להמשיך במומנטום

02/11/2018 14:36 | מאת: יוסי נח

אחרי שני ניצחונות רצופים ויוקרתיים נגד מכבי חיפה בסמי עופר ונגד האלופה הפועל ב"ש בבית מכבי נתניה יוצאת למשחק חוץ מול רעננה באיצטדיון רמת גן. על פניו מכבי נתניה צריכה להשיג 3 נק' במשחק הקרוב אחרי הניצחונות הגדולים אך משחק עם קבוצה אפורה, מגרש שנחשב בית קברות לכדורגל ושעה בעייתית יגרום למשחק הזה להיות קשוח בעיקר בגלל חוסר הברק שלו. נתניה צריכה להגיע למשחק עם הרבה סבלנות ובנוסף לנסות להגיע עם כמה שיותר התלהבות כמו בשני המשחקים האחרונים כדי לצאת עם ידה על העליונה.

ההרכב שלי למשחק:

שוער - דני עמוס שלא ספג כבר שני משחקים רצופים (מתי בפעם האחרונה זה קרה?) צריך להמשיך לשמור על שער נקי מול אחת ההתקפות הגרועות בליגה תוך כדי זה שהוא צריך להשאר מרוכז גם אם הוא יהיה מחוסר עבודה במרבית המשחק. עמוס צריך להיות דרוך כדי לא לקבל עקיצה משאננות שלו או של ההגנה.

בלמים - אז אחרי ששוב ורגוץ' נפצע תורו של הויבך להיות בהרכב אחרי תצוגה נפלאה מול באר שבע. בעמדת הבלמים אנחנו האוהדים מאוד חלוקים, מצד אחד יש לנו שני בלמים זרים שביום טוב שלהם יכולים לנעול את השער בצורה נפלאה אך אחד מהם פצוע כל משחק שני והבלם השני נותן משחק אחד מעולה ושניים רעים מה שגורם למצב שהעונה לא ראיונו אותם משחקים יחד. מצד שני יש את דודי תירם שמעמדו לפני פתיחה העונה היה בלם שלישי/רביעי אך בעקבות פציעות ויכולת לא יציבה של שני הבלמים הזרים הוא הפך להיות באנקר בהרכב. דודי לא הבלם הכי טוב בליגה (המון טעויות בסגירת שחקנים וביציאה לנבדל) אבל נותן את הנשמה בכל משחק כמו שחקן בית אמיתי וגם הופך להיות הבלם הכי התקפי בליגה עם 3 שערים נתון שאיני זוכר איזה עוד בלם נתנייתי הצליחה להגיע לכמות שערים כזו בשלב הזה של העונה. לכן למשחק הקרוב הויבך ודודי תירם יוצבו בהרכב.

מגנים- ויקי כחלון נהנה השנה מחוסר אלטרנטיבה על הספסל מה שמקנה לו אוטומטית את ההרכב הראשון. יש יגידו שזה טוב כך הוא מקבל ביטחון אך יש יגידו שהוא יכול לתת פחות באימונים ועדיין להנות מההפקר. ויקי מגן טוב לליגה שלנו הוא לא מרסלו ולא ג'ורדי אלבה אבל הוא בהחלט מספיק בשביל הליגה שלנו. נכון כמו תירם גם כחלון לא חף מטעויות אבל עדיין הוא המגן הבכיר בקבוצה כך שצריך לתת לו את כל הגב והביטחון כדי שיוכל לספק יכולת טובה על המגרש הן הגנתית והן התקפית. בצד השני בורנשטיין קיבל קרדיט מסלובו וברדה אחרי יבוש על הספסל וסיפק שני משחקים סבירים לחלוטין. עמדת המגן השמאלי כבר שנים הייתה ועדיין נקודת התורפה שלנו אך אם בורשטיין ימשיך עם היכולת הסבירה הזו ויוכל למנף אותה לצבירת ביטחון ואולי יוכל לספק בעתיד יכולת טובה יותר.

