להתחיל מחדש

30/08/2018 17:07 | מאת: יוסי נח

לאחר ההשפלה במחזור הקודם מכבי נתניה מארחת באיצטדיון "היהלום" את בני סכנין למשחק ביתי ראשון לעונה במטרה להתחיל מחדש את העונה. כאמור, נתניה מגיע לאחר משחק הגנה מזעזע בחיפה כאשר גם משחק ההתקפה היה מביש במשחק בו לא נבעטה בעיטה אחת למסגרת. בני סכנין מגיעה למשחק לאחר תיקו מאופס מול רעננה כששתי הקבוצות מחפשות את השער הראשון והניצחון הראשון לעונה.

ההרכב שלי למשחק:

שוער - אמנם דני עמוס לא הצליח להוכיח במשחק האחרון שהוא אכן השוער הטוב בליגה אך בהחלט הוא שוער ליגה טוב שאמור להמשיך בין הקורות ולדאוג לכוון את ההגנה בצורה טובה יותר מאשר המשחק האחרון. 

בלמים- לאחר תצוגת נפל של שחקני ההגנה הייתי מחזיר להרכב גם אם הוא לא כשיר ב100% את ברנקו ורגוץ'. לדעתי הוא הבלם הבכיר בקבוצה וזה שמבצע הכי מעט טעויות במהלך משחק. תכונה זו של ורגוץ' בולטת בעיקר מפני שהוא לא מנסה לבצע פעולות במגרש שהוא אינו יודע ומסתפק בפעולות פשוטות ואחראיות כדי לא להפקיר את ההגנה. לצידו הייתי מציב את הויבך למרות הטעויות הרבות במשחק ליגה האחרון וזה מכוון שכאשר הצמד שיחק ביחד בשנה שעברה הם הוכיחו שהם מסוגלים לבצע הגנה בצורה טובה ויעילה.

מגנים - מכוון שאיני מכיר את האלטרנטיבה על הספסל כחלון יצטרך לאייש את עמדת המגן הימני בתקווה שישפר את יכולתו. מן הצד השני הייתי מציב את טוויטו על חשבונו של בורנשטיין בעקבות המחזור האחרון אשר הראה שהוא כרגע לא בכושר משחק בכדי לפתוח בהרכב. 

קישור - אביב, עלי וניקו צריכים להמשיך לקבל את הקרדיט בהרכב אך חייבים להיות יותר קשוחים במרכז השדה. לא יכול להיות שהקישור שלנו יפסיד כמעט בכל מאבקי הכוח במרכז המגרש דבר שיוצר מצבי הבקעה לקבוצות היריבות. 

התקפה -  בהתקפה הייתי מציב את סבע, קניקובסקי ומלדה כאשר סבע חייב לקחת מנהיגות ולליצור לעצמו ולחבריו יותר מצבי הבקעה. עונה שעברה סבע היה המאיים השני בטיבו בליגה אחרי ערן לוי ואין סיבה שגם העונה הוא לא ימשיך בקצב האיומים לשער. קניקובסקי ומלדה חייבים לעזור לסבע בהתקפה אם זה ביצירת מצבי הבקעה או לחלופין בפינוי שטחים ותנועה ללא כדור כדי לקבל מסירה נוחה שיוכלה ליצור מצב להבקעת שער. בנוסף, מלדה אמנם צעיר אך כאשר קוגבנייה עם יכולת פושרת וגוזלן שלא מראה ניצוצות עדיין מלדה צריך להיות בהרכב הראשון בחלוץ החוד.

ההרכב שלי: עמוס, כחלון, הויבך, ורגוץ, ברנשטיין, ניקו, עלי, אביב, סבע, קניקובסקי ומלדה