"העונה שהייתה': והפעם - אוקטובר 2017

02/06/2018 23:06 | מאת: נוי שני

תחילת חודש אוקטובר האירה פנים לנתניה, אבל דווקא אז הגיע ההפסד המרגיז בטדי והמשחק האחרון בו אלחסן קייטה מצא את הרשת. נוי שני מסכם את חודש אוקטובר ב"עונה שהייתה".

לאחר פגרה בשל החגים והניצחון באשדוד במחזור החמישי בתוך ראש השנה, מכבי נתניה אירחה את מכבי פ"ת למשחק ביתי ב-2 לאוקטובר. למרות משחק לא גדול, נתניה התפוצצה על המלאבסים במחצית השנייה. זה התחיל בבישול של ערן לוי לדיא סבע בדקה ה-48, ערן לוי המשיך לאחר שחטף כדור מהגנת האורחים וירה לרשת בדקה ה-72, דיא סבע הוסיף שניים נוספים, אחד בפנדל ואחד בתוספת הזמן ונתניה ירדה חוגגת עם 0-4 גדול. דיא סבע כבר עם תשעה שערים לאחר שישה משחקים בלבד!

עוד פגרה באה עלינו לאחר מכן, הפעם בשל משחקי הנבחרת. בין לבין עלי מוחמד חגג יום הולדת 22 ב-7 לחודש.

ביום שני ה-16 לחודש נתניה יצאה לטדי למשחק ראש בראש על המקום הראשון נגד בית"ר ירושלים, אבל עוד לפני כן הגדילו אריק איזיקוביץ' ובית"ר טוברוק להכריז בו באותו יום כי הם "רוכשים את דיא סבע בסכום של 1.2 מיליון ש"ח. סבע לא נשאר חייב והגיב על הפרשה שהוא עונה לאיזיקוביץ' "אני לא חפץ". המועדון הגיב כי טוברוק בחרה להתנהל (ולא בפעם הראשונה) בצורה מחפירה ומניפולטיבית וכי הטענות אותן הוציא איזיקוביץ' לתקשורת הן בדיוניות ושקריות. עוד הוסיפו מנתניה: "אנו מוצאים לנכון לגנות את האופן הדוחה בו מתייחסת טוברוק לדיא סבע. כנראה ששכחו שם ששחקנים הם לא חפצים וגם לא סחורה".
 


ונעבור לטדי... 2000 אוהדים בצהוב-שחור של נתניה שעלתה לשחק הפעם בלבן ראו את איתי שכטר מעלה את הירושלמים ליתרון 0-1 כבר בדקה ה-17 לאחר שגיאה של טים הויבך, שדקות לפני כן נראה מסדר את העדשות. נתניה תקפה גלים גלים, אך החמיצה וירדה להפסקה בפיגור מינימלי. למחצית השנייה עלו החניכים של דראפיץ' וברדה באותה מגמה ולאחר עוד שני מצבים גדולים באו על שכרם בדקה ה-57: מסירת עומק מצוינת של קוגבנייה מצאה את אלחסן קייטה שדהר בין שני שחקני בית"ר וגלגל כדור לפינה של קליימן ששגה בסגירה ולרשת: 1-1! לצערה של נתניה זה לא הספיק - היהלומים המשיכו להחמיץ, כאשר בוריס קליימן הודף מצב אחר מצב. בדקה ה-72 הויבך הכשיל את יוסי בניון ברחבה וקלאודימיר העלה את הבית"רים שוב ליתרון. כעבור דקה הגנת נתניה שוב חולמת ועידן ורד קובע 1-3 שסותם את הגולל. יוסי בניון עוד הוסיף את הרביעי בתוספת הזמן - התוצאה לחלוטין לא משקפת את מה שקרה על הדשא, אבל עם מחמאות לא הולכים למלכולת!
 


