בסימן י"א

23/09/2017 19:18 | מאת: נוי שני

מכבי נתניה יצאה הערב לאשדוד למשחק מול מ.ס המקומית מהמקומית, שבסיומו חזרו היהלומים על מלוא הנקודות הבייתה לאחר 0-3 שכל כולו הופעה גדולה של דיא סבע במחצית השנייה. הקשר הצהוב שכבש ערב המשחק ארבעה שערים בארבעת המחזורים הראשונים מצא את הרשת בדקה ה-53 בבעיטה שטוחה לפינה, הוסיף אחד נוסף לאחר פחות מעשר דקות וקינח בבישול מופלא לאלחסן קייטה שבע דקות מהסיום.

הניצחון באיצטדיון הי"א הביא את נתניה ל 11 (י"א) כיבושים העונה, בעוד שמנגד, השלישייה שאשדוד ספגה הביאה את חניכיו של ראובן עטר למאזן אימים של 11 ספיגות.

סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה הותירו את ויקי כחלון על הספסל זכר לטעות בהפסד ביום שני האחרון למכבי ת"א ובמקומו חגי גולדנברג פתח בעמדת המגן הימני. אביב אברהם חזר להרכב לאחר שהחמיץ את המשחק בשני האחרון בשל קלקול ריבה. דידייה קוגבנייה פתח לצידו של אלחסן קייטה בחוד, כאשר הקפטן ערן לוי עדיין פצוע ולא בסגל. דן גלזר חזר מפציעה וחיכה על הספסל.

מנגד, אשדוד ומאמנה ראובן עטר, האקס המיתולוגי של נתניה, הגיעו למשחק מהמקום האחרון ולאחר שהקבוצה מעיר הנמל צברה נקודה אחת בודדת מארבעת המשחקים הראשונים.

מכבי נתניה פתחה עם: דני עמוס, חגי גולדנברג, טים הויבך, ברנקו ורגוץ, קובי מור, עלי מוחמד, אביב אברהם, ניקו אולסק, דיא סבע, דידייה קוגבנייה ואלחסן קייטה.

מ.ס אשדוד וראובן עטר פתחו עם: ירדן קרישטול, אביב סלומון, ויקטור גנב, טום בן זקן, בן אל אדרי, בן אל אדרי, ניר ברדע, תום מונד, גדי קינדה, יובל יעקובוביץ’, אדילסון באהיה ובלסינג אלקה.


מחצית ראשונה: צפיפות באמצע, כמעט ללא מצבים

השופט אסעד גבארין הוציא את המשחק לדרך ובעשר הדקות הראשונות ראינו בעיקר חוסר דיוק וגישושים. בדקה ה-13 סוף סוף טיפה אקשן כאשר ניקו אולסק הכניס לדיא סבע לרחבה, האחרון הסתבך טיפה עם הכדור שאיכשהו הגיע בחזרה לאולסק שבא מאחור ובעט לא מספיק חזק היישר לידיו של השוער ירדן קרישטול.

כעבור שתי דקות, אשדוד זוכה בבעיטה חופשית, הכדור מורם לרחבה ומפספס את הרגל של ניר ברדע בסנטימטרים ספורים וחומק החוצה, מזל גדול לנתניה.

בדקה ה-16 פריצה מסוכנת של אשדוד מהאגף, ברנקו ורגוץ' מרחיק את כדור הרוחב המסוכן לקרן.

בדקה ה-21 מצב טוב נוסף לאשדוד לאחר כדור חופשי - הכדור מגיע שוב לברדע שבועט מסף הרחבה חזק מעל לשער.

בדקה ה-29 אולסק רואה צהוב לאחר עבירה מאחור במרכז המגרש. כעבור דקה נתניה בהתקפה, הכדור מגיע לקייטה שבועט חזק, הכדור נהדף בגופו של בן אל אדרי ויוצא לקרן.

בדקה ה-34 גם דיא סבע נכנס לפנקס לאחר שעצר את הכדור בידו בניסיון השתלטות על הכדור ברחבה של אשדוד.

בדקה ה-42 גדי קינדה מכשיל את דיא סבע 20 מ' מהשער ורואה את הצהוב. סבע בועט בעצמו את הכדור החופשי, רק לחומה וממשיך במשחק הלא מדויק שלו הערב. 0-0 חלש במחצית.


מחצית שנייה: ואז הגיע סבע

המחצית השנייה נפתחה עם חילוף באשדוד - משה אוחיון נכנס במקומו של החלוץ אדילסון באהיה שהיה חלש.

אשדוד התחילה עם לחץ וברנקו ורגוץ' נאלץ להרחיק בעיטה מסוכנת מתוך הרחבה, משחק טוב לבלם הקרואטי של נתניה עד כה.

