"העונה שהייתה': והפעם - נובמבר 2017

05/06/2018 21:20 | מאת: יוסי נח

חודש נובמבר אופיין בהתעוררות מצד הקהל הנתנייתי עם שני משחקי בית מול החיפאיות וגם סערה אחת משמעותית שהשפיעה על העונה כולה. יוסי נח מסכם את חודש נובמבר.

ב-4/11 הפועל חיפה התארחה ביהלום למשחק בו עלו שתי המפתיעות של העונה וכתוצאה מהיכולת של שתי הקבוצות למשחק הגיעו כ-11 אלף אוהדים. האווירה באיצטדיון הייתה מדהימה ושני הקהלים נתנו תצוגת עידוד מרשימה. המשחק התחיל  בסערה וכבר בשניות הראשונות הוצאת חוץ של ערן לוי מצאה את דיא סבע שבעט בחצי מספרת לעבר שחקן חיפאי שספק נגעה בידו אך השופט לא שרק לפנדל. אירוע זה היה אות הפתיחה לרצף אירועים שנויים במחלוקת שקרו במהלך המשחק.
 


לאחר מספר הזדמנויות של סבע וקייטה הגיעה הדקה ה-39 בה דיא קיבל כדור על סף הרחבה וחדר פנימה אך ספק עבירה של שחקן חיפה העניק לנתניה פנדל רווי אמוציות. במשחקי כדורגל אנו רגילים לויכוחים עם השופט לאחר הענקת פנדל אך הפעם הויכוחים היו בין שני שחקני נתניה כאשר קייטה החזיק את הכדור בידו ורצה בעצמו לבעוט את הפנדל. לאחר דין ודברים עם ערן לוי ובהנחיית סלובו, קייטה השתכנע וערן ניגש לבעוט וכבש. מאותה נקודה קייטה כבר לא חזר לעצמו ובמחצית סלובו הוריד אותו לספסל כעונש על התנהגותו וכך למעשה התחילה התדרדרות ביכולתו של קייטה.
 


בדקות הראשונות של המחצית השניה נתניה הגיעה להזדמנות פז כשברק בדש, שעלה כמחליף בעקבות ספסולו של קייטה, קיבל כדור מול שוער אך בעט לידיים של שטקוס. גם בזדמנות השניה של בדש לאחר התקפה מתפרצת לא הניבה שער. אך נתניה לא הרפתה והמשיכה במשחק הלחץ שלה ובדקה ה-60 הגיעה  על שכרה. דיא סבע מסר כדור עומק לויקי כחלון שהמשיך עם כדור רוחב לאביב אברהם שבגלישה וירטואוזית החדיר את הכדור פנימה ונתניה עלתה ל 2-0 מול מוליכת הטבלה.

בדקה ה-75 הגיע רגע שנוי במחלוקת נוסף שתרם לשק התירוצים של קלינגר בסוף המשחק כאשר עדן בן בסט גלש בצורה מסוכנת לעבר השוער גולן אלקסלסי כאשר ההצגה של השוער הנתנייתי גרמה לשופט להוציא כרטיס אדום ולהרחיק את בן בסט מהמשחק.נתניה הנחילה הפסד ראשון להפועל חיפה מוליכת הטבלה והמשיכה בעונה הנפלאה שלה.
 


לאחר המשחק הגיעה פגרת נבחרת ולאחר מכן גם פגרת שזרוע אך הפגרה הזו גרמה לתאבון רב בקרב אוהדי נתניה ומשחק מול מכבי חיפה גרם ל-11 אלף נתנייתים למלא את היציעים. הירוקים שכבר בשלב זה לא הרשימו כלל הגיעו למשחק בעיקר להסתגר ונתניה הגיעה בשביל להכריע.

גם משחק זה אופיין בהסתערות בדקות הראשונות כאשר בדקה ה19 קבלנו פרומו לבישול העונה. ערן לוי הוציא כדור חמש ארוך לכיוונו של דיא סבע שמצא את עצמו מול גלזר לבד וניסה להקפיץ מעליו אך גלזר היה ערני ומנע מערן לרשום בישול סטייל הפוטבול האמריקאי. לקראת סוף המחצית הראשונה עלי מוחמד בעט כדור לכתפו של גרשון בתוך הרחבה אך השופט ראה נגיעת יד והצביע על הנקודה הלבה. ערן ניגש לבעוט וכבש 1-0 לזכות נתניה.
 


מחצית השניה עלה כמחליף מאור בוזגלו לאחר העדרות ארוכה עקב הפציעה ברצועה הצולבת. כניסתו של מאור גרמה להתעוררות מצד מכבי חיפה אך בעיקר בגלל טעויות וחוסר ריכוז מצד ההגנה הנתנייתית סולליך חטך כדור שהוחזר לאחור ניצל זאת וכבש שער שיוויון בדקה ה-66. הטעויות הרבות בהגנת נתניה המשיכו לבוא ובדקה ה-83 חיפה יכלה לבצע מהפך אך לא השכילה לעשות זאת לאחר ששני שחקים שלה היו מול שוער לבד ובכל זאת לא הצליחו לכבוש. המשחק הסתיים באכזבה מצד הקהל הנתנייתי שהרגיש שהקבוצה יכלה להכריע את המשחק כבר במחצית הראשונה ובעיקר בגלל יכולת ירודה של מכבי חיפה שרק בזכות טעויות מטופשות הצליחה לכבוש ולחלץ נקודה.

צילום: ניר אנשר