עוד לפני המשחק הבא בבית מול קריית שמונה היו קולות בקהל שאמרו שהקפטן הצהוב לא יכול לשחק יותר מעשרים דקות. יניב איבגי כתב באחד הטורים שלו באתר בין לבין את הדברים הבאים:

"בואו נדבר קודם כל על ערן לוי. כמו בעונה שעברה, לערן יש מעל 50 אחוז נגיעה למספרי הקבוצה. לקרוא פתאום אוהדים שרוצים אותו רק ל-20 דקות, זה מעצבן, לראות שלא מבינים שהוא שיחק עם ברך כואבת ובגלל זה פחות הלך לו והוא פתאום צריך לא צריך להיות במגרש זה מעצבן. קחו את ליאו מסי הגדול, גם הוא בברצלונה הגדולה רץ הכי פחות במגרש, גם מסי הגדול בשורה התחתונה אחראי על רוב הכיבושים, בישולים, ומסירות מפתח למהלך של גול. בדיוק כמו מי? כן כן ערן לוי הקפטן שלנו. אז נכון שערן לא יכול להגיע למהירות של מסי, אבל בגלל זה האחד בספרד והשני שחקן ענק בישראל. בשורה התחתונה בליבו של כל אוהד, כשבדקה העשירית שיש כדור מכריע לגול, וכשבדקה ה-88 יש כדור מכריע לגול, כל אוהד רוצה שמי שיהיה שם בשביל הקבוצה זה ערן לוי".
 


ערן לוי לא ראה דשא מול קריית שמונה בשל פציעה בגבו. את המשחק ב-21 לחודש נתניה פתחה בסערה - עלי מוחמד שלח את ויקי כחלון באגף כבר בדקה השמינית וכחלון הרים מצוין לראש של קייטה שנגח שער מוקדם פנימה.

מפה לשם נתניה טיפה נרדמה לאחר מספר החמצות ונייג'ל הסלייבנק איזן ל 1-1 בדקה ה-67 לאחר תרגיל יפה בבעיטה חופשית, אך נתניה הגיבה כעבור דקה עם בישול אדיר של עלי מוחמד לדיא סבע שהקפיץ מעל איתמר ניצן פנימה והחזיר את היתרון לצהובים. האורחים שמו את כל יהבם את ההתקפה והזניחו את ההגנה ובדקה ה-80 ויקי כחלון מוצא את אלחסן קייטה בכדור עומק על 40 מ', איתמר ניצן יוצא וקייטה בועט מדויק ממרחק פנימה וסוגר צמד אישי. כחלון עם שני בישולים גם כן.

השערים הללו של קייטה היו גם האחרונים שלו במדים הצהובים, מי היה מאמין אחרי הפתיחה המסחררת של הגינאי שכבש חמישה שערים בחמשת משחקיו הראשונים בצהוב-שחור!
 


ערן לוי שסבל מבעיות בגב החמיץ גם את המשחק בעכו מול בני סכנין ב-29 לאוקטובר בעוד דן גלזר חזר להרכב. אף אחד לא היה יכול לכתוב את התסריט למשחק המוזר טיפה שראינו בעכו. נתניה פתחה בהיסוס אבל גם החמיצה פעמיים מרגליהם של ויקי כחלון ודיא סבע. בדקה ה-35 היוצרות התהפכו - דני עמוס בלם התקפה של מצב כיבוש ודאי של בני סכנין בידו מחוץ לרחבה וראה את הכרטיס האדום. אביב אברהם נאלץ לפנות את מקומו בשלב מוקדם, כשגולן אלקסלסי נכנס לעמוד בין הקורות. מאותו רגע ההגנה של נתניה הייתה חדירה וסכנין הגיע לאין ספור מצבי כיבוש ודאיים של תאמבי ומוגרבי, אך שילוב של מזל ויכולת מצוינת של אלקסלי בשער מנעו מהמקומיים כיבוש. דיא סבע הספיק להחמיץ גם הוא ולקראת הסיום ראינו סדרת החמצות מזעזות של נתניה כמעט אחת לאחר השנייה: זה התחיל עם אולסק שלא הגיע לכדור רוחב לאחר שהיה חופשי בתוך הרחבה בדקה ה-86, המשיך עם סבע שפרץ לרחבה ושלח רוחב על מגש של זהב בדקה ה-91 לעברו של ריביירו שלא הצליח לשחרר בעיטה וכמעט מזווית אפס פספס שער בטוח, ונגמר עם עוד החמצה של ריביירו באחד על אחד מול קנדיל לאחר מסירה גדולה של ויקי כחלון בדקה ה-93. גם המשחק וגם חודש אוקטובר נגמרו ב 0-0 סוער.

צילום: ניר אנשר.