איפה הכבוד?

13/09/2017 22:16 | מאת: סשה רוזנבלט

שמוליק פרלמן ז"ל היה אחד מהמאמנים הגדולים בתולדות מכבי נתניה וזכה להנצחת זכרו במרכז העיר, אז למה האנדרטה לכבודו נראית כמו הצרות של כולנו?!

לפני 14 שנים, ב 24 בספטמבר 2003 הלך לעולמו שמוליק פרלמן, מאמן העבר האגדי של מכבי נתניה. עיריית נתניה החליטה להנציח את זכרו של פלרמן ז"ל ולהקדיש לו את הכיכר בצומת הרחובות שמואל הנציב ודיזנגוף במרכז העיר. ב 20 ביוני 2006 נחנכה בכיכר זו אנדרטה אשר עוצבה על ידי בנו צחי (בתמונה למטה), באותו טקס מרגש נכחו עשרות אנשים ביניהם אוהדים רבים ושחקני עבר וגם עבדכם הנאמן.

כפי שתוכלו לראות בתמונה המצורפת מטה מן הטקס כך נראתה האנדרטה ביוני 2006, כאשר היא בעצם העתק של כדור עור עם חתימות של כ-20 שחקני עבר של מכבי נתניה אשר שיחקו וגדלו תחת שמוליק פרלמן ז"ל.

עיריית נתניה היא זו שהחליטה להנציח את זכרו של פרלמן ובחרה במקום זה כאתר הנצחה, כך שלמיטב הבנתי כיוון שהכיכר והאנדרטה נמצאים בשטח ציבורי העירייה היא שאחראית על ניקיון וטיפוח המקום. לכן אני שואל, איפה הכבוד? למה האנדרטה נראית כל כך מוזנחת? דהויה, בלויה עם תוספת חתימות של פרחחים.

בקרוב המשפחה תציין 14 שנים ללכתו מאיתנו של פלרמן ז"ל, אני מקווה שאולי עד אז כסוג של מחווה למשפחה העירייה תדאג לנקות את האנדרטה.

צילום: סשה רוזנבלט (2017) ונוי שני (2006).