תקעו מעצור

19/08/2018 22:38 | מאת: נוי שני

הערב הוכח כמה במכבי נתניה משוועים לחלוץ גולר לאחר שהצהובים הציגו משחק לא רע, בעיקר במחצית הראשונה, אך ירדו בסופו של דבר מנוצחים 2-1 באיצטדיון טוטו טרנר במשחק האחרון של גביע הטוטו העונה שקבע כי חניכיו של דראפיץ' וברדה סיימו במקום השישי.

דיא סבע חתם כשעתיים לפני המשחק בנתניה ובכך הסתיימה הסאגה הארוכה בעניינו, דווקא לאחר שהיה נראה שהוא אולי עושה את הדרך לכרמל או ללודוגורץ' הבולגרית. זה בהחלט הישג חסר תקדים לבעלים אייל סגל, שכן נתניה ברבות השנים לא ידועה כקבוצה שהצליחה להשאיר את כוכביה, בהחלט לא במקרים בהם קבוצות אחרות מהארץ הציעו סכומים גבוהים בהרבה.

בחזרה לטרנר. נתניה פתחה טיפה מבוהלת ובדקה השישית השתלטות מצוינת של גיא מלמד הבאר שבעי על הכדור באגף שמאל מוצאת את חנן ממן שבועט יפה מהאוויר, אך מחמיץ את המסגרת מ-12 מטרים. בדקה ה-15 ממן מוצא את זריהן בכדור עומק מצוין, אבל דני עמוס ביציאה טוב בולם שער בטוח, נפגע תוך כדי ומתאושש.

נתניה נכנסה למשחק בדקה ה-17 - עלי מוחמד השאיר לאביב אברהם שהגיע מאחור וירה מ-20 מ', אריאל הרוש, אקס נתניה וכעת בהופעת בכורה בבאר שבע הדף מצוין לקרן.

כדור חופשי לנתניה בדקה ה-23 - הויבך עולה ונוגח, הרוש הודף היטב מצב טוב נוסף. נתניה המשיכה להחזיק יפה בכדור אבל לא היה תכליתית ובאר שבע כמעט עלתה על הלוח בדקה ה-39 אחרי שממן מצא את הראש של שהר שנגח מצב מסוכן מקרוב לידיים של עמוס. 0-0 בהפסקה.

אביב אברהם נפצע ודיא סבע החליף אותו עם פתיחת המחצית השנייה. בדקה ה-51 ב"ש כובשת - זריהן מוצא את שהר באגף, שהר מזהה את החור במרכז ההגנה הצהובה ומרים באין מפריע למלמד שנוגח מקרוב פנימה: 0-1 לאלופה.

ברנקו ורגוץ' נכנס בדקה ה-57 להופעת בכורה העונה לאחר פציעה טורדנית לאחר שהחליף את טים הויבך. יניב בריק נכנס במקומו של שובל גוזלן החלש בדקה ה-64.

בדקה ה-71 בעיטה חופשית לנתניה: דיא סבע מסובב טוב, אבל רק לרשת החיצונית. בחלוף שש דקות כדור חופשי נוסף, הפעם מ-22 מטרים במרכז, הפעם סבע יורה טיל והרוש הודף נפלא עם יד אחת. בדקה ה-72 ג'ייק רוזנסקי נכנס במקומו של עלי מוחמד.

דודי טוויטו החליף את גו'נתן בורנשטיין בדקה ה-81. כעבור דקה באר שבע הכפילה את יתרונה: חן עזרא המחליף הרים, אולסק והגנת נתניה כשלו בהרחקה, ג'ון אוגו פספס את הכדור אבל זה יצא בישול למחליף נוסף, מוחמד גדיר שכבש מקרוב: 0-2.

בדקה ה-89 יונס מלאדה הכניס כדור מצוין לדיא סבע שאמר תודה רבה והשחיל פנימה שער אופייני, אך זה היה טיפה מאוחר מידי ונתניה ירדה מנוצחת לראשונה העונה: 2-1 בסיום.

בסך הכללי ישנם הרבה דברים טובים, אך מצד שני הרבה דברים לתקן. בשבוע הבא יחלו משחקי ליגת העל כאשר במחזור הראשון נתניה תצא למשחק חוץ קשה ב"סמי עופר" בשבת ב 19:30 נגד הפועל חיפה.

צילום: ניר אנשר