גמגומים של תחילת שנה

10/06/2018 23:37 | מאת: נוי שני

"העונה שהייתה": חודש ינואר האחרון היה חודש קשה עבור מכבי נתניה, בעיקר בגלל ההדחה מהגביע, היכולת הלא משכנעת והברז ממנשה משיח.

החודש נפתח עם אופטימיות זהירה לאחר שנתניה גברה בשיניים על הפועל חדרה בסיבוב ט' של גביע המדינה בחמישי לחודש תחת גשם שוטף בעפולה. אסי גומה הימם את הצהובים שעלו בהרכב חסר כבר בדקה ה-12. ערן לוי נכנס במחצית ועדן שרם, דווקא הוא, איזן בדקה ה-57 לאחר בישול של ריביירו. זה הספיק רק להארכה שנפתחה באופן קטסטרופלי עם שער יתרון נוסף באדום בדקה ה-97, הפעם מרגליו של אוהד קדוסי. בדקה ה-113 אולסק מצא את סבע שכבש והציל את נתניה ממבוכה גדולה. בבעיטות ההכרעה נתניה הייתה כבר גדולה על חדרה וניצחה 1-4 בדרך לשלב הבא.

באמצע השעה מיד לאחר מכן נתניה שבה לליגה כ'שהתארחה' אצל מכבי ת"א ביהלום. נתניה הגיעה עם תקוות לניצחון אבל כבר בדקה ה-11 מנשה משיח איתת לשופט אוראל גרינפלד שקובי מור הכשיל את וידאר קיארטנסון מאחור ברחבה, למרות שהשניים נתקלו ללא כוונה אחד בשני, ובנוסף זה גם היה מחוץ לרחבה. להוסיף חטא על פשע, אחרי שכבר סימן להמשיך, גרינפלד פסק על פנדל למכבי ת"א והוציא לקובי מור כרטיס אדום שערורייתי. דני עמוס הדף את הפנדל של קיארטנסון ונתניה נלחמה והחזיקה מעמד עד לדקה ה-75, אבל אז הגיע ברק יצחקי ועוד שני שערים נוספים בעשר הדקות האחרונות, ולוח התוצאות הראה בסיום 0-3 למארחים.
 


נתניה קיוותה להתאושש על חשבונה של אשדוד בבית כמה ימים לאחר מכן. ערן לוי מצא נפלא את דידייה קוגבנייה בתוספת הזמן של המחצית הראשונה והטוגולזי קבע 0-1 לנתניה עם הירידה למחצית. עברו רק כמה דקות במחצית השנייה ונתניה זכתה בפנדל, ערן לוי החטיא באופן לא אופייני לאחר שמצא את העמוד. בדקה ה-60 יעקוביבץ' שנכנס כמחליף כבש ממרחק לאחר שמאוריציו הפריע לעמוס בעמדת נבדל, וכעבור דקה הלם ביציעים לאחר שמאוריציו משאיר נפלא לגדי קינדה שכובש שער נהדר והופך את הקערה. בדקה ה-72 השופט התעלם מפנדל ברור לאשדוד וכעבור שלוש דקות הוא פסק על פנדל גבולי לנתניה וצהוב שני לויקטור גנב לאחר תפיסה על טים הויבך ברחבה. ערן לוי ניגש לבעוט את הכדור, אך יואב ג'רפי הדף נפלא. לא יאומן - שתי החמצות לקפטן הצהוב מהנקודה הלבנה באותו משחק! נגמר? בדקה ה-87 דיא סבע מצא את קוגבניה שהיה בעמדת נבדל, השופט שגה שוב בפעם המי יודע כמה וקוגבניה איזן ל 2-2 ממנו יצאו שתי הקבוצות רק עם אכזבה.
 

ב-21 בינואר נתניה יצאה למשובה בידיעה שאסור ליהלומים להפסיד במסגרת המחזור ה-19 למכבי פ"ת, פן יתקרבו המלאבסים ויסגרו את הפער אותו נתניה פתחה מהמקום השביעי. מכבי פ"ת החמיצה והחמיצה, ואז הגיע שער נדיר של דודי תירם מכמעט שום מקום בדקה ה-64, שער שגרם לברדה לתפוס את הראש כלא מאמין על הספסל, אך כל זה החזיק מעמד שבע דקות בלבד לאחר שאביב אברהם הכשיל את טאדה ברחבה ורומריו פירס קבע שיוויון מהנקודה הלבנה בדקה ה-71. בהמשך: מכבי פ"ת המשיכה להחמיץ בצורה שלא תאמן, וממש עם השריקה בדקה ה-94 דיא סבע ביצע חדירה גדולה לרחבה ושלח כדור מסובב למשקוף של גינזבורג, כמעט כמעט נתניה גנבה ניצחון, אך תתנחם גם בנקודה שהשאירה את הפער ממכבי פ"ת כפי שהיה ערב המשחק.
 


ואז הגיע המשחק שכולם חיכו לו. 24 בינואר במגרש הי"א באשדוד. אותה אשדוד שנתניה לא השכילה לנצח רק אחד עשר ימים קודם לכן, כן. הפעם זה היה סיפור עוד יותר מתסכל. נתניה פתחה בהרכב הזוי שכלל את צעירי שהיה עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה, קייטה שלא פוגע מאוקטובר, שרם שלא שייך למקצוע וקונסטנטינוס שלא הצליח להרים את הרמה. בנוסף בדקה ה-53 נתניה איבדה את ברנקו ורגוץ' ששבר את הצלעות. דווקא בדקה ה-70, שתי דקות לאחר שדיא סבע נכנס, ולאחר מספר מצבים שקייטה הצליח לו לייצר בהם שום בעיטה, נתניה סופגת מרגליו של בלנסינג אלקה שדחק מקרוב פנימה. בדקה ה-79 אלקסלסי יוצא גרוע לכדור ומשאיר את מאוריציו לנגוח מול שער חשוף פנימה, 2-0 ונתניה אומרת שלום לגביע.
 


דווקא במשחק שהיה פחות ציפו ממנה, ב 29 לינואר נתניה הצליחה להתעלות על עצמה בבית מול בית"ר ירושלים. זה התחיל רע מאוד לאחר שויקי כחלון הכשיל את חן עזרא ברחבה בדקה החמישית. דני עמוס הדף מצוין את הבעיטה של קלאודימיר וכעבור דקה ערן לוי ירה כדור אדיר מ-35 מ' שקיפץ על הקרקע והטעה את בוריס קליימן בדרך לרשת. בדקה ה-34 ערן לוי הרים קרן וטים הויבך נגח שער בכורה עם נגיחה מצוינת וחזקה פנימה. חן עזרא הורחק לאחר שפגע בלי כדור בויקי כחלון בדקה ה-78 ובית"ר אמנם מצאה את הרשת מראשו של אנתוני וארן בדקה ה-88, אבל נתניה יצאה עם מלוא הנקודות בסיום - סוף טוב לחודש קשה.
 

.
צילום: ניר אנשר