קישור אחורי - סתיו פיניש התגלה בשבוע האחרון כתחליף לגלזר כאשר שני המשחקים האחרונים עשה בדיוק את מה שהיה צריך לעשות. אני לא חושב שמישהו מאוהדים הרגיש אותו מה שאומר שהוא ביצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר. פיניש הורס התקפות קלאסי כמו שאנחנו אוהבים מצד אחד לא מרגישים אותו ומצד שני מבצע את העבודה השחורה באומנות ובאחריות. לצידו של פיניש צריך להיות ניקו שיכול להיות רגוע ופנוי לבנות את ההתקפות שלנו מהאמצע. ניקו עשה משחק גדול נגד ב"ש בעיקר כי נוצר איזון בחוליית הקישור ועכשיו חלק מהאחריות ההגנתית נופלת על פיניש מה שמקנה לו אפשרות לנתב את האנרגיה שלו למשימות אחרות.

קיצוניים - עלי מוחמד חזר! במשחק נגד באר שבע עלי נתן את אחד המשחקים הכי טובים שלו כאשר הוא עושה מה שהוא רוצה על המגרש. עלי אומנם לא שחקן התקפי במהותו לכן הוא לא קיצוני קלאסי  אלא בורח יותר למרכז ועושה יותר פעולות הגנתיות מהתקפיות אבל כשהוא משחק על הקו ביחד עם ויקי הוא מצד אחד נותן לויקי אפשרות לעלות להתקפה כאשר עלי מחפה מאחור ובנוסף עלי נהנה שוב כמו ניקו מהאיזון נוצר בחוליית הקישור כך שהוא יכול לתרום למשחק הלחץ של הקבוצה ולחלץ כדורים בשליש המרכזי של המגרש ולזכות לחיפוי מצד הקישור האחורי. מן הצד השני הייתי מציב את קניקובסקי בעיקר בגלל פציעתם של אביב ובצ'ראי. קניקובסקי נדחק לקצה הרוטציה במשחקים האחרונים אבל זה הזמן שלו לקבל ביטחון בחוליית הקישור.

קישור התקפי - מוטי ברשצקי צריך לשחק כשחקן החופשי מתחת לחלוץ. הוא נמוך, הוא זריז ויש לו יכולת וירטואוזי בכדור. הוא יודע להכניס כדורי עומק ויכול לתרום מאוד למשחק ההתקפה כאשר הוא שחקן חופשי המערך של הקבוצה יכול להיות מאוד דינאמי כך שהצבתו כחופשי יכולה להפיק ממנו את המירב.

חלוץ- גיא מלמד הוא חלוץ של עבודה קשה הוא יודע לנער מעליו שחקים וגם יודע להתמקם בצורה נכונה ברחבת היריב. במשחק הקרוב הייתי מציב אותו כחלוץ בודד וכפי ששמתם לב עם מערך זהיר יותר בעיקר מפני שבידוק מול קבוצות כאלו שבאנו עם ביטחון חטפנו בראש. לכן לדעתי צריך לפתוח עם מלמד כחלוץ יחיד ולתת למשחק להוביל אותנו לשינויים כאשר גוזלן יכול להכנס במקומו של קניקובסקי או במקומו של פיניש תלוי איך המשחק יתפתח. גוזלן אומנם שיחק נגד באר שבע וגם הגיע לשני מצבים שבהם היה חייב לכבוש ואני בטוח שבסופו של דבר הוא יכנס לרוטציה אבל במשחק קשוח כמו נגד רעננה אנחנו חייבים להיות אחראיים ולא ליפול למלכודת שנפלנו בה פעמיים העונה מול הפועל חיפה ובני יהודה.

ההרכב שלי: עמוס, כחלון, תירם, הויבך, בורשטיין, פיניש, ניקו, מוחמד, קניקובסקי, ברשצקי ומלמד