השקים קום

10/12/2018 00:30 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה לא הבריקה אבל הצליחה לייצר מספק מצבים קורצים, לשים אחד ברשת ולשמור על רשת נקייה בפעם השלישית בלבד העונה, מה שהקנה ליהלומים 0-1 קטן-גדול על השכנה הפועל חדרה.

סלובודאן דראפיץ' השאיר את אביב אברהם שחזר לסגל על הספסל בעוד שטים הויבך הפצוע לא נכלל בסגל, כמו כן ויקי כחלון שלו זה המשחק השלישי והאחרון ביציע זכר ההרחקה שספג אחרי האדום מול מכבי פ"ת. נתניה פתחה עם: עמוס, זבידאת, תירם, אזולאי, טוויטו, אולסק, מוחמד, ברשצקי, ירושלמי, מלמד ובצ'יראי.

הצהובים פתחו חזק ובאו על שכרם מוקדם. עלי מוחמד השחיל את לבצ'יראי שדילג על הגנת חדרה ושלח כדור שטוח וחזק לפינה של חנין השוער המחליף ולרשת: 0-1 כבר בדקה השלישית. אולסק ניסה לטווח את השאר מ-30 מטרים כעבור דקה, הכדור הלך לא רחוק מהמסגרת. בדקה התשיעית איבוד של חדרה מפאשר לנתניה לצאת קדימה במהירות - ברשצקי מצליח לכדרדר לתוך הרחבה לעברו של מלמד שנותר לבד מול חנין שיוצא מצוין ומציל שער בטוח.

ניסו אביטן שלח את עלי חטיב, אקס נתניה למערכה כבר בדקה ה-33. נתניה נחלשה ואיפשרה לחדרה להתקרב לכמעט שער בדקה ה-38 לאחר עוד עבירה מיותרת וכדור חופשי שחטיב הרים במדויק לראשו של יעקב אבבה שנגח כדור אדיר ששפשף את המשקוף העליון וחמק החוצה. 0-1 לצהובים בהפסקה.

אביב אברהם נכנס במקומו של מוטי ברשצקי בהפסקה. בדקה ה-50 פאטוס בצ'יראי ראה את חנין מחוץ לשערו וניסה להקשית מ-70 מטרים אך הכדור שלו חמק החוצה. כעבור דקה חנין שוב מציל את חדרה. מוחמד מכדרדר באגף, מוסר אחורנית לזבידאת שבועט חלש, הגנת חדרה מרחיקה עד לאביב אברהם שבועט בלי לעצור לפינה וחנין מזנק נפלא והודף. בדקה ה-57 נחישות של אברהם שגולש לכדור מסדרת לבצ'יראי מצב גדול - המונטנגרי משתחרר ממגן באדום, בועט חזק, אך לרוע מזלו למרכז וחנין הודף היטב.

המצב הטוב ביותר של חדרה הגיעה בדקה ה-66 כשמוחמד אבו פאני המחליף הרים, זבידאת נרדם בשמירה ולוסיו נגד מארבעה מטרים באין מפריע מעל לשער! בדקה ה-68 נתניה הייתה חייבת להכפיל מנגד: אילון ירושלמי פרץ נפלא, היה יכול להעביר רוחק לבצ'יראי שהיה חופשי ברחבה אבל מאידך היה חייב גם לסיים את המצב לו הגיע ברשת, אך בעט באחד על אחד חלש וחנין הצליח להדוף בקצות אצבעותיו. בדקה ה-70 גיא מלמד שהיה ביום לא טוב יצא ובמקומו נכנס יונס מלדה. חדרה מצאה את השער כעבור ארבע דקות אבל חטיב שכבש היה בעמדת נבדל ברורה והשער נפסל בצדק. בדקה ה-85 אולסק שנפצע יצא ובמקומו נכנס סתיו פיניש כדי לשמור על התוצאה. השופט הורה על שש דקות תוספת זמן. בדקה ה-95 לוסיו הגיע לעוד מצב נגיחה, אך למזלה של נתניה לא הגיע טוב לכדור ונגח חלש לידיו של עמוס. נתניה יצאה למתפרצת בחסותו של אביב אברהם שהיה מצוין מהרגע שנכנס - הקשר הצהוב היה יכול למצוא את בצ'יראי ששוב היה חופשי מול השוער, החליט כמו ירושלמי קודם לכן לנסות לכבוש בעצמו ממצב זהה וכשל כשחנין ביום ענק מציל את חדרה בפעם הרביעית במשחק.

למרות ההחמצות, בסיום 0-1 לנתניה שמסיימת את הסיבוב הראשון במקום החמישי עם 18 נקודות ובשבוע הבא תפגוש לעוד משחק בית את הפועל חיפה. עלי מוחמד, המצטיין בשדה היום יחמיץ את המשחק עקב צהובים.

צילום: ניר אנשר

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מכבי נתניה - הפועל חדרה 0-1

מסגרת: ליגת העל - מחזור 13

תאריך ושעה: 09/12/2018 20:15

האיצטדיון: היהלום; צופים: 4500

שופט: אוראל גרינפלד

שערים לנתניה

פאטוס בצ'יראי3' [עלי מוחמד]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס5.5
N
מוחמד זבידאת6
N
דודי תירם6
N
דולב אזולאי5.5
N
דודי טויטו 5.5
N
ניקולס אולסק5
N
סתיו פיניש 85, -
N
עלי מוחמד7
N
מוטי ברשצקי5.5
N
אביב אברהם 46, 6.5
N
אילון ירושלמי5.5
N
גיא מלמד4.5
N
יונס מלדה 70, -
N
פאטוס בצ'יראי6.5

השחקן המצטיין

עלי מוחמד | ציונו: 7