אני גיא, זה עלי

03/11/2018 18:18 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה גברה הערב 1-2 על הפועל רעננה באיצטדיון רמת גן לאחר מלחמה חסרת פשרות דווקא בעשרה שחקנים לאחר הרחקתו של סתיו פיניש בכרטיס אדום ישיר בדקה ה-55. אבל אז הגיע גיא מלמד שלקח את המשחק על גבו והביא את הניצחון הצהוב, השלישי ברצף, עם שער מזליקי וסחיטת פנדל אותו הוא גם כבש בדקה ה-91.

מכבי נתניה חסרה במשחק את שלושת הפצועים משבוע שעבר: ברנקו ורגוץ', פאטוס בצ'יראיי ואביב אברהם, מה שאיפשר לשלושת המחליפים מהשבוע שעסר, טים הויבך, מוטי ברשצק ושובל גוזלן לפתוח בהרכב.

המחצית הראשונה הייתה חלשה ברובה. בדקה ה-20 כדרור טוב של ברשצקי השאיר את גוזלן במצב בעיטה מצוין, אך החלוץ הצהוב שלח כדור שטוח שאסף צור, שוער רעננה הצליח להדוף לקרן. בדקה ה-35 מלמד ניסה להוציא את נתניה להתקפה אבל כדור הרוחב שלו לא מצא כתובת בצהוב. בדקה ה-38 אלאניס האורוגואווי של רעננה שיגר טיל מהמקום מ-28 מטרים, עמוס היה עירני וקלט את הסכנה. אלאניס ניסה בעיטה חזקה מ-18 מ' על סף המחצית והפעם מצא רק את הרשת החיצונית. ממש לפני ההפסקה ברשצקי השתחרר לבעיטה על סף הרחבה, אך שלח כדור שטוח וחלש לידיים של צור. 0-0 חלש בהפסקה.

בדקה ה-50 התקפה יפה של רעננה מסתיימת בבעיטה מסוכנת מרחבת החמש שדני עמוס הודף היטב. בדקה ה-55 התרחש מפנה במשחק, סתיו פיניש גלש בברוטאליות ובאיחור לרגליו של שניר שוקר וראה בצדק את הכרטיס האדום הישיר. פיניש התנהג כמו ספורטאי וירד מהמגרש עם ראשו בין ידיו למרות שלא התכוון להרע. עוברת לה דקה, הגנת נתניה מרחיקה התקפה של רעננה היישר לגיא מלמד שכדרר לבדו לתוך הרחבה ובעט כדור שטוח וחלש שפגע בשחקן באדום, שינה טיפה כיוון, הטעה את אסף צור שזינק מאוחר וחדר פנימה: 0-1 מפתיע לנתניה. דיידיה קוגבניה החליף את שובל גוזלן בדקה ה-58. בדקה ה-66 לאחר לחץ של כמה דקות של רעננה, האדומים של קורצקי באו על שכרם, גאנם הרים, עמוס החליט לא לצאת לכדור, בורנשטיין חלם ואפשר לאלאניס להעביר רוחב מצוין, שם היה נגוקאם שהקדים את הויבך ומצא מקרוב את הרשת: 1-1. נתניה לא אמרה נואש ודווקא חיפשה את ההכרעה. בדקה ה-70 כדור שהורחק על ידי האדומים הגיע לאולסק שירה טיל מהאוויר מעט מעט מעל למסגרת של צור. בדקה ה-75 מהלך אגואיסטי של קוגבניה שיכל למצוא את מלמד חופשי אבל העדיף לכדרר ולשחרר בעיטה חלשה שנהדפה על ידי המארחים בקלות. בדקה ה-79 ברשצקי הפעלתן ניער את ירדן כהן ושיחרר בעיטה חלשה שממנה היה חייב להוציא יותר, אסף צור לקח בקלות. בדקה ה-80 מצב אדיר לנגוקאם להכפיל את התוצאה למאחרים: החלוץ האדום ניער את תירם והויבך בדרך לשער ונעצר רק אצל עמוס שהדף בגופו שער בטוח! גבי קניקובסקי נכנס במקומו של מוטי ברשצקי בדקה ה-86. כשהיה נראה שהמשחק הולך להסתיים בתיקו, גיא מלמד נשלח לרחבה, נפתס בחולצה על ידי עדי נימני והשופט הורה על הנקודה הלבנה - מלמד לקח על עצמו את הבעיטה ולא כשל: צמד לחלוץ הלוהט ו 1-2 דרמטי לנתניה!

במחזור הבא יארחו הצהובים את מכבי פ"ת בשבת הבאה, 10 בנובמבר בשעה 16:00.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

הפועל רעננה - מכבי נתניה 2-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 9

תאריך ושעה: 03/11/2018 16:00

האיצטדיון: רמת גן; צופים: 

שופט: רועי ריינשרייבר

שערים לנתניה

גיא מלמד56'
גיא מלמד1+90'

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6
N
ויקי כחלון5.5
N
טים הויבך 5.5
N
דודי תירם6
N
ג'ונתן בורנשטיין5
N
סתיו פיניש5
N
ניקולס אולסק5.5
N
עלי מוחמד6.5
N
מוטי ברשצקי6
N
גבי קניקובסקי 86, -
N
גיא מלמד7
N
דולב אזולאי 93, -
N
שובל גוזלן5.5
N
דידייה קוגבניה 58, 5.5

השחקן המצטיין

גיא מלמד | ציונו: 7