תירם מעם מורם

23/10/2018 09:53 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה גברה על מכבי חיפה בסמי עופר 0-2 ולראשונה העונה לא רשמה שער חובה. הניצחון העלה את הצהובים למקום העשירי בטבלה, בעוד שמכבי חיפה הסתבכה עוד יותר בתחתית.

זה לא היה יפה לעין. זה אפילו לא היה יעיל במיוחד ולפרקים נראה שהכל הולך הפוך, אבל במשחק שבנוי על עצבים וטעויות, נתניה הצליחה לעשות את המקסימום ולצאת עם ידה על העליונה.

בורנשטיין חזר לזירת הפשע בסמי עופר לאחר שלא פתח מאז המחזור הראשון באותו איצטדיון אז חטפה נתניה חמישייה מהפועל חיפה. סתיו פיניש פתח בקישור לצידם של עלי מוחמד, ניקו אולסק ואביב אברהם ואילו הבשורה הגיעה מכיוון ההגנה שמה ברנקו ורגוץ' פתח בניסיון ליצב את השורות. נתניה פתחה עם: עמוס, כחלון, תירם, ורגוץ', בורנשטיין, מוחמד, אולסק, פיניש, אברהם, בצ'יראי ומלמד.

נתניה פתחה בהיסוס ואיפשרה לירוקים לשלוט. בדקה השמינית קראמר ניסה בעיטה ממרחק, עמוס היה מוכן וקלט בקלות. התקפה יפה של חניכיו של רוטן כעבור שלוש דקות מסתיימת בבעיטה שטוחה של רוקאביצה, עמוס הודף לקרן. נתניה הופיעה בדקה ה-20 כאשר מלמד בעט חלש ממרחק לידיים של חיימוב. כעבור דקה זה היה חייב להיות הראשון בצהוב כאשר כדור עומק גדול של עלי מוחמד מצא את ויקי כחלון באגף, המגן הצהוב שלח רוחב תחת לחץ ובצ'יראי רק שפשף את הכדור בדרך החוצה. בדקה ה-32 בצ'יראי עובר שני שחקנים ומזווית קשה נעצר אצל חיימוב לפני שהוא מצליח לשחרר בעיטה נורמלית לשער. בדקהה ה-45 דני עמוס יצא מהשער וספק הרחיק עם היד, אולסק כשל בהרחקה החוזרת ונתניה ניצלה במזל גדול. 0-0 בהפסקה.

עמית זנטי החליף את ניקיטה רוקאביצה במחצית ובדקה ה-48 ניצב במצב שער ודאי והצליח להחטיא לאחר דאבל פס יפה ממצב נוח. בדקה ה-50 הגיע רגע שנוי במחלוקת - מלמד דהר לעבר השער, ריינן החיפאי ניער אותו במעט והשופט שלום בן-אברהם הוציא לבלם ההולנדי את הכרטיס האדום למרות שמלמד היה מאחוריו. החלטה שגויה של בן אברהם - מקסימום צהוב. נתניה כמעט הגיבה כעבור דקותיים - אולסק הרים קרן, דודי תירם נגח והפגיז את המשקוף! בדקה ה-53 מאבוקה ניער את בורנשטיין, שלח רוחב לזנטי שיכל לבעוט פנימה אבל הצליח איכשהו לכוון על גופו של ויקי כחלון שהדף את הסכנה במזל גדול. בדקה ה-68 עוד פעם מזל לנתניה - עמוס לא מגיב וזנטי שולח כדור חופשי מזווית קשה למשקוף. מוטי ברשצקי נכנס במקום אביב אברהם בדקה ה-69, שובל גוזלן החליף את גיא מלמד בדקה ה-74. בדקה ה-77 קרן לנתניה: ברשצקי הרים מדויק, תירם הסתנן בין כולם ונגח פנימה, 0-1 לנתניה ושער שלישי לבלם הצהוב העונה, לא יאומן. נתניה השאירה את השליטה לחיפה בדקות הסיום. בדקה ה-89 סתיו פיניש הוציא כדור אחרי ששחקן חיפאי נפגע, סאן מנחם היה בטוח שהכדור של הירוקים, דפק סטירה לויקי כחלון וראה את הכרטיס האדום - חיפה בתשעה שחקנים. גבי קניקובסקי נכנס בדקה ה-93 במקומו של המצטיין בשדה עלי מוחמד. נתניה יצאה להתקפה אחרונה בראשותם של בצ'יראי וגוזלן, כדור אחד נבלם בהגנה, השני ברחבת החמש והשלישי הגיע בחזרה לברשצקי שגלגל מקרוב לרשת עם שריקת הסיום כדי לקבוע 0-2. הוציאו את המקסימום...

בשבת תארח נתניה את הפועל ב"ש - האם הביטחון יסייע או שמה זאת כבר תהיה אופרה אחרת?

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי חיפה - מכבי נתניה 2-0

מסגרת: ליגת העל - מחזור 7

תאריך ושעה: 22/10/2018 21:00

האיצטדיון: סמי עופר; צופים: 7000

שופט: שלום בן-אברהם

שערים לנתניה

דודי תירם77' [מוטי ברשצקי]
מוטי ברשצקי4+90'

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5.5
N
ויקי כחלון6
N
דודי תירם6.5
N
ברנקו ורגוץ'6.5
N
ג'ונתן בורנשטיין5.5
N
עלי מוחמד7
N
גבי קניקובסקי 93, -
N
ניקולס אולסק5
N
סתיו פיניש6
N
אביב אברהם5.5
N
מוטי ברשצקי 69, 6
N
פאטוס בצ'יראי6
N
גיא מלמד5.5
N
שובל גוזלן 74, -

השחקן המצטיין

עלי מוחמד | ציונו: 7