אחד עשר מטחי בושות

21/05/2018 21:07 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה התבזתה בפעם השנייה בתוך חמישה ימים עם תבוסה קשה 6-1 ב"טוטו טרנר" להפועל באר שבע, אלופת המדינה.

טים הויבך, דודי תירם ודן גלזר חוזרים להרכב של הצהובים לאחר שריצו עונש השעייה, אך לעומתם ערן לוי נעדר עקב צהובים ו-ויקי כחלון וקובי מור לא היו בסגל בשל פציעה.

דראפיץ' וברדה פתחו עם אלקסלי בשער, גולדנברג כמגן ימני, הויבך ותירם כבלמים, עיסאם עיאשה בעמדת המגן השמאלי, גלזר, אברהם, אולסק וסבע בקישור ויונס מלדה ודידייה קוגבנייה בחוד.

הפועל ב"ש פתחה עם: דודו גורש, דור אלו, מרואן קהבא, לואי טאהא, אורן ביטון, ג'ון אוגו, מהראן ראדי, ניב זריהן, מאור מליקסון, גיא מלמד, תומאש פקהארט. 

מחצית ראשונה:

כבר בדקה השלישית חור ענק של עיאשה באגף השמאלי ושל תירם במרכז מאפשר למליקסון לפרוץ באגף ולהעביר רוחב למרכז, לשמה מגיע די מלמד שכובש בקלות מקרוב.

בחלוף דקה טעות קשה של קבהא ושוערו דודו גורש. הראשון מחזיר אחורנית לא מספיק טוב, השני מחליק ודיא סבע אומר תודה רבה ודוחק שער מזליקי פנימה: 1-1 מהיר ושער מספר 24 למספר עשר בצהוב העונה.

בדקה ה-10 פריצה יפה של דיא סבע באגף, מלך השערים מרים מצוין וחגי גולדנברג מגיע היטב אבל נוגח החוצה ממצב קשה.

כעבור דקה דיא סבע חודר לרחבה אבל מכדרר יותר מידי ומאבד.

בדקה ה-13 החזרת כדור גרועה אחורנית של גולדנברג יוצרת התקפה של ב"ש בסיומה תירם גולש ברחבה, גיא מלמד צולל והשופט רועי ריינשרייבר מורה שלא בצדק על הנקודה הלבנה. מליקסון כובש בלי קושי.

דקה 22 - ראדי מוריד אחרי קרן, זריהן מנסה לכבוש מקרוב עם העקב ומחטיא.

בדקה ה-28 זה כבר 1-3: ניב זריהן מנצל עוד חור באגף השמאלי, חודר למרכז ויורה חזק, אלקסלסי הודף לא טוב וגיא מלמד שולח את הריבאונד מקרוב פנימה.

בדקה ה-40 מלדה מכניס מצוין לקוגבניה מול גורש, אך השוער הבאר שבעי מציל את הבעיטה של החלוץ הטוגולזי עם הרגל מקרוב ומונע שער בטוח.

דקה 42 - גלזר חוטף כדור, סבע נכנס מהאגף הימני לשמאל ובועט מ-18 מ' אלכסונית, גורש הודף מצוין לקרן.

בדקה ה-43 אורן ביטון מרים נפלא, פקהארט נוגח מצוין מעל תירם שחלם ואלקסלסי הודף נפלא שער בטוח. 1-3 לב"ש במחצית.


מחצית שנייה:

עם פתיחת המחצית השנייה חילוף ראשון בנתניה כאשר ניקולס אולסק יורד ובמקומו נכנס אלעד שחף מקבוצת הנוער.

בדקה ה-57 באר שבע שוב חוגגת. מלמד מצא את מליקסון שמקצה הרחבה שלח בעיטה חזקה ויפה לרשת הגבוהה של אלקסלסי ההמום: 1-4 מוחץ.

בדקה ה-59 הבושה רק החריפה כאשר באר שבע נעצה את החמישי - מליקסון פרץ באגף ופרפר את דודי תירם בקלות, העביר למרכז ותומאש פקהארט כבש בקלות מקרוב.

בדקה ה-61 ג'ייק רוזנסקי החליף את יונס מלדה.

בדקה ה-66 סוף סוף תגובה בצהוב, אבל ביום כמו היום, שוב דבר כמעט לא הולך. קוגבניה פורץ יפה, ואדים מנזון המחליך נוגע ומסיט את הבכדור שמגיע לדיא סבע שחייב לכבוש מ-14 מטרים במצב אדיר ברחבה, אך בועט לשחקים!

בדקה ה-69 עוד כדור עולה לרחבה של נתניה, ההגנה שוב חולמת ו-ואדים מנזון ממצב חופשי מנסה נגיחה מקרקע ומחמיץ שער בטוח.

בדקה ה-80 איאד חאג' נכנס במקומו של דיא סבע שקיבל את התשואות מאוהדי שתי הקבוצות. כעבור דקה פריצה טובה של גולדנברג באגף משאירה את חאג' לבד ברחבה, אבל חאג' בועט לא מדויק והחוצה, איזה מצב לשחקן הצעיר להמתיק טיפה את הגלולה.

בדקה ה-84 מהראן ראדי מפגיז את המשקוף בבעיטה חופשית מ-20 מ',אבל השער השישי כן הגיע בסוף, כשראדי מרים בקלות לרחבה, הויבך ורוזנסקי כושלים בהרחקה ואלקסלי נרדם ביציאה, ומלמד נוגח את השלישי שלו ברשת: 1-6 מהדהד ומביש.

אליניב ברדה עוד נכנס כמחליף לכל תשואות האוהדים באדום, נתניה נפרדה מהעונה המצוינת שלה בקול ענות חלושה ובעוד תצוגה מבישה. לדראפיץ' וברדה החושבים.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

הפועל ב"ש - מכבי נתניה 1-6

מסגרת: ליגת העל - מחזור 36

תאריך ושעה: 21/05/2018 21:00

האיצטדיון: טוטו טרנר; צופים: 13400

שופט: רועי ריינשרייבר

שערים לנתניה

דיא סבע4'

ציוני השחקנים

N
גולן אלקסלסי4.5
N
חגי גולדנברג 4.5
N
דודי תירם2.5
N
טים הויבך 5
N
עיסאם עיאשה3
N
דן גלזר4.5
N
ניקולס אולסק3
N
אלעד שחף 46, 4.5
N
אביב אברהם4.5
N
דיא סבע5
N
איאד חאג' 80, -
N
יונס מלדה4.5
N
ג'ייק רוזנסקי 61, 4
N
דידייה קוגבניה4.5

השחקן המצטיין

אין