שונה ממה שהתרגלנו

11/10/2017 17:23 | מאת: אבירם יעקב

מכבי נתניה שיחקה עד כה 6 מחזורי ליגה.
הטור הקודם שלי התייחס לשני המחזורים הראשונים ובטור הזה אתייחס לארבעת המחזורים שחלפו מאז, עם שקלול של מה שראינו בשני המחזורים הראשונים.

אחרי שתי תוצאות תיקו בשני המחזורים הראשונים, התארחה מכבי נתניה אצל הפועל רעננה (במגרשה הביתי) למשחק מוקש, משום שאם הקבוצה לא הייתה צולחת אותו, היה נוצר לחץ גדול והיו מתעוררות ספקות רבות לגבי יכולתה של מכבי נתניה להיות תחרותית בליגת העל, מה שכעת נראה לנו בדיעבד בתם 6 מחזורי ליגה מובן מאליו.

זה הסתיים בניצחון מוחץ של 3:0, שמנע משבר מקצועי כבר בתחילת העונה ובעיקר רמז על מה שעתיד לקרות בהמשך. מחזור לאחר מכן אירחה מכבי נתניה את קבוצת מכבי ת"א. המשחק אמנם הסתיים בהפסד, אבל כזה שמתקבל על הדעת אם מתחשבים בנסיבות: הקבוצה עלתה למשחק ללא ערן לוי, אביב אברהם ודן גלזר, ובנוסף תוך כדי המשחק קרתה טעות בלתי מחויבת, שמתרחשת לעיתים רחוקות והיא המסירה אחורה של ויקי כחלון מבלי להסתכל ולבדוק האם מחכה שם שחקן בצהוב או בלבן.
רבים בוחרים להתמקד בכך שהמסירה בוצעה עם העקב (משום מה, שימוש בעקב נתפש כביטוי לזלזול מצד השחקן, למרות שאפשר להיזכר במהלכים רבים שבהם ללא השימוש בעקב המסירה או האיום לשער לא היו יכולים להתרחש), אני בוחר להתמקד בכך שהיא נעשתה בחוסר אחריות, משום שמסירות לא אחראיות ניתן לנפק גם עם חלקים אחרים ברגל.

בשני המחזורים שהגיעו לאחר מכן, בהם הקבוצה ניצחו 3:0 ו-0:4 את מועדון ספורט אשדוד ומכבי פ"ת (בהתאמה), מכבי נתניה הפגינה עוצמה.
אלה לא היו משחקים מרשימים, אבל אלה היו משחקים שבהם הקבוצה התנהגה כמו טורף על – הריחה דם והסתערה. מכבי נתניה לא מרשה ליריבות שלה להבקיע שערים קלים. זה שונה לגמרי מכל מה שהתרגלנו אליו בשני העשורים האחרונים.
אנו רגילים שבמשחקים שאם מכבי נתניה עדיפה על היריבה שלה ומובילה ביתרון מבטיח של 2:0, אז היא מאבדת ריכוז, מחזירה את היריבה למשחק ו"אוהבת לעשות את זה קשה". העונה לא רק שזה לא קורה, אלא להפך, הקבוצה מענישה את היריבות שלה על כל טעות ומגדילה את התוצאה.

אם לסכם את ששת מחזורי הליגה הראשונים מבחינתה של מכבי נתניה, ניתן להגדיר את העונה כהצלחה גדולה. מכבי נתניה לא רק הוכיחה שהיא טובה מספיק כדי לשחק בליגת העל, אלא אפילו הוכיחה שהיא יכולה לעשות זאת טוב יותר מרוב הקבוצות בליגה. ולמרות זאת, צריך לזכור שעד כה הניצחונות הגיעו נגד קבוצות שנמצאות בחלק התחתון של הטבלה (אם כי לא לשכוח שגם במשחקים נגד הפועל ב"ש ומכבי ת"א הקבוצה נראתה טוב) ושהמשחקים הקרובים, נגד קבוצות שמדורגות גבוה יותר בטבלה, יגלו לנו לאן פניה של מכבי נתניה.