"ממש כיף לראות את נתניה משחקים"

27/09/2017 15:46 | מאת: נוי שני

בעברו היה יוסי רובין, בן 33 מנתניה ואוהד הקבוצה אלוף ישראל בפיפ"א בשנים 2001, 2003 ו 2010. רובין אף ייצג את ישראל בשתי אליפויות עולם בדרום קוריאה ב 2003 ו 2010, באחרונה מביניהן השכיל להגיע עד למעמד רבע הגמר המכובד בהחלט.

רובין, מתכנת אפליקציות ואתרים במקצועו, גר כיום ליד האיצטדיון. בעברו שיחק בנערים של בית"ר טוברוק, אך תמיד היה אוהד של מכבי נתניה בנשמה כהגדרתו.

"הייתי די אוהד טלויזיה האמת לאחרונה, הייתי רק בגביע הטוטו", אמר להקופסא הדור הבא הבוקר בגיחוך.

מאז ימי הזוהר שלו כגיימר רובין התחתן ונולדו לו שני ילדים: בן ובת, ויש לו בהחלט תוכניות לבנו לו עוד לא מלאה שנה: "הוא הולך לחורר הרבה רשתות בעתיד. הלוואי שייתן גם כמה עונות בנתניה לפני שיגיע לריאל מדריד".

"הייתי מהראשונים שהיו גיימרים מקצוענים בארץ. שיחקתי עבור קבוצה מאנגליה שנקראת Team Dignitas, והייתי מייצג אותם בטורנירים ובתערוכות בעולם. התמזל מזלי גם לצעוד עם דגל ישראל ב- 2 אליפויות עולם. עם השנים, מצאתי עבודה, חברה, אישה וילדים וקשה יותר למצוא זמן לשחק. עם זאת, אני עדיין חושב שאני ברמה טובה לארץ, אך לא באותה רמה שהייתי בעבר. מה גם שהצטרפו שחקנים צעירים וחדשים ומוכשרים מאוד", אמר לנו הבוקר.

לאירוע ההשקה של פיפ"א 18 הממשמש ובא רובין הגיע די במקרה דרך עמוד הפייסבוק של אדידס (טוב נו, אולי עם מזל של אלופים, לשעבר) ושם התמזל מזלו להיפגש עם שחקני הקבוצה ברק בדש ומלך שערי הליגה דיא סבע, בנוסף לשחקנים רבים מקבוצות אחרות כגון חנן ממן, דן אייבינדר ואייל גולסה.

"זאת תהיה לי גאווה גדולה לייצג את המועדון בפיפ"א. למכבי חיפה למשל יש כבר נציג". אייל סגל שמעת?

ומה הוא חושב על נתניה של העונה עד כה? ובכן...

"נתניה פתחה מדהים. מהמשחקים בגביע הטוטו היה ניתן לראות כי הקבוצה דינמית מאוד ומשחקת פתוח והתקפי. מאוד אהבתי את השילוב של השחקנים הצעירים בקבוצה ביחד עם השלד הטוב שהיה. ממש כיף לראות את נתניה משחקים, גם במשחקים שהם לצערי מפסידים, הם נותנים תצוגה לקהל ומשקיעים את כל כולם. מקווה רק שדיא סבע ישמור על הבריאות שלו לאורך העונה וימשיך להיות הפריצה של עונת הכדורגל הזאת. לדעתי גם דן גלזר הולך להיות משהו גדול בכדורגל שלנו. מאוד הרשים אותי".

ומה לגבי החיים אחרי תקופת הזוהר? "בקרוב אני הולך להשיק את ערוץ היוטיוב שלי שבו אלמד את כל מה שאני יודע על המשחק ומקווה שיעזור לדור העתיד של שחקני ה FIFA". 

בתמונה: רובין עם דיא סבע. התמונות באדיבות יוסי רובין. עוד עליו ומעליליו בעמוד הפייסבוק שלו, RuBiNaLDo.