צילום freepik

הדברת התיקן הגרמני: כל מה שחשוב לדעת

התיקן הגרמני הגיע אליכם לביקור? לא נעים. במאמר הבא נסביר מה זה התיקן הגרמני, איך מדביר מקצועי ידביר אותו וגם, איך נמנע ממנו להיכנס אלינו הביתה? כל התשובות.

תיקן גרמני – מה זה בכלל?

התיקן הגרמני קטן בהרבה מהתיקן האמריקאי הנפוץ וצבעו בהיר יותר, לכן מדבירים נוהגים לקרוא לו תיקן ג'ינג'י. לתיקן הגרמני יש כנפיים, אך למרבה הפלא הוא לא יודע לעשות בהן שימוש על מנת לעוף. סימן ההיכר שלו בא לידי ביטוי בשני פסים העוברים מהראש שלו היישר לכיוון הבטן.

מדובר בתיקן זריז ומהיר, גמיש מאד ומתוחכם ובשל העובדה שהוא קטן מאד, הוא מצליח להסתתר במקומות שהגישה אליהם מורכבת ביותר, ממש בכל חור וסדק בקיר.

למעשה התיקן הגרמני הגיע אלינו לארץ באמצעות ארגזי מזון וקרטונים למיניהם, לאור העובדה שהוא כל הזמן נמצא בחיפוש אחר מזון. לכן הוא נפוץ מאד במסעדות ומפעלי מזון למיניהם ובבית שלכם זסיר להניח שתמצאו אותו במטבח שלכם, בקרבת ברי מים ומכונות קפה.

בניגוד לתיקן האמריקאי שנפוץ בעיקר בקיץ ובימים החמים, התיקן הגרמני פעיל כל השנה וממשיך להתרבות כל הזמן.

איך מדבירים את התיקן הגרמני?

התיקן הגרמני נחשב למזיק עיקש ולאחד מהאתגרים הרציניים ביותר של המדבירים. נפתח בזה שהתיקן הגרמני פשוט לא מושפע מריסוס, לאור העובדה שהוא נוהג לאכול את הצואה שלו, את הצואה של החברים שלו ואפילו את הגופות שלהם.

לכן, חברת הדברה מקצועית כמו פאפא חברת הדברת פשפשים תצטרך להשתמש בפיתיונות שונים על מנת למגר את התופעה מהשורש. האופציה הראשונה היא פיתיונות רעל, שהם למעשה פיתיונות ג'ל המכיל חומר הדברה. את הג'ל הזה המדביר יפזר במקומות המסתור של התיקן הגרמני, בעיקר במטבח כאמור.

האופציה השנייה של המדביר היא שימוש במדבקות פרומון, המכילים למעשה את ההורמון שהתיקן הגרמני משחרר. התיקן נמשך להורמון שמפרישות המדבקות, נדבק עליהן וכך מוצא את מותו.

כפי שציינו, בניגוד לתיקן האמריקאי הנפוץ מדובר במטרד עיקש שלא נכנע מהר ולעיתים המדביר יצטרך להגיע למספר ביקורים על מנת להדביר אותו בצורה סופית.

כך תמנעו מהתיקן הגרמני

נפתח מהבסיס ונציין שבמידה ואתם רוצים להימנע מכניסה של התיקן הגרמני אליכם הביתה, פשוט הימנעו מהכנסת קרטונים וארזי מזון, שהם המפיץ מספר אחד של התיקן הגרמני.

בנוסף, מכיוון שמדובר בתיקן שמחפש כל הזמן אוכל, מומלץ לא להשאיר במטבח מזון חשוף, כתמי שמן על השיש או שאריות של מזון בכיור.

הקפידו לנקות כל הזמן את המטבח ולהימנע מנזילות מים מהמקרר, מהכיור, מבר המים או ממכונת הקפה, שכן הנזילות הללו יכולות להוות מקור מים עבור בתיקן הגרמני.

אטמו את כל הסדקים והחורים בקיר, כאלה שיכולים לשמש מקו מסתור בטוח וקריר עבור התיקן הגרמני. בנוסף, הקפידו לנקות את רצפת הבית ואווררו אותו כלל שניתן, שכן השילוב בין לחות נמוכה ובית מאוורר עשויים למנוע ממנו להתמקם דווקא אצלכם.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כמה יעלה לבצע הרחבת מרפסת?

הרחבה למרפסת היא סוג של הרחבה לבית הכוללת הוספת קומה נוספת לחלק החיצוני של המבנה. הרחבת מרפסת יכולה להיות דרך