נקודת אור בודדת

02/12/2018 23:26 | מאת: נוי שני

לא כך קיווינו לחגוג את נר ראשון של חנוכה, אבל בהתחשב בנסיבות גם התיקו הערב בין מכבי נתניה להפועל ת"א הוא תוצאה טובה, שכן האורחים היו עדיפים במרבית דקות המשחק ואלמלא תושיה של אביב אברהם שנכנס בהפסקה, סחט פנדל שמלמד תירגם לשיוויון, נתניה הייתה מפסידה את המשחק. מנגד, בהפועל ת"א יכולים להיות מאוד מאוכזבים לאחר אין ספור החמצות, בעיקר בחצי הראשון.

מכבי נתניה חסרה את ויקי כחלון שמעבר לאדום מול מכבי פ"ת הורחק משני משחקים נוספים ויחזור רק במחזור ה-14 עוד שבועיים. פאטוס בצ'יראי החלים ופתח בהרכב לעומת זאת, בעוד אביב אברהם הכשיר פתח על הספסל ודידייה קוגבניה קיבל צ'אנס בהרכב. דראפיץ' וברדה פתחו עם: עמוס, זבידאת, תירם, הויבך, ברנשטיין, פיניש, מוחמד, אולסק, קוגבניה, מלמד, בצ'יראי.

נתניה לא נכנסה למשחק. קוגבניה אמנם בעט תחת שמירה לידיים של לבקוביץ' ממרחק בדקה ה-20 אבל מאותו רגע הפועל ת"א השתלטה על האין קישור של הצהובים. בצ'יראי חזר עצבני ולא חד וכבר כחצי שעה היו שלושה צהובים בפנקס של זיו אדלר. בדקה ה-32 זיקרי שלח רוחב מצוין, ניר לקס הגיע לפני הויבך ותירם ומהאוויר דחק החוצה, מזל גדול ליהלומים. בדקה ה-35 דמארי בסיבוב, עמוס הדף נפלא עם הרגל שער בטוח. חולפות ארבע דקות ודמארי מפגיז את המשקוף, הכדור נוחת על הקו ומורחק. כעבור דקה גם זה לא הועיל - עידן כהן העביר רוחב, עגייב פספס את הכדור אבל דמארי היה ראשון וגלגל בקלות פנימה את ה 0-1 המוצדק של האדומים. רק 0-1 אפשר לאמר בהפסקה.

דראפיץ' וברדה שלחו את אביב אברהם למגרש במקומו של סתיו פיניש, אבל המשחק של נתניה לא ראה שיפור מיידי ודווקא דמארי ועגייב הגיעו למצבים נוספים עד שלמאמנים בצהוב נמאס והם הכניסו את מוטי ברשצקי במקומו של פאטוס בצ'יראי בדקה ה-56. רק בסביבות הדקה ה-60 נתניה החלה להראות סימני חיים. בדקה ה-69 אברהם סחט בעיטה חופשית לאחר חדירה יפה למרכז, ברשצקי בעט גרוע אבל הכדור ניתז בחומה ואיכשהו הגיע לקוגבניה (חושך) שהגיע למצב נדיר משהו מול לבקוביץ' שיצא טוב ובלם את הסכנה. זאת הייתה אפשר לאמר הפעולה האחרונה של קוגבניה שהוחלף בשובל גוזלן בדקה ה-71.

אביב אברהם ראה צהוב בדקה ה-75 לאחר עבירה במרכז המגרש. בדקה ה-79 נתניה זוכה בפנדל מפוקפק - שי אליאס איבד לאביב אברהם שערב לכדור על סף הרחבה, חדר למרכז וגוטליב ספק הכשיל אותו, ואולי בכלל על הקו, אך זיו אדלר הורה על הנקודה הלבנה וגיא מלמד בעט שטוח ו"גנב" 1-1.

בהתקפה לאחר מכן נתניה כמעט ועושה מהפך, מוחמד מוצא עצמו על בתוך הרחבה, מנסה למרכז לגוזלן שתחת לחץ גולש ושולח את הכדור ליד הקורה, וואו! בדקה ה-82 הפועל שרצתה להכריע את המשחק כמעט ומצאה את השער לאחר שעגייב בעט טוב מ-17 מ', עמוס הדף הצידה, גנדה שלח רוחב אבל אף שחקן באדום לא הצליח להגיע לכדור. בדקה ה-87 אביב אברהם פגע בדגני בניסיון לעצור התקפה וראה את הצהוב השני והאדום - אבידה גדולה לנתניה שכן אברהם היה אפשר לאמר הטוב בין השחקנים בצהוב. נתניה הצליחה לשרוד את חמש דקות תוספת הזמן ובסיום חלוקת נקודות "ביהלום" במשחק שממנו אפשר לקחת רק את הנקודה.
 

הפנים ליום רביעי לטדי שם תתארח נתניה אצל בית"ר ירושלים האחרונה בטבלה וערן לוי.

צילום: ניר אנשר.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - הפועל ת"א 1-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 11

תאריך ושעה: 01/12/2018 21:00

האיצטדיון: היהלום; צופים: 6200

שופט: זיו אדלר

שערים לנתניה

גיא מלמד79'

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5.5
N
מוחמד זבידאת5.5
N
דודי תירם4.5
N
טים הויבך 5
N
ג'ונתן בורנשטיין4.5
N
סתיו פיניש4.5
N
אביב אברהם 46, 5.5
N
עלי מוחמד5
N
ניקולס אולסק4.5
N
דידייה קוגבניה4
N
שובל גוזלן 69, -
N
גיא מלמד5.5
N
פאטוס בצ'יראי4.5
N
מוטי ברשצקי 56, 5

השחקן המצטיין

אביב אברהם | ציונו: 5.5