קרדיט תמונה: freepik

המחשב קרס, מה עושים?

תדמיינו לעצמכם סיטואציה שבה אתם עובדים במחשב, ופתאום הוא קורס. ללא כל התראה מוקדמת ומבלי שהייתם מוכנים לכך. מה אפשר לעשות במקרה שכזה? קודם כל חשוב שתבינו כי מצב שכזה יכול לקרות. לא מדובר על סיטואציה מופרכת או כזאת שיכולה להתרחש רק במחשבים ישנים. מוטב כי תבינו מה אתם עושים כאשר המחשב קורס ללא כל הכנה מוקדמת. מאוד יכול להיות כי הפעולות שתנקטו הן אלה שישנו את המציאות כולה.

 

חשוב לגבות את המידע

אומנם כאשר המחשב כבר קורס, אין לכם יותר מידיי מה לעשות בנידון. אך לפני שהמחשב קורס ישנה חשיבות לגבות את המידע במקום כזה או אחר. אתם צריכים לעשות לעצמכם מנהג לגבות את המחשב באופן עקבי ורציף. במקרה שבו המחשב קרס, רק טכנאי מחשבים בקיסריה יכול לגבות את המידע בשלב הזה. כמובן שתצטרכו להסביר לטכנאי כי במחשב עצמו יש מידע חשוב מאוד שלא תרצו לאבוד אותו. אך הכי טוב מבחינתכם זה להקדים תרופה למכה, ולגבות באופן עקבי את המידע החשוב. גם אם נדמה לכם כי המחשב תקין, ואין סיבה לגבות את המידע.

 

אל תנסו להחזיר את המצב לקדמותו

זה עשוי להיות מאוד מפתה, לנסות לתקן את המצב של המחשב לבד. אך ככל הנראה אם תנסו לתקן את המחשב בעצמכם לא תצליחו להשיג את מבוקשכם. אנו מציעים לכם בחום שלא תנסו להתמודד בעצמכם עם המחשב שקרס. הרי יכולות להיות כל מיני בעיות שבגינן המחשב קרס, ולכם אין את הידע הנדרש על מנת להתמודד עם הסיטואציה. מוטב כי אתם תעשו את מה שארתם טובים בו, ותשאירו למקצוענים את העבודה הזאת.

 

מזעיקים במהירות איש מקצוע

הזמן פועל לרעתכם כאשר מדובר על מחשב שקרס ללא כל הכנה מוקדמת. השעות הראשונות הן קריטיות על מנת לשחזר את המידע ולהביא את המחשב לעבודה בשנית. לכן תזמינו במהירות טכנאי מחשבים בפרדס חנה כרכור או בכל אזור שבו אתם נמצאים. אם תתמהמהו יותר מידיי, מאוד יכול להיות כי המצב כבר יהיה בלתי הפיך. לא תרצו למצוא את עצמכם מתמודדים עם בעיה שהיא בגדר הבלתי פתירה.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים