הדליק את האורות

04/08/2018 19:10 | מאת: נוי שני

גביע הטוטו, מחזור 3: נתניה נקלעה לפיגור 2-0 מול הפועל חדרה כבר אחרי שבע דקות במשחק הבית הראשון של עונת 2018/19 (זלקה ולוסיו), האורות במגרש לא דלקו, ואז דיא סבע נכנס לפעולה - כבש ובישל לאברהם במחצית הראשונה והשלים צמד ו 2-3 במבצע אישי מצוין בדקה ה-71.

נתניה פתחה את המשחק עם: עמוס, כחלון, אזולאי, הויבך, בורנסטיין, מוחמד, אולסק, אברהם, קוגבניה, מלדה וסבע.

הפתיחה הייתה של חדרה שהיממה את הצהובים פעמיים כבר בתוך שבע הדקות הראשונות. טים הויבך הכשיל את פרדי פלומיין, הזר הצרפתי של חדרה מחוץ לרחבה בדקה השנייה, אך השופט זיו אדלר שגה והורה על הנקודה הלבנה. עלי חטיב, אקס נתניה לקח את הבעיטה, עמוס הדף, אבל מנשה זלקה היה ראשון לכדור כדי לכבוש מהריבאונד מקרוב בדקה השלישית. נגמר? זהו, שלא. בדקה השביעית קרן של חטיב מצאה את לוסיו שבאין מפריע קבע 0-2 מהדהד.

נתניה הבינה שצריך שינוי דרך. קוגבניה שלח שטוח לפינה מתוך הרחבה בדקה ה-11 אבל עמרי אלון השוער החדרתי הדף מצוין לקרן.

בדקה ה-22 השופט עצר את המשחק בשל חשיכה והעובדה שהאורות לא הודלקו. העניינים חודשו לאחר כחמש דקות ובדקה ה-30 דיא סבע קיבל כדור ממלדה, הטעה את הגנת חדרה ובעט חד לפינה ופנימה: נתניה מצמקת.

 


פרדי פלומן כמעט הביך את נתניה באגף עוד פעם בדקה ה-42, אבל אז פס גדול של דיא סבע לעומק לאביב אברהם הסתיים ברשת לאחר שהקשר הצהוב התגבר של שלושה שחקני הגנה ובעט בדקה ה-45 פנימה. לאחר שש דקות תוספת זמן המחצית רבת האירועים הגיעה לסיומה.


עם פתיחת המחצית השמטה גדולה של אג'ידה שנכנס כמחליף בשערה של חדרה, מבעיטה של מוחמד הגיעה לדיא סבע שהיה חייב לכבוש מקרוב אבל לא הגיע טוב לכדור. גבי קניקובסקי החליף את כובש שער השיוויון אביב אברהם בדקה ה-51. נתניה המשיכה להחזיק בכדור וחדרה בעיקר ראתה את הגב של הצהובים. קניקובסקי סיכן את אגי'דה עם בעיטה שטוחה ושובל גוזלן נכנס במקומו של עלי מוחמד טיפה לאחר הדקה ה-60.

בדקה ה-71 נעשה צדק - קוגבניה מסר לסבע שבמבצע אישי מצוין חדר לאמצע ושלח כדור מדויק לפינה השמאלית של חדרה כדי לקבוע מהפך ו 2-3 לנתניה.


דראפיץ' וברדה הכניסו את ירושלמי במקומו של אולסק (בינוני) ורוזנסקי במקומו של קוגבניה (חלש). ממש בדקה ה-90 חדרה כמעט גנבה שער - נתניה איבדה ריכוז, אבל דולב אזולאי בעבודת ניקוי מצוין מנע מחטיב מצב כיבוש ודאי לאחר חסימה חוקית ויפה ברחבה. 2-3 מוצדק לנתניה בסיום, אך נשאלת השאלה: מה יעשו הצהובים אם סבע אכן יעזוב לאירופה?

בעקבות הניצחון נתניה מוליכה את בית א' של גביע הטוטו עם שבע נקודות משלושה משחקים, כאשר מכבי חיפה שנייה עם חמש נקודות. לסכנין שבמקום השלישי שתי נקודות ומשחק חסר, לחדרה נקודה ומשחק חסר ואילו קריית שמונה ללא נקודות ומשחק חסר ולמעשה כבר הודחה מהמפעל. בשלישי הקרוב יתקיים המחזור הרביעי בו נתניה תהיה חופשית. אם מכבי חיפה תנצח את חדרה, נתניה תדע איזו תוצאה מול סכנין בראשון הבא תעלה את היהלומים לחצי הגמר.

צילום: ניר אנשר.