיא עשה עונה חלומית ונבחר אצל הרבה כלי תקשורת וחובבי ספורט כשחקן העונה ובצדק. מקווה בשבילו ובשבילנו שהוא לא משחק מחר נגד קבוצתו הבאה.

חלוצים - דידייה קוגבניה התחיל את העונה בתור שחקן ספסל שסותם חורים בחלק הקדמי של הקבוצה ובעיקר מציג אדישות על המגרש. לאט לאט בעיקר בגלל חסרונות כאלו ואחרים הפך דידייה לשחקן הרכב קבוע ובלי ששמנו לב קוגבנייה כבר עם 6 שערים ו6 בישולים למרות חצי עונה כשחקן ספסל שמקבל שברי דקות. דידייה יצא מהאדישות הזו והפך אותה לקור רוח והדובדבן היה בסללום וההקפצה הבלתי נשכחת מול בית"ר בניצחון 1-4. לצידו הייתי מציב את מלדה שלטעמי היה צריך לקבל יותר דקות בפליאוף ומשחק מחר זו הזדמנות מופלאה להראות את היכולות שלו ולבחון עד כמה אפשר לבנות עליו בשנה הבאה.

ההרכב שלי: עמוס, חגי, הויבך, תירם, מימוני, גלזר, ניקו, אברהם, סבע, קוגבנייה ומלדה.