חייבים לחזור לנצח !

09/12/2018 00:10 | מאת: שלמה לוי

לאחר שתי תוצאות תיקו 1-1 מאז החזרה מהפגרה מגיע משחק אחרון לסיבוב הראשון , משחק בית מול הפועל חדרה . ניצחון ואנחנו במקום החמישי עם סיום הסיבוב הראשון , תיקו או הפסד ואנחנו נאבקים ביחד עם שאר הקבוצות על הפלייאוף העליון .
מול חדרה אני מנסה לעלות בהרכב חדש עם מערך של 4-1-2-1-2 כאשר אנחנו עם קשר אחורי וקשר חופשי .

שוער :
השוער ימשיך להיות דני עמוס , דני עמוס העונה מציג יכולת סבירה , אבל לצד הצלות טובות הוא גם עושה טעויות קריטיות שאותן אנחנו זוכרים . אני מקווה ומאמין שמול לוסיו ופלומיין עמוס יוכל לשמור על רשת נקיה , דבר שצריך לעזור לנו לשמור על הניצחון .

מגן ימני :
כבר בתחילת העונה חשבתי שמוחמד זבידאת יצליח להיאבק על מקום בהרכב עם ויקי כחלון שלא מציג יכולת גבוהה העונה . בעקבות הכרטיס האדום השטותי של כחלון מול מכבי פתח תקווה זכה זבידאת להזדמנות והוא לוקח את ההזדמנות בשתי ידיים כשכמעט כלל האוהדים מרוצים ממנו .

מגן שמאלי :
הרוטציה בין בורנשטיין וטוויטו מביאה את שני השחקנים ביכולת סבירה אבל לא טובה כי מפחדים לעשות טעויות . במשך העונה חשבתי שבורנשטיין עדיף , אבל עם חדרה שמשחקת על מהירות הייתי עולה עם טוויטו ששיחק גם ביום רביעי כמגן שמאלי , אבל האימונים אולי יכולו לגרום לי לחשוב אחרת . בדרך כלל ההעדפה שלי היא בורנשטיין , אבל הפעם אפתח עם טוויטו .

בלמים :
אני באמת לא יודע ולא מבין את ההתלהמות על טים הויבך , הויבך הוא הדמות הסמכותית בהגנה ולא הייתי מפקיד עדיין את מרכז ההגנה שלנו עם תירם ואזולאי , דודי תירם מצליח לתפוס מקום של קבע בהרכב ולא לאט מקבל את הניסיון הדרוש והאחריות הדרושה במרכז ההגנה של קבוצת ליגת העל . אזולאי לדעתי צריך להמתין לחכות ולקבל את ההזדמנויות שלו בדקות שהוא מקבל ולהחליף פה ושם כשיש צורך את הבלמים , במיוחד שהמשחק מהמחזור הראשון עדיין בראש…

קשר אחורי :
סתיו פיניש פתח את המשחקים הראשונים שלו בצורה טובה ונחלש מעט בהמשך , אני מאמין שזה הזמן שלו לחזור לעניינים שוב ולהצליח לייצב את מרכז המגרש מול הקישור עם הפחות ניסיון של הפועל חדרה .

קשרי אמצע :
אביב אברהם שיחק טוב במעט פחות ממחצית מול הפועל תל אביב ואפילו סחט את הפנדל , האדם מנע ממנו לשחק מול בית"ר ירושלים ואני אשאיר אותו כאופציה טובה שוב גם במשחק הזה על הספסל . עלי מוחמד ימשיך בהרכב למרות שהיכולת שלו לא מזכירה את העבר , מוחמד חייב להתחיל לשחק יותר התקפי כי הרבה פעמים הוא תוקע את המשחק . ניקו אולסק יחזור למשחק וישחק את הקשר המרכזי השני , אולסק היה הראשון שהשתחרר בפתיחת העונה והתחיל לשחק פנימה ולהפנים שמי שהיה עונה שעברה כבר לא כאן וחייבים לקחת אחריות . מוחמד ואולסק יהיו השחקנים במרכז שגם יעזרו להגנה וגם יהיו חייבים להכנס פנימה , אולסק גם חייב לאיים מבחוץ בשביל לשחרר את מרכז ההגנה של חדרה .

קשר חופשי :
מאחורי החלוצים הייתי שם את מוטי ברשצקי כשחקן חופשי שיוכל לשחק באמצע או באגפים ולגרום לבלאגן , מלמד שיהיה החלוץ השני [בהמשך] יוכל לעזור לו בזמן שברשצקי הולך לכיוון אחד ומלמד יילך לאמצע או לאגף השני וכד'... ברשצקי אחד היחידים שרץ ומנסה יקבל ממני חופש לשחק ולרוץ ולנסות מכל כיוון שיוכל .

חלוצים :
גיא מלמד מניה בטוחה , מלך השערים של הקבוצה העונה מתאמץ בכל משחק ומגיע למצבים , לצידו אחזיר את בצ'יראי שחייב לחזור לעצמו ולהוות פקטור בהתקפה אחרת הסיום שלו יהיה כמו של קייטה וחבל . לדעתי שני החלוצים יבקיעו במשחק הקרוב .

לסיכום ההרכב שלי :
דני עמוס ; מוחמד זבידאת , דודי תירם , טים הויבך , דודי טוויטו ; סתיו פיניש , עלי מוחמד , ניקו אולסק , מוטי ברשצקי ; גיא מלמד , פאטוס בצ'יראי .

יאללה נתניה !!!