בדקה ה-52 תום מונד מסבסב את קובי מור, בועט רוחב לשער וקינדה שהיה בנבדל מפספס את הכדור. גם אם הכדור היה נכנס, השער היה נפסל.

בדקה ה-53 זה סוף סוף הגיע, דיא סבע קיבל מסירה מעלי מוחמד, הסתנן בין שחקני ההגנה הצפופה של אשדוד במרכז ושיחרר כדור מדוד מ-20 מ' לפינה השמאלית של קרישטול ולרשת: 0-1 לנתניה!

אשדוד ניסתה לתקוף אבל מצאה עצמה מתוסכלת בעיקר אצל ברנקו ורגוץ' שהפגין משחק מצוין. בדקה ה-61 מבצע טוב של אביב אברהם מסתיים באיבוד כדור של הקשר להגנת אשדוד, ששוגה ומחזירה לו את הכדור בחזרה, אך היהלום בועט לא טוב החוצה תחת לחץ.

בדקה ה-63 יציאה גרועה של קרישטול מסתיימת בבלאגן ברחבת אשדוד, נתניה לא מנצלת את המהלך בסיומו חגי גולדנברג גולש לרגליו של שחקן אשדודי ובמזל רואה רק צהוב.

בדקה ה-64, אשדוד מאבדת כדור בחצי המגרש של נתניה, חגי גולדנברג שולח כדור ארוך לעברו של דידייה קוגבנייה שמפעיל לחץ מצוין על הגנת אשדוד, חוטף את הכדור, חודר לרחבה ומשאיר נפלא את דיא סבע מול השוער, והאחרון מגלגל פנימה 0-2 לנתניה! שער שישי בחמישה משחקים לסבע העונה!

אשדוד ניסתה לצמק את התוצאה אבל בשתי הזדמנויות המארחים מצאו עצמם שוב מתוסכלים. בראשונה ורגוץ' (מצוין) הרחיק נפלא את הסכנה, בשנייה יציאה טובה משותפת של ורגוץ' ודני עמוס בלמה את דין דויד שנכנס באשדוד כמחליף והגיע למצב כיבוש וודאי.

בדקה ה-76 חילוף ראשון בנתניה: דן גלזר שהחלים מהפציעה נכנס במקומו של דידייה קוגבנייה, מבשל השער השני.

בדקה ה-83 דני עמוס נפצע ביציאה טובה שבולמת את אשדוד, אך נתניה ממשיכה את המשחק. טים הויבך מוצא בכדור טוב את דיא סבע שמסתובב נפלא בין שני שחקני אשדוד תוך כדי שאחד תופס בחולצתו, מוצא בכדור עומק אדיר את קייטה, שבבעיטה חזקה ומדודה מהמקום מוצא את הפינה הקרובה של קרישטול ופנימה: 0-3 ושער גדול!

כעבור דקותיים (85) קייטה מוחלף במקומו נכנס ברק בדש. בלסינג אלקה מאשדוד עוד מגיע למצב טוב לצמק את התוצאה, אבל דני עמוס שוב היה במקום. ממש לפני תוספת הזמן בת שלוש הדקות דיא סבע יוצא לתשואות הקהל בדקה ה-89 ומוחלף בעדן שרם. 0-3 גדול לנתניה בסיום.

במחזור הבא תארח נתניה את מכבי פ"ת באיצטדיון היהלום ביום שני ה-2 באוקטובר בשעה 20:15, משחק שאחריו תצא הקבוצה לפגרה בת שבועיים בשל סבב המשחקים האחרון של נבחרת ישראל במוקדמות גביע העולם.

צילום: שחף יוסף וניר אנשר.

סטטיסטיקה וציונים

נגד

מ.ס אשדוד - מכבי נתניה 3-0

מסגרת: ליגת העל - מחזור 5

תאריך ושעה: 23/09/2017 19:15

האיצטדיון: הי"א; צופים: 

שופט: אסעד גבארין

שערים לנתניה

דיא סבע53' [עלי מוחמד]
דיא סבע64' [דידייה קוגבניה]
אלחסן קייטה83' [דיא סבע]

ציוני השחקנים

N
דני עמוס6
N
חגי גולדנברג 6
N
טים הויבך 6.5
N
ברנקו ורגוץ'7
N
קובי מור5.5
N
ניקולס אולסק5.5
N
עלי מוחמד6
N
אביב אברהם6
N
דיא סבע7.5
N
עדן שרם 89, -
N
דידייה קוגבניה5.5
N
דן גלזר 76, -
N
אלחסן קייטה6
N
ברק בדש 85, -

השחקן המצטיין

דיא סבע | ציונו: 7.5