קרדיט תמונה: freepik

קליי

אחד מהחומרים החדשים ליצירה ופיסול בשנים האחרונות הוא הקליי. מדובר על חומר בעל תכונות ייחודיות המתאימות במיוחד לפיסול עבור ילדים, הוא דומה בתכונותיו לחמר הרגיל אך הוא קל בהרבה לעבודה עם הידיים. במובן מסוים ניתן לומר שמדובר על חמר קל ובמאמר זה נסקור את החומר, את השימושים בו ואת יתרונותיו לילדים ולמבוגרים.

 

מה זה קליי?

קליי הוא חמר קל, הוא קיבל את שמו בשל קלות החומר שלו לעומת החמר הרגיל, אך גם בשל העובדה שהוא מאוד קל לשימוש עבור ילדים. הוא לא רעיל ומסיבה זו מתאים לילדים בכל הגילאים, במיוחד לאלה שאוהבים להתנסות במרקמים חדשים, הוא יכול להגיע במגוון רחב של צבעים וניתן ליצור ממנו אלמנטים וצורות מגוונים. ניתן למצוא אותו כחומר נקי בכל מיני צבעים או כחלק מערכות יצירה שמגיעות גם עם תבניות יצירה בחומר.

 

קליי יצירה – שימושים ויתרונות

הקליי משמש ליצירה בעיקר לילדים אבל גם עבור מי שרוצה לפסל בחומר קל במיוחד. הוא מגיע במגוון צבעי בסיס וניתן לערבב ביניהם, הוא לא רעיל ומסיבה זו הוא אידיאלי עבור ילדים ויש לו עוד יתרונות רבים. חמר קליי ידידותי לעבודה, הוא לא נוטה ללכלך את הידיים ואין כל צורך לחמם אותו – הוא מתייבש מהאוויר עצמו ולעומת החמר שמצריך שרפה בתנור, מדובר על ייבוש נוח וקל במיוחד.

עוד יתרון גדול של החומר הוא שניתן להרכיב חלקים שונים ממנו בקלות. אין צורך לעשות שימוש בדבק שכן החומר נדבק לעצמו אך לא לידיים. כדי לייבש אותו ולגרום לו להתקשות מניחים אותו באוויר הפתוח לכמה שעות, יש לשים לב שחלקים גדולים אולי יצריכו יותר שעות ייבוש מחלקים קטנים. יתרון נוסף הוא שהחומר מתייבש בדיוק כמו שהוא והופך קשה אך קל משקל.

 

קליי לילדים – אילו יצירות מקליי אפשר להכין עם ילדים?

עם קליי ניתן להכין מגוון יצירות מיוחדות, החל מפסלים ופסלונים שונים, קישוטים, מחזיקים שונים למוצרים, למשל מחזיק טלפון, פריטים דקורטיביים לבית, למשל חרוזים בגדלים שונים, פעמונים ומוצרים לקישוט, אפשר ליצור ממנו קופת חיסכון או דמות שאוהבים ואפילו אפשר ליצור ממנו דברים שימושיים כמו קערות לקישוט או כלים לצמחים וכדומה. מי שלא מכיר את השימוש ישמח לגלות כי קליי ליצירה יכול להתאים ללמידה תוך כדי התנסות או לראות סרטוני הדרכה ביו טיוב שגם מלמדים כיצד ליצור יצירות שונות מהחומר.

 

חימר קליי – איפה קונים?

קליי הוא חומר שניתן למצוא בחנויות לחומרי יצירה, לדוגמה בחנות דרור ליצירה ברמת גן המאפשר גם משלוחים הביתה בקנייה מהאתר. ניתן למצוא באתר דוגמאות רבות של קליי איכותי וצבעוני וחומרי יצירה אחרים בעלות משתלמת במיוחד. לא משנה היכן קונים – יש לוודא שמדובר על קליי איכותי כדי להבטיח ממנו חווית שימוש איכותית ומהנה.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

ספות נפתחות למיטה המדריך לחיים מגוונים

בעולם המהיר של היום, רבגוניות היא המפתח בכל הנוגע להפקת המרב ממרחבי המחיה שלנו. אחת הדרכים הטובות ביותר לייעל את הפונקציונליות של הבית שלך היא באמצעות קניית ספה נפתחת למיטה. רהיטים חדשניים אלו מציעים את הפתרון המושלם למי שרוצה למקסם את השימוש בחלל שלו מבלי להתפשר על נוחות או סגנון.

איפור לגברים

בשנים האחרונות, תעשיית היופי עוברת פריצת דרך באופן בו אנו תופסים ומאמצים איפור שכבר לא מוגבל למגדר אחד בלבד –

קליי

אחד מהחומרים החדשים ליצירה ופיסול בשנים האחרונות הוא הקליי. מדובר על חומר בעל תכונות ייחודיות המתאימות במיוחד לפיסול עבור ילדים,