הבטיחו וקיימו

17/06/2018 23:45 | מאת: נוי שני

"העונה שהייתה": חודש פברואר נפתח עם ניצחון שכולו נחישות בקריית שמונה ועם הבטחת מקום בפלייאוף העליון, כשבין לבין שתי תצוגות בינוניות מינוס השאירו את האוהדים בצהוב עם השאלה "מה היה קורה אם".

בתחילת פברואר ולאחר הניצחון הגדול בבית על בית"ר ירושלים נתניה הגיעה לקריית שמונה למשחק חשוב מאין כמוהו אותו היה אסור לנתניה להפסיד פן הפער בין המקום השישי לשביעי יקטן משמעותית. זה התחיל טוב עם מצב של אביב אברהם שהוצל כבר בדקה השנייה על ידי זועבי. המחצית הראשונה הייתה מאוזנת בחמש הדקות האחרונות לפני ההפסקה שתי הצלות גדולות של דני עמוס מרגליהם של שגיב יחזקאל ו-וולה של נייג'ל הסלביינק. השליטה של הצפוניים נמשכה וקרלוס קוויאר ניצל חולמנות בהגנה הצהובה ודחק כדור טועה מקרן פנימה בדקה ה-54. איסמעיל ריאן הפגיז בעיטה אדירה ממרחק בדקה ה-69, עמוס הציל כמו גדול ואז משום מקום ערן לוי שלח את דיא סבע שבמבצע אישי גדול בעט לקורה ופנימה וכפה שיוויון בניגוד למהלך המשחק. בדקה ה-80 הגיע שער העונה - ערן לוי שלח כדור חמש מעל כל הגנת קריית שמונה ולדיא סבע נותר רק לגלגל מול זועבי פנימה: 1-2 חשוב מאין כמוהו לנתניה בצפון.

למחזור הבא נתניה הגיעה בידיעה שעד כה לא הצליחה הקבוצה לנצח שלושה משחקים ברצף. וכך שוב היה. נתניה שיחקה היטב ודיא סבע ניצל החזרת כדור גרועה מול בני סכנין בבית כדי להעלות את נתניה ליתרון בדקה ה-26, אבל אז נתניה הורידה את הרגל מהגז, דיא סבע ביצע גלישה של התלהבות יתר לרגלו של מרשיץ' וראה אדום בדקה ה-52. קוגבניה החמיץ בהמשך, אבל זאת הייתה סכנין שתקפה וסיכנה את השער ובדקה ה-89 ג'ורדן פושה כבש מקרוב לאחר מבצע קבוצתי יפה. שער אכזרי במיוחד ו 1-1 בסיום.
 


בשבוע לאחר מכן הגיעה נתניה לסמי עופר למשחק מול הפועל חיפה אותה ניצחו היהלומים בסיבוב הקודם. נתניה חסרה את דיא סבע המורחק ועלתה ללא חלוץ טבעי. חניכיו של דראפיץ' הציגו משחק חלש ושערים של ורמוט ותורג'מן הכריעו בדרך להפסד 2-0.

בחלוף שבוע, שוב באותו המקום, נתניה התארחה אצל מכבי חיפה בידיעה שניצחון יפתח העפלה לפלייאוף העליון שני מחזורים לפני תום העונה הסדירה. הצהובים פתחו רע. אזולאי הפגיז את המשקוף בדקה ה-21 וחיפה זכתה בקרן אותה תרגם הבלם אקס נתניה עמרי בן הרוש לשער קל מקרוב. נתניה הגיבה מהר - ערן לוי הכניס כדור נפלא ליונס מלדה בדקה ה-25, מלדה רשם בישול ראשון בליגת הכל כשתעתע בהגנת הירוקים ולויקי כחלון נותר רק לגלגל פנימה: 1-1. בדקה ה-34 מהפך: גלזר שולח את כחלון שמעביר רוחב טוב, ערן לוי יורה כדור אדיר שפוגע ביד של רמי גרשון והשופט פוסק על הנקודה הלבנה - לוי לוקח על עצמו את הפנדל ומכריע את גורל המשחק, לא לפני שדני עמוס, שוב הוא עוצר שני מצבים גדולים של חיפה בהמשך המשחק.

צילום: ניר אנשר